Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 7:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Jesam li ja kriva sto mi se bol javio juce popodne, sto mi doktor radi svih ovih dana prepodne i sto je danas otisao sat ipo ranije kuci? Jesam li ja kriva sto me je otac napustio i ne daje mi pare za zivot pa tako ni nemam da odem kod privatnog lekara nego moram da cekam i po 4 sata u studentskoj poliklinici jer se jedino tu ne placa? Jesam li ja kriva sto moja mama zarad zdravlja plati skijanje samo da bismo sestrica i ja imale bolje zdravlje na cistom vazduhu, a onda sledecih dana jedva da jedemo normalno? Jesam li ja kriva sto moj doktor jedino petkom 2 sata radi kolposkopiju? Jesam li ja kriva sto se ona mora zakazati i sutra necu imati sanse da udjem kao jedna vise jer se sve ovo javilo u poslednjem trenutku? Jesam li ja kriva sto je meni i decku pukao kondom pa sam prestala uopste verovati bilo kakvoj zastiti od trudnoce i odluciti se za Logest usled kog mi se zdravlje pogorsalo i to prilicno???? Jesam li????????????????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 7:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
No comment!

Za svoje probleme se obrati prijateljima ili psihologu!

Ako ne znash da prepoznash produktivne savete onda prestani da pishes po forumima i zivi u svom zivotu i chistom vazduhu!

Pozdrav!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Volela bih da si u mojoj poziciji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Anche, nemoj da se brines, pretpostavljam da je neki hormonski disbalans.
U svakom slucaju obavezno idi kod ginekologa, zahtevaj sve pretrage /odradi briseve-i vaginalni i cervikalni, papa test, kolposkopiju i ultra zvuk/ i onda ce se sve razjasniti.
Sto se tice ektopije ili ranice na grlicu, mnogi ginekolozi kazu da stanje samo treba pratiti, ali neki je i lece. Ne treba previse da se uzbudjujes zbog toga. Ako postoji mogucnost, odradi i HPV tipizaciju - kazem to zato sto ranica moze da se pretvori u nesto problematicnije ukoliko je zena zarazena visokorizicnim tipovima virusa. Bez obzira na sve, papa test+kolposkopija na svakih 6 meseci.
Pozdrav za tebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
I jos nesto, sto se tice bolova moguce je da si se prehladila. Ako se nastavi, a nisi u mogucnosti da odes kod lekara predlozicu nepopularno, ali efikasno resenje - uzmi antibiotik. Bolje i tako nego da vuces danima upalu. Bilo bi, naravno, najbolje da odes kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 4:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
Stigao mi je rezultat vaginalnog i cervikalnog brisa koji izgleda ovako:
Mikrobioloski nalaz: Le. Kulturom vaginalnog brisa izolovana je Klebsiella species i Enteroccocus species a cervikalnog Enteroccocus species. Trichomonas vaginalis nije nadjen.
Idem sutra kod lekara, ali malo sam guglovala, i na raznim forumima nadjoh "jadikovke" raznih zena koje kazu da su lececi ovu Klebsiellu napatile i neke druge bakterije i totalno sam se izbedacila. Onda, kao sto vidite, na mom nalazu ne pise u kom su broju nadjene bakterije, a negde procitah da je i to jako vazno jer ne valja se u svakom slucaju kljukati antibioticima (koji su navedeni posto je uradjen biogram i antibiogram) jer se onda remeti normalna vaginalna flora i zato se i vrte u krug cas ova cas ona bakterija, pa se od silnih antibiotika napati i Candida.
Kod lekara idem sutra, pa me interesuje vas komentar kako je najbolje leciti ove bakterije, a ne vrteti se u zacaranom krugu, i da li je moguce da sam iste navukla kad mi je radjena kiretaza jer su mi ranije nalazi uvek bili besprekorni.
HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 3:01 pm
Postovi: 33
Lokacija: Tu sam
Imam već 2 dana slabiji svrab na vagini, kako to da izlečim ako su gljivice i
da li ću ih odmah preneti partneru ako imam sexualni odnos?molim za pomoć


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 10:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
ne mozes da znas sta je dok ne uradis briseve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 03, 2009 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 3:01 pm
Postovi: 33
Lokacija: Tu sam
Pila sam antibiotike i sve je prošlo... a povećalo se belo pranje, jel to normalna pojava?

Kad to prolazi od prilike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 03, 2009 4:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:29 pm
Postovi: 120
Bokili je napisao:
Pila sam antibiotike i sve je prošlo... a povećalo se belo pranje, jel to normalna pojava?

Kad to prolazi od prilike?

Od antibiotika hoce da se pojavi Candida koja NE PROLAZI nego se LECI. A ti si to napamet uzimala antibiotike?!?! Moras da uradis briseve jer moze da bude 101 stvar. Ja sam mislila da imam Candidu, lecila je na svoju ruku, ona nikako da prodje i onda uradim briseve i otkrijem da imam bakterije za koje sam dobila adekvatnu terapiju. Znaci, pravac ginekolog, vaginalni i cervikalni bris, pa ce ti on lepo prepisati odgovarajucu terapiju. Nemoj da se lecis sama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaginalni Sekret
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 9:39 pm
Postovi: 1
Ovako,znaci svaki mesec mi se desava isto......nedelju dana imam menstruaciju,naredne dve nedelje sve ok,i onda nedelju dana pred menstruaciju izlazi mi beli sekret,nekad toliko obilan kao menstruacija,da cak moram staviti i ulozak,nekad osetim neprijatan miris,nekad ne,i tako bukvalno svaki mesec isto u isto vreme...sad me zanima da li je to normalno? msm nista me ne boli,niti menja boju,ali neki put me nervira,pogotovu kad treba da imam odnos,posto mi je malo glupo i odvratno....ne znam sta da radim po tom pitanju.... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaginalni Sekret
PostPoslato: Pet Apr 29, 2011 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2011 4:45 pm
Postovi: 7
Iscitala sam sve sto sam mogla, a i dalje ne mogu da nadjem odgovor na moj problem.
Muz i ja radimo na bebi vec dve godine, problem je njegov spermogram, ali da ne sirim pricu.
Imala sam bakterije u cervixu koje su izlecene pre par meseci, mm je izlecio bakterije u spermi i sad je sve ok.
Medjutim, vec koji put nam se desava da mu se penis neprijatno oseca, tj. smrdi. Na glansu su mu nadjene bakterije, izlecen je i sada se ne oseca nista.
Ranije su se desavale iste stvari, kad pije antibiotike, miris nestane, ali kad se pomesamo on opet ima neprijatan miris.
Da napomenem sa mnom je sve ok sekret III grupa, papa II i nikako ne mozemo da ukapiramo zasto se sve to desava.
Inace, meni se u poslednje vreme deseva da mi je sekret nekako ljuspicas, opnast, ne znam ni kako da to opisem. Izgleda kao opna od jajeta samo u malim komadicima. Ovakav sekret mi je inace pred menstruaciju,ali danas mi je 11 dc. Nemam nikakvih tegoba, misrisa, boja i ostalog.
Doktora mi je vec preko glave i ne lece mi III grupu, ali ja stalno mislim kako nesto nije uredu.
Jel imao neko ovakvog iskusta ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaginalni Sekret
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 10:40 pm
Postovi: 9
a da ja vas pitam ..jel neko od vas ispira vaginu ? mislim mozda je malo glupo ali ja to radim.... i tad ocistite sav sekret... iako nije preporucvljivo ja brate ne bih mogla da zivim sa tim sekretom u sebi , zato postoji voda,,,a sve devojke se samo povrsinski operu ...ubacite vodu u vaginu tusem i onda pustite da izadje i to radite pre svakog odnosa par puta dok se perete :oops: joj majko moja kakvi saveti malo me blam :D :roll: :wink: (to kazem samo za sekret , mislim i vagina se treba prati ma koliko to neki govorili da ne treba ja ponavljam to radim hm bas bas dugo i nemam hvala bogu nikada ni jednu jedinu bolest nikada nisam imala nista) hogijena na prvom mestu kad je vagina u pitanju.. eto posavetujte svoje devojke... ono sto ne bi trebalo je prati je obicnim sapunima i samponima ,, postoji gel za intimnu higijenu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaginalni Sekret
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 02, 2011 3:57 pm
Postovi: 7
Mene zanima da li je zbog koriscenja kontraceptivnih pilula moguca konstantna pojacana sekrecija, posto brisevi pokazuju da ne postoji problem, niti sekret ima pojacan miris?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaginalni Sekret
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 2:33 pm
Postovi: 4
Dobar dan,

Nova sam ovde pa ne znam tačno kako ovo funkcioniše,nisam nikada koristila forume pa se izvinjavam ako moje pitanje ne priliči ovde.Uradjena mi je kiretaža u 8 nedelji trudnoće,jer se plod nije dobro razvio i nije više bilo otkucaja srca.Prošlo je dve nedelje od tada,krvarenja i bolova nemam ali imam neki jaki žuti iscedak?Doktor mi je zakazao kontrolu tek posle prve menstruacije.Pa ako mi može neko pomoći šta može da bude taj žuti iscedak?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: