Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 6:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
donka je napisao:

Znaci, registrovao se se ovde (ti, MUSKARAC) da bi negodovao zbog kritika koje studentkinje imaju na racun rada svojih GINEKOLOGA.

U kom si srodstvu sa Kazickom, reci slobodno! :lol:



Ja, MUSKARAC,registrovao sam se ovde jer pise "GINEKOLOGIJA",a ne pise "ZENSKO OSINJE GNEZDO-NE PRILAZI"
Imam ocigledno neko interesovanje za ginekologiju...mozda sam i sam ginekolog,mozda lekar,mozda i obican perverznjak... :o
Doticnu Kazicku ne poznajem i nisam sa njom u srodstvu :)
Reagovao sam jer sam misljenja da se medicina ne treba iznositi na ulicu,laici ne bi trebali da diskutuju o postavljenim dijagnozama i datoj terapiji,mozete razmenjivati savete, ali ako niste medicinske struke ne biste trebale jedne drugima da preporucujete vaginalete,dajete dijagnoze itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Da dijagnoze i terapije ne treba davati napamet i preko interneta, to stoji.

A da terapije ne treba davati napamet i bez brisa, i to stoji! Da papilome ne treba proglasavati kondilomima da bi se uzela koja stotina evra u privatnoj ordinaciji, i to stoji. I to savesni lekari znaju, a sta nesavesni lekari rade, treba pricati jer iskustva drugih mogu mnogo da pomognu coveku koji bira svog lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 7:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Tako je Donka :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 8:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
Nije bris uvek neophodan...Ginekolog na osnovu svog iskustva,klinicke slike,izgleda,boje, mirisa,tegoba... moze dati terapiju i bez uzimanja brisa.
To se naziva dijagnoza "ex juvantibus", kada se do dijagnoze dolazi nakon pozitivnog odgovora na dati lek ili "per expectationem" kada daje terapiju pretpostavljajuci najverovatnijeg uzrocnika.
Uzimanje brisa uvek bi bilo veliko opterecenje za zdravstveni sistem i za budzet uopste.A kada vam je vec uzet bris onda bi trebalo sacekati i rezultate istog,a to je jos nekoliko dana tegoba....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
A najveca usteda za zdravstveni sistem bi bila da zene uopste ni ne idu kod ginekologa! Pa ne postoje pacijenti radi zdravstvenog sistema, nego zdravstveni sistem radi pacijenata. Lekari kojima je na prvom mestu pacijent, prvo ce uzeti bris, a ako su tegobe zaista nepodnosljive, nakon uzimanja brisa ce predloziti i neku terapiju jer procenjuju da je eventualna dobit u vidu prestanka tegoba veca od moguce stete, pa ako pogode super, ako ne pogode, za par dana ce dobiti rezultate iz laboratorije i znace sta da prepisu. Nisu pacijenti zamorcici pa da mesecima gutaju antibiotike kao bombone cineci pritom vise stete nego koristi svom organizmu dok ne potrefe onaj pravi, koji ce delovati na izazivaca infekcije! Ako ste lekar ili ginekolog, znate koliko je vaginalna flora delikatna i koliko uzdrzan lekar treba da bude kada prepisuje lekove koji je mogu poremetiti. Da ne pricam o razvijanju rezistencije itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 10:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
Zamislite kada bih ja u jeku epidemije gripa rekao pacijentu koji ima temperaturu 40 : " Da,to lici na grip,ali izvolite vi prvo da uradite bris da ja vidim da li je to stvarno grip,pa cemo tek onda razgovarati o terapiji..."
Ili kada bih svakoj zeni sa papilomima,kondilomima... rekao "Izvolite adresu,tamo rade DNK tipizaciju...kosta toliko i toliko evra,ali znacemo tacno koji je to soj u pitanju...

Treba biti racionalan...ne govorim o parama nego i o vremenu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ja jos nisam cula da se kod nas pojavila epidemija ginekoloskih bolesti! Da, naravno da tipizaciju HPVa treba raditi, uz papa test posle 30 godine zivota, a pre toga je papa test dovoljan, osim ako pacijentkinja sama ne insistira na tipizaciji. (I testovi na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, i njih treba raditi cak i ako nikakvih simptoma nema.) Ali ginekolozi ne rade nesto mnogo osnovnije, kao sto je premazivanje sircetnom kiselinom da bi se utvrdilo da li simptomi HPV infekcije uopste postoje! Nego odokativno (valjda je sircetna kiselina skupa? ili treba mnogo vremena da se taj komplikovani zahvat - premazivanje - izvede?) procenjuju da se radi o kondilomima, pa izvolite, dodjite na przenje laserom, nece da skodi.

Ili, kao sto se meni desilo, da doktorka konstatuje pojacan sekret, pa automatski prepisuje Poliginaks vaginalete, nece da skodi! Bez da proveri da li uopste postoji infekcija, ili je recimo sekret pojacan samo zbog ektopije (kao sto jeste bio).

E pa hoce, skodice, svaka intervencija i svaki lek koji se nepotrebno koristi skodice organizmu. Kao i neuzimanje leka koji je potreban, a do svega toga dolazi kada lekar povrsno radi svoj posao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 9:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
bankabre je napisao:
Zamislite kada bih ja u jeku epidemije gripa rekao pacijentu koji ima temperaturu 40 : " Da,to lici na grip,ali izvolite vi prvo da uradite bris da ja vidim da li je to stvarno grip,pa cemo tek onda razgovarati o terapiji..."
Ili kada bih svakoj zeni sa papilomima,kondilomima... rekao "Izvolite adresu,tamo rade DNK tipizaciju...kosta toliko i toliko evra,ali znacemo tacno koji je to soj u pitanju...

Treba biti racionalan...ne govorim o parama nego i o vremenu :D


Da da, tako je moja sestra imala 7 dana temperaturu 41, pa joj je lekar bez ikakvog brisa, analiza itd, prepisao lek koji joj je dodatno oslabio imunitet, da bi na kraju rekao (posle 2 nedelje mucenja) kako je to mozda upala pluca...
Sada, zbog krivice doktora i "njegovog" vremena, moja sestra ima uzasne oziljke na plucima!!! Takvi doktori ne bi trebalo da budu na radnom mestu, nego u zatvoru jer ne pomazu ljudima, vec odmazu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 11:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Nego, da se vratimo na temu...
Posto mi je konstatovana III grupa vs-a, a javio mi se neki bol u predelu levog jajnika.. Ja vas pitam - da nije u pitanju urinarna infekcija i kako da je lecim? Ima li neko od vas devojaka/zena iskustva sa ovim? Necu da otvaram novu temu, ionako ih je dosta!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Anche, neophodno je da uradis sve briseve da bi se znalo koja je bakterija u pitanju, premda mnogi ginekolozi smatraju da je III grupa normalna. I urinokultura, obavezno! Mozda su u pitanju i jajnici... Dakle, ima vise faktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 2:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Sunny_n... Jajnike je ginekolog odmah otpisao obzirom da pijem Logest pilule i da nema sanse da imam problem s njima... Sada me manje boli, pijem uvin caj za urinarnu infekciju i pomaze. Mada, mnogo mi pomaze kad se nalijem vodom i onda stalno trcim do kupatila - neko mi rece da probam na taj nacin da malo procistim urinarni trakt :) Ali da cu raditi analizu urina - hocu, samo ne znam gde. Ne bih volela u Hexalabu jer tamo lupetaju napamet analize... Imas li neke informacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Anche je napisao:
Sunny_n... Jajnike je ginekolog odmah otpisao obzirom da pijem Logest pilule i da nema sanse da imam problem s njima...


Pa nije bas da nema sanse... ne znam kad si pretposlednji put radila bris i da li je bilo bakterija, ali ako ta infekcija postoji i ne leci se vec mesecima (ako se ne varam lecila si samo gljivice?), ne bi bilo cudno ako je uznapredovala i dosla do jajovoda. :-? To je jedan od razloga zasto III grupu treba leciti. Nista, sad slusaj lekara, tek si pocela terapiju, pa ako nastavi da te boli vidi sa doktorom sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
P.S. Sto se urinokulture tice, zasto ne ides kod lekara opste prakse po uput, zasto da placas privatne laboratorije? Ja na poliklinici idem kod dr Tanje Radonjic, super je, imala sam eserihiju dva puta i nikad mi nista nije napamet prepisivala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 4:32 pm
Postovi: 19
Pozdrav svima! Moj izabrani ginekolog u studentskoj poliklinici je dr. Slobodan Obradovic vec godinu dana. Uvek je temeljan pri pregledu, nista ne radi napamet i ima vremena za sva pitanja. A kod dr. Nadje sam bila jednom na pregledu koji je bio veoma neprijatan. sa ostalim doktorima nemam iskustva, ali su ona razlicita. Da li jos neko sa foruma ide kod dr. Slobodana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 4:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Anche je napisao:
Sunny_n... Jajnike je ginekolog odmah otpisao obzirom da pijem Logest pilule i da nema sanse da imam problem s njima... Sada me manje boli, pijem uvin caj za urinarnu infekciju i pomaze. Mada, mnogo mi pomaze kad se nalijem vodom i onda stalno trcim do kupatila - neko mi rece da probam na taj nacin da malo procistim urinarni trakt :) Ali da cu raditi analizu urina - hocu, samo ne znam gde. Ne bih volela u Hexalabu jer tamo lupetaju napamet analize... Imas li neke informacije?


Kao sto i Donka rece, mozda neka nelecena bakterija pravi smetnje, pa je neophodno da odradis i briseve.
Ja sam sve analize uradila u Institutu za mikorobiologiju pri medicinskom fakultetu. Cula sam da su oni najpouzdaniji. Rade od 8 do 12, u dr Subotica.
Ako te zaista mnogo boli, mozes da probas i sa neki narodnim receptima. Nije lose namazati svinjskom mascu taj donji deo stomaka i utopliti. Meni belo vino kao obloga ne pomaze, mada mozes i to da probas. U svakom slucaju, moras da odradis briseve i urinokulturu i na osnovu toga ces dobiti odgovarajucu terapiju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: