Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 9:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
bankabre je napisao:
Zamislite kada bih ja u jeku epidemije gripa rekao pacijentu koji ima temperaturu 40 : " Da,to lici na grip,ali izvolite vi prvo da uradite bris da ja vidim da li je to stvarno grip,pa cemo tek onda razgovarati o terapiji..."
Ili kada bih svakoj zeni sa papilomima,kondilomima... rekao "Izvolite adresu,tamo rade DNK tipizaciju...kosta toliko i toliko evra,ali znacemo tacno koji je to soj u pitanju...

Treba biti racionalan...ne govorim o parama nego i o vremenu :D


Da da, tako je moja sestra imala 7 dana temperaturu 41, pa joj je lekar bez ikakvog brisa, analiza itd, prepisao lek koji joj je dodatno oslabio imunitet, da bi na kraju rekao (posle 2 nedelje mucenja) kako je to mozda upala pluca...
Sada, zbog krivice doktora i "njegovog" vremena, moja sestra ima uzasne oziljke na plucima!!! Takvi doktori ne bi trebalo da budu na radnom mestu, nego u zatvoru jer ne pomazu ljudima, vec odmazu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 11:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Nego, da se vratimo na temu...
Posto mi je konstatovana III grupa vs-a, a javio mi se neki bol u predelu levog jajnika.. Ja vas pitam - da nije u pitanju urinarna infekcija i kako da je lecim? Ima li neko od vas devojaka/zena iskustva sa ovim? Necu da otvaram novu temu, ionako ih je dosta!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Anche, neophodno je da uradis sve briseve da bi se znalo koja je bakterija u pitanju, premda mnogi ginekolozi smatraju da je III grupa normalna. I urinokultura, obavezno! Mozda su u pitanju i jajnici... Dakle, ima vise faktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 2:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Sunny_n... Jajnike je ginekolog odmah otpisao obzirom da pijem Logest pilule i da nema sanse da imam problem s njima... Sada me manje boli, pijem uvin caj za urinarnu infekciju i pomaze. Mada, mnogo mi pomaze kad se nalijem vodom i onda stalno trcim do kupatila - neko mi rece da probam na taj nacin da malo procistim urinarni trakt :) Ali da cu raditi analizu urina - hocu, samo ne znam gde. Ne bih volela u Hexalabu jer tamo lupetaju napamet analize... Imas li neke informacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Anche je napisao:
Sunny_n... Jajnike je ginekolog odmah otpisao obzirom da pijem Logest pilule i da nema sanse da imam problem s njima...


Pa nije bas da nema sanse... ne znam kad si pretposlednji put radila bris i da li je bilo bakterija, ali ako ta infekcija postoji i ne leci se vec mesecima (ako se ne varam lecila si samo gljivice?), ne bi bilo cudno ako je uznapredovala i dosla do jajovoda. :-? To je jedan od razloga zasto III grupu treba leciti. Nista, sad slusaj lekara, tek si pocela terapiju, pa ako nastavi da te boli vidi sa doktorom sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
P.S. Sto se urinokulture tice, zasto ne ides kod lekara opste prakse po uput, zasto da placas privatne laboratorije? Ja na poliklinici idem kod dr Tanje Radonjic, super je, imala sam eserihiju dva puta i nikad mi nista nije napamet prepisivala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 4:32 pm
Postovi: 19
Pozdrav svima! Moj izabrani ginekolog u studentskoj poliklinici je dr. Slobodan Obradovic vec godinu dana. Uvek je temeljan pri pregledu, nista ne radi napamet i ima vremena za sva pitanja. A kod dr. Nadje sam bila jednom na pregledu koji je bio veoma neprijatan. sa ostalim doktorima nemam iskustva, ali su ona razlicita. Da li jos neko sa foruma ide kod dr. Slobodana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 4:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Anche je napisao:
Sunny_n... Jajnike je ginekolog odmah otpisao obzirom da pijem Logest pilule i da nema sanse da imam problem s njima... Sada me manje boli, pijem uvin caj za urinarnu infekciju i pomaze. Mada, mnogo mi pomaze kad se nalijem vodom i onda stalno trcim do kupatila - neko mi rece da probam na taj nacin da malo procistim urinarni trakt :) Ali da cu raditi analizu urina - hocu, samo ne znam gde. Ne bih volela u Hexalabu jer tamo lupetaju napamet analize... Imas li neke informacije?


Kao sto i Donka rece, mozda neka nelecena bakterija pravi smetnje, pa je neophodno da odradis i briseve.
Ja sam sve analize uradila u Institutu za mikorobiologiju pri medicinskom fakultetu. Cula sam da su oni najpouzdaniji. Rade od 8 do 12, u dr Subotica.
Ako te zaista mnogo boli, mozes da probas i sa neki narodnim receptima. Nije lose namazati svinjskom mascu taj donji deo stomaka i utopliti. Meni belo vino kao obloga ne pomaze, mada mozes i to da probas. U svakom slucaju, moras da odradis briseve i urinokulturu i na osnovu toga ces dobiti odgovarajucu terapiju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Pa, meni je urin malo zamucen i nije da me probada bol... Samo se ponekad javi, ali me stalno tera da mokrim... POkusacu prvo sa uvinim cajem dok ne odem na urinokulturu. Hvala u svakom slucaju! Mnogo ste mi pomogle :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 3:24 pm
Postovi: 17
htela bih da promenim ginekologa, kod velkovski sam vec 1.5god, ali nisam zadovoljna...cula sam da je obradovic ok...jel ima neko ko je kod njega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 3:24 pm
Postovi: 17
a kod doktora ivana cukica ili marije obradovic?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 4:32 pm
Postovi: 19
ja sam ko dr. odradovic, godinu dana i zadovoljna sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Ja sam se kod dr. Obradovica prebacila i jako sam zadovoljna :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 4:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
I da dodam... Prestao je onaj bol, nisu mi nasli nista u urinu niti urinokulturi :)
Jajnici su u redu, nema cisti niti upala... Ali zato imam kandidu... Dosada... Ae nek neko pogleda sta sam pisala na temi Kandida pa da mi pomogne ako moze :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 6:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 2:17 pm
Postovi: 108
Kako cujem dr Velkovski vise nece raditi, pa je potrebno izabrati drugog ginekologa. Koga izabrati? Preporucite mi da ne bih pogresila, ali po mogucstvu zenskog ginekologa, znam da je glupo, ali kod muskih nema sanse da odem na pregled.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 185 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: