Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 6:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ljudi sta je vama?
Sto niko ne pita za mene? :o :-? :roll: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 8:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Pa, da znaš da si u pravu...ja sam navikla da redovno pratim tvoju i Draganinu prepisku, pa samo čekam, da vidim šta ima novo. Nadam se da si dobro, i da si završila terapiju. Dragana je izgleda zauzeta :oops:
A, sad pričaj...šta ima novo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Da, da..Dragana zauzeta kapitalcem dzentlmenom, a ja da pisem o raku. E pa ne moze!! :evil:
:D
Ma nisam zavrsila sa terapijom. Jok ja. To ce jos da potraje. Nalazimo se ipak u zemlji Srbiji. Aparati vise ne rade nego sto rade.Uglavnom se nerviram kada odem na zracenje, pa na vratima ponovo procitam "aparat u kvaru"...dok u pozadini svira refren pesme " ...dok svira radio , sta bih ti radio"...Ta muzika valjda treba da ima " terapeutsko" dejstvo, dok onako u panici cekas hoce li majstor "opraviti" ili ipak nece...
I tako...do sada sam imala samo 8 zracenja...tako da ima ihahaj do kraja + jos najmanje 3 hemo.U ponedeljak me ceka cetvrta, ako leukociti ne budu zezali, posto su mi se skljokali pre neki dan.
eto moja Goco...izgleda da samo ti i ja nismo otisle na more...ovi ostali svi smugnuli sa foruma, i sad se negde suncaju...Mrzim ih :o
:D pozz za sveeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 12:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ma kakvo more :) sreca je ako su ljudi pobegli u neko selo da malo odmore od zrachenja kompjutera :)

Leto je inache period kada svi manje posecuju forume i internet stranice, lepo vreme pa mami napolje :)

Iako sad paducka kisha...idealno za spavanje, bar za one koji ne pate od insomnije :)

Zivot je bash lep zene moje :) Danas mi bash lep neki osecaj :) bez posebnog razloga :) tako je najsladje :)

Nista pametno nisam napisala, nisam ni htela zapravo, nego eto tako mi doshlo da malo podelim srece sa vama svima la la la la :)

hormoni su chudo...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 6:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Tamara, drago mi je da si tako lepo raspoložena! I to bez razloga...ma sigurno ima neki dobar razlog :wink:
Ja baš i nisam...počela sam da spremam rezultate za operaciju mioma u septembru. Jednu preživeh prošle godine, pa ću i ovu...e, da, ja sam bila na moru... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Devojke,čistam vas i ne verujem!Svaka vam čast!
Ovde još jedna plavuša koja je išla na redovne kontrole.
Dobila sam pre neki dan nalaz PAPA testa - IIIa grupa i savetuje se biopsija grlića.
A 25.maja sam operisala tumor mokraćne bešike i još uvek idem svake srede na terapije.
Znam da ovaj nalaz može da znači svaša i ništa,ali ...nekako sam sa osmehom podnela karcinom bešike,ne znam kako ću,ako budem morala,i ovo.
.ebem ti život!Imam 34 godine i nisam rađala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 6:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Podneces i ovo ako bude....sa osmehom kao i do sada, drugacije ne moze! Ali, veruj mi..ja sam sasvim sigurna da to kod tebe sa grlicem nije nista strasno. Verovatno neka jaca upala. Videces. Tako je mala verovatnoca da ti se sada i to pojavi. Da li si radila uzv da se resis briga? Jer koliko toliko moze ti dati neku sliku, dok rezultati biopsije ne stignu?
Drzim ti palceve i mislim na tebe.
Ja sam imala jos jednu hemo pre neki dan...sutra nastavljam sa zracenjem, naravno ukoliko bude moguce jer aparati ne rade. Zbog toga ludim i brinem, da vam ne pricam....
Ova drzava je u rasulu. Napravila sam gorku gresku kad ostadoh ovde da se lecim, a sad nema nazad.
Ljubim vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Avg 12, 2010 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Ej,ćaos.
Gde radiš hemo?
Urađen mi je ultrazvuk još pre mesec dana,samo sitni folikuli na jajnicima,ostalo je ok.Radila sam i CT u aprilu,jedva da je pokazao karcinom bešike,a meterica i adnexa ok.
Poludela sam jer sam godinama (redovno!) išla na preglede,radila vs,papa i uz i nikad ništa.Onda ginekolog ode u penziju,a ovaj što ga je zamenio-opa,ranica na grliću koja nije od juče!Kad sam tražila da radim briseve na mikoplazmu,ureaplazmu i hlamidiju,izbacio me iz ordinacije!A onda sam ja prestala da odlazim kod njega kad mi je dao terapiju,uz sve uz bešike i vidljiv tumor,od koje sam završila na urgentnoj!Sad ovaj treći ode na godišnji i nema ga više od mesec dana!Uspela sam da dobijem uput za polikliniku,u ponedeljak zovem za termin!
Uplašila sam se poprilično jer mi je prilikom kolposkopije rekao da postoji jedan deo od oko 5 mm koji se ne boji i lako može biti predkancerogena promena.Biopsiju tek treba da mi rade(qq lele,jel' to boli jako?!?),a kad će,to se ne zna.
Ova država je svakako u rasulu,a u zdravstvu se to nekako najbolje ogleda.Jbg.
Sve ovo je jaakoo novo za mene,jer sam celog života bila prilično zdrava,sad se snalazim kako umem.I,to sama :-( Momak me ostavio čim sam saznala da imam tumor,a prijatelji me zaobilaze.Čast pojedincima.K'o da je karcinom prelazna bolest :-)
Nemam iskustvo hemo terapije,ali čitam da je strašno i divim vam se!Ja imam imunoterapiju(daju mi 10 doza tuberkuloze direktno u bešiku) što nije sjajno,ali se ne žalim :-)
I još sam plava,što je najvažnije :-)))
Veeliki pozdrav iz N.Sada!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 8:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Devojcisasela - biopsiju su mi radili pre dve godine, takođe mi je Papa bio treća grupa...nema razloga da brineš. To traje samo par sekundi, tako da stvarno nije ništa strašno. Rezultati su mi bili dobri. A, reci mi molim te, kakve simptome daje karcinom bešike? Kako se sada osećaš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Hvala Goco!
Ispisala sam malopre čitavu storiju,ali mi puče net :-(
Ukratko ću.Skoro da i nema simptoma.Bar je tako bilo u mom slučaju.Povremena,blaga hematurija(jedva vidljiv bledo ružičast trag na papiru posle mokrenja,ali sporadično,ne posle svakog) i karakterističan bol u leđima ujutru kad se probudim koji sam ja pripisivala bolovima u kičmi(jer mnogo godina već sedim dok radim),a ustvari je bio bol koji je prethodio pražnjenju bešike,a ja sam mislila (plavuša :-)) da sam promenila položaj tela,pa prestaje.Samo sam se u aprilu prehladila i počela da piškim na svakih 5 minuta i otišla da vidim da mi se napast od ešerihije(imala je i lečila dva puta) nije ponovo razmnožila.Srećom po mene i zahvaljujući mojoj lekarki opšte prakse koja me je saslušala i imala iskustva i znanja,ovde sam gde sam :-) Hitno UZ pa CT,pa urolog i cistoskopija koja je nedvosmisleno pokazala da je tumor.
Toj ženi dugujem život.Ne samo da je znala dijagnozu da mi postavi,nego mi je i profesora koji me je operisao našla i kontaktirala.A samo je lekar opšte prakse kod koje sam par puta otišla za par godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Biopsija nista ne boli. Naravno neka ti obavezno daju lokalnu anesteziju...ja barem nista nisam osetila, a bas su me secnuli...poprilicno...onim nozicem za konizaciju....i posle to spalili da ne krvari ( krvarila sam sve jedno) nemoj da se plasis.Ovo ostalo o cemu pises....momak, prijatelji...nemam komentara....zaista.
Izgleda da se neke stvari upravo zbog toga i dese ne bi li smo shvatile koga imamo pored sebe.
Mislim da sam ostala bez svog ciklusa..jer sam ovih dana trebala da dobijem, ali videh samo malu sukrvicu...i mislim da je to to :(
Nocu tesko spavam zadnje dve noci...vrucina mi je i prevrcem se...
Cekam taj klimaks pa da vam pisem o iskustvima :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 6:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
E da...sto se hemo tice....Nije to izgleda kao ono sto mi na filmovima gledamo...
Mene da vidis nikada ne bi pomislila da idem na hemo, ili da se suocavam sa biti/ne biti situacijom. Na pogled sve je isto kao i pre nje.No ja znam dobrooooo da nije. Naravno svesna sam da hemo truje moje telo, ali sa druge strane zelim da o njoj mislim kao o leku koji mi ovog casa pomaze...i bas je ono sto mi treba.
Naravno , postoje razlicite hemoterapije....i ne podnosi ih svako na isti nacin. Sve zavisi od coveka do coveka. Imam drugaricu koja je bila na istoj hemo kao i ja...i kaze mi da nije mogla da funkcionise tih meseci....sa druge strane imas ljude koji prodju glat kroz to, a opet neke druge stvari teze padnu...
Mene mlatnula posle prvog ciklusa, u smislu onog velikog krvarenja koje sam imala....ciji je direktno bila uzrocnik.
Takodje, tu je i taj metalni ukus na ustima par dana nakon...ali opet, nista nepodnosljivo...od prilike kao kad popijes jaci antibiotik.
Samo se ne treba unapred plasiti, vec pustiti da tece korak po korak....pa sta Bog da.
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
Tajna.adresa je napisao:
Ljudi sta je vama?
Sto niko ne pita za mene? :o :-? :roll: :lol:


Osecam se prozvanom :oops:
Priznajem, kriva sam k'o krivo drvo (medju ostalim devojkama...) :wink:
Ti nastavljas borbu, i vidim da ti dobro ide. Jaka si i to je najvaznije. Obe ste jake. Nemam savet nikakav, sve vec znas bolje nego ja, sem da ostanes jaka kao do sada. Vi devojke ste inspiracija mnogima, da znate. Verujem da mnogi citaju vase postove (samo se ne javljaju) i to im daje snagu. Znas, dolazim cesto ovde i cim se javis na forum, makar samo da vidim na spisku da si se javila, i da ne citam sta si napisala, ja sam mirna :-) Delujete jako pa ljudi cesto i zaborave da je svakom potrebna podrska, pa i vama dvema.
Ma, samo nek ste dobro, sve drugo je nevazno!
Cesto mislim na vas i puno vas pozdravljam i zelim sve najbolje. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Cekam taj klimaks pa da vam pisem o iskustvima :oops:[/quote]

8)
E,devojke,pozdrav od treće smene :-)
Danas na urgentnoj završih.Krv u stolici.(samo mi je još to falilo)
Snimili,krv i urin u redu,treba da radim rektoskopiju(valjda to nije gore od cistoskopije,majku mu,bar je kanalić širi :) :o :) )
Od sve muke,bar je bio zgodan dežurni doktor :-) I mlad :-)
Hvala za info o biopsiji,u ponedeljak zovem da zakažem.A i videću za ovu rektoskopiju.
Ima li još koja xxxskopija da je neću raditi :-(
Ali me,bar,ništa ne boli.(iz ugla 'ruža' gledam,neću iz 'trnja') :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Zaboravih da vas sve ljubim :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 163 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: