Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Kazu da im je cena oko 1200 din za 60 kapsula, ali pogledaj temu
http://php.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=1051


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 9:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 2:51 pm
Postovi: 68
Hvala! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 1:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Obzirom da sam imala veliki pad imuniteta....isla sam na akumpukturu...ceo tretman...dve nedelje..pa dve pauza...i tako triput za redom...JAKO M I JE PRIJALO...i totalno sam se preporodila...sto se tice kondiloma...jedni doktori su mi rekli da imam...drugi da nemam...pa i polip na cervikalnom kanalu....nto je sve bilo pre dve godine...nisam isla na nikakva skidanja...svce mi je nestalo...i kondilomi i polip...pijem i redovno MUMJO...doduse povremeno me uhvati virus...ali sam to prmetila da je samo u periodima kad sam pod stresom...

znaci treba raditi na sebi...hraniti se zdravo i smirivati se duhovno....

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 04, 2006 4:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
koliko te je kostala akupunktura? ja bi trebalo prvenstveno zbog migrene da je probam, a onda i za sve ostalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 8:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Oko 10 eura po tretmanu..tj. jedno dolazenje...u stvari 800 din...mada mozda zavisi gde ides...


pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 6:13 pm
Postovi: 32
D.J, posto vidim da si jako zadovoljna akupunkturom, zanima me gde si isla? I da li se uvek za jacanje imuniteta preporucuju 3 tretmana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 4:38 pm
Postovi: 44
Za jacanje imuniteta preporucuju Aloe vera ili Noni napitak, Colostrum caps., potom uzimati dosta vit. B-compl., a lokalno Aloe Propolis vaginalete.

Lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 9:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Ove propolis vaginalete se mogu naci u svakoj apoteci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 4:38 pm
Postovi: 44
Draga Zorana,

Javljam se iz Bosne. Propolis- Aloe Vera-Echinacea vagitorije proizvodi Cydonia, Gračanica, BiH; u apoteci sam jedno pakovanje platila 4,8 KM = 2.5 EUR. Zaista mi nije poznato da li su dostupne u susjednim zemljama. Možda ti bude od pomoći adresa proizvođača: CYDONIA d.o.o. Lipa 73, 75320 Gračanica, BiH

Moja dijagnoza: Colpitis, Cervicitis chr. - CIN II (pri čemu je u brisevima identificirana Esch.coli i Candida, a HPV je bio pozitivan).
Terapija koja mi je preporucena i koja je u toku: Vaginalno ispiranje (7x)svaki drugi dan (obavljam u Domu zdravlja), najprije sa cajem od kamilice (250 ml) u koji je dodana kašika jabukovog sirćeta, potom sa Betadine, a kasnije se cervix (grlić) tretira Albothylom. Nakon ovoga, Propolis Aloe vera Echinacea vagitorije (10 dana), a potom ili kantarionovo ulje ili FitoVag (vaginalete sa uljanim ekstraktom cvijeta kantariona, kamilice, žalfije, hajdučke trave i korjena svježe šargarepe), proizvođač Sinefarm, Beograd (tel/fax: 4886-201, 3045-444, 3045-445, www.sinefarm.co.yu)

Pored ovoga uzimam med, Aloe vera napitak, Colostrum caps., vit. B. C. i E, cajeve (Macina trava, Kunica, Crveni zdravac).

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 2:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Nadja bas ti hvala.i ja sam koristila te druge priprodne vaginalete, ustvari koristim ih svakih 3-4 meseca jer sam imala ranicu koja se popravlja i skidala sam kondilome sto znaci da imam taj virus.Uzimaj vitamine, meni je dr preporucio oligovit.Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 4:38 pm
Postovi: 44
Hvala, takođe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 4:38 pm
Postovi: 44
Uzgred, ja nemam kondilome (kako sam razumjela njih izaziva HPV niskog rizika), dok je moja HPV infekcija asimptomatska (HPV visokog rizika), otkrivena u dijagnostickoj proceduri nakon Missed AB. Muz takođe nema nikakvih simptoma.
Mislim da valjano treba poraditi na jacanju imuniteta i uspostavljanju zdravog nacina zivota.
Moj ginekolog je jos rekao da bi bilo dobro lokalno primijeniti Aldara kremu (koristi se kod maligniteta, ali kaze da su je u Hrvatskoj vec uveliko poceli primjenjivati u tretmanu HPV infekcija i to sa velikim uspjehom). Navodno je skupa (150 EUR za pakovanje od 3 gr), a moze se nabaviti u Hrvatskoj. Ne znam ima li je u Srbiji i kolika je cijena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kondilomi
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 11:58 pm
Postovi: 16
nikki03 je napisao:
Da li mogu te kapsule da se nabave kod nas (u Beogradu) u apotekama ili postoji neka posebna procedura i da li znate koja je cena, jer stvarno prvi put cujem za njih...
:D

Meni su pre 4 meseca ustanovili polne bradavice i promene na grlicu materice. Koristila sam acilkovir kremu (naravno terapiju je sprovodio lekar) a kasnije i vaginalete na bazi kantariona. Interesuje me da ako sam ja imala promene na grlicu da li to znaci da imam (a znam da je u pitanju HPV infekcija) potencijalnu mogucnost da obolim od raka grlica? Molim za odgovor :(

_________________
Milka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 10:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 2:04 pm
Postovi: 87
Lokacija: Beograd
Juče sam bila kod ginekologa da radim krioterapiju ranice, ali ništa od toga, jer je doktor uočio da su mi se vratili kondilomi. Počeću i ja sa nekim od preparata za jačanje imuniteta. A Persen, koliko se može dugo koristiti, i da li stvara zavisnost?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 4:38 pm
Postovi: 44
http://moderna-dijagnostika.hr/hrv/aktu ... ekcija.asp


Spolno prenosivu HPV infekciju uzrokuje humani papiloma virus (HPV). Humani papiloma virus je naziv za porodicu virusa koja obuhvaća više od 100 genetski različitih tipova (genotipova).
Najpoznatiji su kao uzročnici bradavica na koži. Više od 30 tipova ovih virusa prenosi se spolnim putem i oni mogu inficirati spolne organe žena i muškaraca: kožu penisa, vulve (područje oko rodnice), međice i područja oko anusa, sluznicu rodnice (vagine), grlića maternice (cerviksa) i uretre. Većina inficiranih osoba nema nikakvih znakova bolesti i njihov organizam se uspješno rješava infekcije vlastitim obrambenim mehanizmima.
Neki od tipova spolno prenosivih HPV mogu uzrokovati dobroćudne genitalne bradavice (kondilomi) te se nazivaju tipovima "niskog rizika". Drugi tipovi mogu dovesti do nastanka karcinoma grlića maternice i zato se nazivaju tipovima "visokog rizika".



Za vise info pogledati gore navedeni link, a detaljnije o tretmanu i nj. uspjesnosti nalazi se na linku koji je postirao Pedja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 160 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: