Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za sve
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 2:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
Ja sam se tek sad ukljucila u vezi ove teme ali redovno citam vase poruke. Interesuje me da li je neko nesto cuo o ordinaciji koja se nalazi u Majke Jevrosime i dr. Ljubicu i dr. Sanja Stankovic? Za njih sam cula od brata i snaje jer su njihovi kumovi i dosta njihovih prijatelja isli kod njih i nekima je uspevalo iz prvog nekima iz drugog puta ali svima je uspevalo. Dok nisam cula za njih razmisljala sam o Ivanovicima ali se sada dvoumim pa ako mozete da mi odgovorite da li je neko nesto cuo o njima bila bih vam zahvalna. :wink:
Inace i ja kao i vi imam slicnih problema. Imam sekundarni sterilitet jer sam imala jednu trudnocu koju sam morala da prekinem zbog nekih cista koje sam operisala nedelju dana posle kiretaze tj. 1997. god. Drugu trudnocu sam imala 1999. godine koja se nazalost zavrsila spontanim pobacajem. Obe trudnoce sam imala sa prvim muzem sa kojim sam bila u braku sve do 2003. ali posle tog spontanog vise nisam ostajala u drugom stanju. A bivsi suprug se posle naseg razvoda ozenio i ima dete. Sad sam u drugom braku vec dve godine i nista se ne desava po tom pitanju. 2002. sam radila HSG koji je pokazao da je jedan jajnik ne prohodan a drugi delimicno prohodan. 2003. sam radila laparaskopiju koja je potvrdila rezultat HSG-a , a 2004 sam imala klasicnu operaciju cista na oba jajnika gde mi je odstranjena cetvrtina oba jajnika i ustanovljena hlamidija koja je izlecena samo sa jednom dozom visirena. Sve te intervencije su mi radjene u Visegradskoj kod prof. Vojvodic i dr. Vidakovic. U Septembru ove godine sam ponovo otisla kod prof. Vojvodic da vidim sta mi je dalje ciniti jer se ni u ovom braku nista nije desilo po pitanju bebe na sta mi je ona rekla da bi bilo pozeljno da ponovim HSG jer je eto kao proslo vec 4 godine. Posto oni u Visegradskoj to rade bez anestezije nisam htela da pristanem pa mi je ona rekla da to mogu uraditi i u Narodnom Frontu sto sam i ucinila kod dr. Jovanovica. Na tom HSG-u mi je dg. Uterus trouglstog oblika dektroponiran homogeno ispunjen kontrastom. Desna tuba se ne projektuje i ne propusta kontrast u trbusnu duplju. Leva tuba se projektuje u proksimalnom delu ali ne propusta kontrast u trbusnu duplju.
Savet laparaskopija. Mada mi je rekao odmah da su male sanse da bi bilo najbolje da razmislajmo suprug i ja o VTO. Otisla sam i do Visegradske kod prof. Vojvodic da i ona pogleda rezultate sa HSG-a nasta je ona rekla da cak nije ni za laparaskopiju da me ne bi mucila nego samo dolazi u obzir VTO. Medjutim ja kao ja vratih se kod Jovanovica u Front i uradih laparaskopiju. Na laparaskopiji mi je rezultat sledeci, desne tube nema sto je moguce da mi je neko na predhodnim operacijama izvadio a da mi nije ni rekao, a leva tuba je bila zapusena ali je uspeo da je otpusi kao i da mi skine cistu i gomilu priraslica. Dao nam je foru narednih 6 meseci da pokusavamo prirodnim putem ali sanse su jako male posto je situacija komleksna jer imam hronicnu upalu tako da prva sledeca upala je pogubna po moj jajovod jer ce se opet zapusiti pa tako da nam je najpametnija solucija da se spremamo za VTO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za sve
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
maja kovacevic je napisao:
Na laparaskopiji mi je rezultat sledeci, desne tube nema sto je moguce da mi je neko na predhodnim operacijama izvadio a da mi nije ni rekao



:o Ovo je strasno!!! Da neko odstrani jajovod i ne saopsti posle operacije to pacijentkinji koja je u generativnom periodu?!?! :evil:

A sto se mog misljenja o IVF tice - da, to bi bilo resenje za odstranjen jedan jajovod i neprohodan drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nije strasno nego tragicno
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 10:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
Nije strasno nego tragicno to sto su mi uradili ali ok. njima neka je na savesti. Znam da je IVF najbolje resenje mog problema ali sam u ne doumici gde ici. Ajde molim vas reci te mi ako nesto znate o toj provatnoj ordinaciji u Majke Jevrosime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
O njima nista nisam cula, ali i sama znas da svako ima neko svoje misljenje, ako je nekom neki dr bio bezveze, nekom drugom je bio ok, tako da je moje misljenje da je sve to stvar licnih afiniteta. Cini mi se da je po pitanju uspesnosti skoro svejedno kod koga se ide, sto se BG tice, jer izgleda da svi imaju slican procenat uspesnosti (tj. ne zele da ga otkrivaju :evil: ), samo se negde osecas lose, a negde ok sto se tice odnosa lekar - pacijent.
Ja sam relativno skoro prestala da se opterecujem time kod koga ici, i odlucila da idem kod onog kod kog se lepo osecam i ko mi uliva neki optimizam, ionako su svi isti.
Opet, to je samo moje misljenje. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za sve
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 12:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
maja kovacevic je napisao:
Na laparaskopiji mi je rezultat sledeci, desne tube nema sto je moguce da mi je neko na predhodnim operacijama izvadio a da mi nije ni rekao
:o

Sokirana sam! Manje vise sto nema jajovoda nego sto je neko izvadio i nije napisano! Ako je bio za vadjenje i dobro je da su ga odstranili, cak za VTO ti ni netreba, manje komplikacija moze da bude ali da ne kazu...strasno! I meni su radili laparaskopiju dva puta mora da odem da pregledam bubrege, mozda neki fali :-? Ja nemam desni jajovod odstranjen je zbog hydrosalpinksa ali kazu to i nije neki problem.
Ja preporucujem Ivanovice!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: no comment
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 2:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
Ja sumnjam da mi je to izvadjeno 1997 god. kad sam bila na prvoj operativnoj laparaskopiji posle kiretaze koja je uradjena zbog navodne neke ciste koja je pretila da ugrozi plod a sve to u nadleznosti oca mog tadasnjeg decka (a kasnije i muza doduse sad bivseg) koji je bio protiv te tudnoce a i nase veze. Posle toga sam 1999 imala spontani na samom pocetku mozda je bila 4-5 nedelja i posle toga nista. Kasnije dogadjaje sam vam vec napisala pa vi sami procenite. Da jos vam nisam rekla da mi je ta kiretaza i ta prva laparaskopija radjena u dr. Dragisa Misovic gde mi je bivsi svekar i radio kao kardiolog.
Znaci niko nije nista cuo o ordinaciji u Majke Jevrosime?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: no comment
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
maja kovacevic je napisao:
Ja sumnjam da mi je to izvadjeno 1997 god. kad sam bila na prvoj operativnoj laparaskopiji posle kiretaze koja je uradjena zbog navodne neke ciste koja je pretila da ugrozi plod a sve to u nadleznosti oca mog tadasnjeg decka (a kasnije i muza doduse sad bivseg) koji je bio protiv te tudnoce a i nase veze. Posle toga sam 1999 imala spontani na samom pocetku mozda je bila 4-5 nedelja i posle toga nista. Kasnije dogadjaje sam vam vec napisala pa vi sami procenite. Da jos vam nisam rekla da mi je ta kiretaza i ta prva laparaskopija radjena u dr. Dragisa Misovic gde mi je bivsi svekar i radio kao kardiolog.
Znaci niko nije nista cuo o ordinaciji u Majke Jevrosime?


:o :o :o Is it just me ili ova prica ima neki jezivi prizvuk? :o :o :o
Neka tuzba na pomolu? Ja sam najezila dok sam citala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jezivo
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
Jeste jezivo ali sad sta je tu je a kao sto napisah vec neka je njima na savesti ne bih ja tu nikog tuzila jer ne bih najverovatnije nista time postigla sem sto bi se nervirala i dozivela mozda jos i neki stres koji mi u ovom trenutku ni najmanje nije potreban.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 9:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Pozdrav svima,evo mene opet.I odmah naletim na uzas izvadjenog jajovoda.I ja kao i Maja i kao i sve na ovoj temi pitam se gde ici na IVF.Prvi mi nije uspeo kod Radunovica u BIS-u,bila sam u Jevremovoj, ali oni ne rade sa doniranim jajnim celijama ( iako ja imam donatora) toliko sam se iznervirala,kazu mi zakonom zabranjeno,a onda probajte na nekoj klinici, valjda misle na GAK.PA se ja pitam kako tamo nije zakonski zabranjeno,ali nema veze, trazim dalje.Da li je neko imao iskustva sa Slobodanom Radulovicem i ordinacijom u Jevremovoj.? i ako zna br telefona.Za mene koja idem sa doniranim jc jako je bitno da imaju zamrzivac, za njega sam cula da radi donacije i da ima zamrzivac.U BIS-u je sve bilo ok, ali dzabe kad mi je vratio pet embriona.kad samo pomislim da je mogao tri da zamrzne i sada da probam ponovo, bez da maltretiram rodjaku da opet prolazi kroz taj horor od stimulacije.Hitno mi trebaju informacije zato molim vas za odgovor.
Pozdrav svima od BMW.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: U Maribor
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 6:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 4:04 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Gde ici Na IVF/ICSI? U Maribor! Bila sam dva puta, u februaru 2005 i u oktobru ove godine i sada cekam bebu! Za koji dan ulazim u 4. mesec. Oni su savrseni,cena je oko 1430 eur svejedno dali je u pitanju klasicni ivf ili icsi, ukoliko ne dojde do oplodnje ( do oplpdnje a nedo trudnoce) ne placa se laboratorijski deo od oko 1020 eur, ako ima vise embriona ne placa se zamrzavanje vec ukoliko vamtreba zaledjeni embron placatepri odmrzavanju samo ako embrioni prezive. Mene je hormonalan terapija izasla oko 800 eura sto ukupno iznosi 2230 eura a to je manje za ICSI nego u Beogradu. Jedina mana jesto se ceka oko 10 meseci do godinu dana ali vredi. Sve informacije cete dobiti telefonom od 13 30 do 14h, svi govore nas jezik. Tel +386 2 321 24 62
Puno srece svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 9:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:27 pm
Postovi: 78
Hvala na informacijama samo je jos jedna stvar interesuje zasto se toliko dugo ceka? sta si sve od analiza trebala da im poneses odavde kad si isla na prve konsultacije a i kasnije. Da li si bila smestena u nekom hotelu ili si bila kod nekih prijatelja? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 12, 2007 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 18, 2006 11:29 am
Postovi: 232
Draga Bblack magic woman,

Ja sam kod Radulovica isla 4 puta na IVF. On navodno ima zamrzivac, kazem navodno, jer im nista ne verujem: sve je to u prici, na lepe oci, bez dokaza, bez pravne regulative, mogu da ti pricaju sta hoce! Daju ti neki bedni papiric 2cmX2cm na kome je rukom upisan broj navodno izvadjenih celija, i posle kao po pravilu uvek dobiju isti toliki broj embriona!!??
Samo cu ti reci jedan detalj: tokom 4 godine tih teskih tretmana i pokusaja, transferisali su mi ukupno 15 embriona, nikada se ni jedan nije primio, doktor me nije pregledao NITI JEDAN JEDINI PUT, samo mi je ponavljao da treba pokusavati i pokusavati. Pre 8 meseci su mi drugi lekari (u Svajcarskoj) histerografijom ustanovili da imam hydroslapinx na oba jajovoda i da to umanjuje uspesnost IVF-a za 50%! Drugim recima, potpuno je bilo bezvredno raditi IVF a da se prethodno nisu odstranili moji jajovodi koji su u jako, jako losem stanju, a ta tecnost hydrosalpinx deluje otrovno na embrion!

Ne preporucujem ti Radulovica, tamo se radi kao na traci i njegova znanja su vrlo ogranicena, ne vidi dalje od svog nosa, a ponasa se (i prema osoblju i prema pacijentima) kao da je otac medicine! Kada se udje u tu njihovu bolnicu i onu cekaonicu, rek'o bi covek da je ne daj Boze neko umro te su svi u zalosti, grozna atmosfera, nervozne sestre, a on se ponasa kao da je kralj. Ma da ne pricam vise detalje, a ima toga dosta da se kaze!

Ako vec moras da radis u Beogradu, onda bolje idi kod Vlaisavljevica. Ja imam njegov e-mail u Ljubljani, meni je odmah odgovorio kada sam ga kontaktirala.

Srecno!!
Puno pozdrava od Ivane!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav svima
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 19, 2007 8:30 pm
Postovi: 1
Kao prvo pozdrav svima u da vam pozelim srecu u nasoj zajednicnoj borbi jer je to stvarno borba tj.rat.
Zelim da vam kazem da ste svi super i ja kad imam snage da se borim dodjem na forume i citam postove i informisem se i tesim, a kad nemam snage onda ne dolazim, malo ohladim glavu od svega.
Evo sad hocu da podelim sa vama svoje iskustvo koje nije ni malo ohrabrujuce jer zaista za 7 godina borbe nisam uspela pronaci doktora koji bi samo odradio sto je u njegovoj moci i to isto i naplatio, drugo nista ne ocekujem od njih.Imala sam neslavnih iskustava gde mi je doktor u Novom Sadu hteo raditi operaciju septuma koji uopste i nemam i sve to mi progutamo jer u ovoj drzavi izgleda nemamo kome da se obratimo ili jednostavno dozvoljavamo da nam to rade.
Zelim da cestitam Doci i da im pozelim puno srece i da kazem da je moguce da cu otici u Madjarsku na sledeci IVF jer ovde strvarno vise ne znam kome bih se obratila.U ovoj nasoj borbi meni je najveci problem gde otici i to je zaista tako?
Bili smo i na vantelesnoj u Novom Sadu i tamo se zavrsilo tako da nije bilo jajnih celija objasnjenje je - procitali ste rizike vantelesne oplodnje, desava se, ne mora se desiti sledeci put i to je to.Posle sam na internetu od jednog doktora saznala da mi je nalaz prolaktina u IVF bio povisen, a posto imam policisticne jajnike imam velike predispozicije za hiperstimulaciju, a na to doktori nisu obratili paznju.No moja stimulacija je bila veoma kratka i aspiracija mi je uradjena 10 dan ciklusa jer su moji jajnici na terapiju odgovorili veoma burno, e sad da li bi bilo jajnih celija da je stimulacija radjena drugacije - verovatno bi iz informacije koje citam na internetu kod zena sa PCOS,ali nisam imala srece.
Eto to su razlozi zbog kojih mene ubija gde da idemo i stalno to pitanje gde da idem - ko ce bar pokusati dati sve od sebe.
U Novom Sadu su sve zene primali istu terapiju, bez razlike na godine ili bilo sta drugo i neko je i uspeo.Ja poznajem 3 zene koje su tamo bile i sve tri nisu sa tom terapijom uspele dobiti folikule dok sam ja odreagovala veoma burno, ali bez jajnih celija.Kako se to sve kod mene smirili sam Bog zna, u samo jednom jajniku je bilo 15,16 folikula sto manjih sto vecih i to 10 dan ciklusa su bili 20mm neki.Doktor mi nije smo dati stop inekciju jer od nje jos buknu jajnici i cudio se kako nemam bolove.Jedna prijateljica koja nije imala folikula sa terapijom sada ima problema sa cistama, ja nemam nikakvih problema, nisam isla cak ni na kontrolu jer mi to niko nije rekao,a posto sam papire kad sam dosla kuci bacila da ih ne gledam tek posle pola godine sam procitala da tamo pise kontrola za 7 dana, ali dobijam svaki mesec i namam nikakve bolove tako da je nadam se sve ok.
Zelim da kazem da sam bila kod dr.Ivanovic pre Novog Sada ali smo odustali jer je bila veoma neprijatna kad sam ja postavila neka pitanja, moguce da joj je to bio los dan.
No sa druge strane znam i par koji je nedavno uspeo kod nje iz 5,6 puta i jos jedan par koji ide,ali jos bez rezultata tako da ima zadovoljnih pacijenata koji idu i koji su uspeli kod nje.
Ovi forumi su zaista divna mesta gde se mozemo spojiti svi zajedno i zajednickim snagama pokusati podeliti iskustva kad nam je sistem takava kakav jeste i kad se ovo zaista pretvara u rat bar meni to tako izgleda.
Inace jedna zenica koja je uspela u Novom Sadu nije znala nista o vantelesnoj,folikulima,jajnim celijama,svi smo bili uglavnom informisani,a ona jedina valda rasterecena od svih tih silinh razmisljanja da li ce uspeti ovo ili ono i uspeli su. Tako da mislim da i ovo moje silno razmisljanje o tome nije dobro, ali nisam ni imala srece da uspem onda kad o svemu tome nisam nista znala.
Eto toliko od mene i jos jednom POZDRAV :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
trudna sam!!! :D

14-og dana od et beta je bila 917.


otvoricu novu temu gde mi mozete cestitati, da ne bi ova tema izgubila smisao. jer ipak mi na ovoj temi pisemo o svojim iskustvima.:D
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 7401#57401

izvadjeno 7 celija, 4 se oplodile, 2 dozivele stadijum blastociste.vracene su mi obe blastociste. ovaj put ICSI. drugi pokusaj.

zahvaljujem se mnogo ObGyn, i njenim nesebicnim savetima, mnogo mi je pomogla pri izboru klinike i pri razresenju nekih mojih dilema.


da pojasnim stariji me clanovi znaju, prvi ivf sam radila u kbc ljubljana, mozete me naci na pocetku ove teme(tacnije to su moji prvi koraci) i na 17 ili 18 str. naime, tad su nam stornirali racun posle nase zalbe, jer se nista nije oplodilo.

mi smo se odlucili da i drugi put radimo kod njih u sloveniji.
prvi put je sve bilo glatko, od ambasade do samog kraja, a drugi put je bilo problema-od ambasade sa birokratijom, pa se resilo.
muz nije mogao da ide sa mnom radi posla, pa sam na kontrole isla busom, pa i to me je iscrpljivalo a i nedostajala mi je podrska (fizicko prisustvo)s njegove strane u nekim kriticnim trenucima (kad su mi povecali suprefact i kad su rekli da idemo ovaj put na 4 gonala)
kriticni trenuci: na prvoj kontroli posle 14 dana suprefacta mi je endometrijum bio 12mm (?) pa su dozu povecali sa 0,6 na 0,9 u trajanju od 7 dana. kad se istanjio, smanjili su mi suprefact na 0,6 i krenula sam sa gonalima 4komx9dana=36 komada.

suprefact sam kupovala u srbiji, a sad vidim da jos jedna devojka koja upravo radi u slov posle 14 dana na 0,6 supr ima debeo endemotrijum, pa ne mogu da se ne zamslim,...., da li je to samo slucajnost ili ima i nesto vise.... oni koji me znaju, znaju i da sam da sam vrlo nepoverljiva. nisam mogla da se ne zapitam da li se pravilno skladisti. osim toga, pre neki dan sam saznala, a tako pise i na kutiji na francuskom i engleskom, sto mi je promaklo- da kad se otvori suprefact ima rok trajanja 14 dana, a meni je prva bocica ostala od proslog puta i stajala je u spajizu 3 meseca, na temp od 25 stepeni. koristila sam je jedno 7-8 dana.




nesto gonala sam imala od proslog puta (iz hrv za 26,6eu), a ostalih 21 sam kupila u srbiji po 2800din (35eu), jer nisam mogla da uklopim put u zagreb. posle sam u ljub nasla apoteku (lekarna miklosic) gde se moze kupiti gonal za 30eu, kad vam na granici vrate prv izadje oko 27, 7 eu za 75IU. pa sad vidite kako nas i apoteke deru.konkretno mene bi doslo manje oko 160eu.

sam kvalitet spriceva kod njih je bolji, meni se jedan klip od sprice razvalio i ceo sadrzaj je ispao pa sam morala da kupim novu inekciju (jos 35eu). osim toga, sama sprica je nekvalitetnija jer treb noz da se presece glava sprica i nije kao na serono linku. slovenacki spricevi- imaju na spricu mehanizam sa oprugom i jednostavno se zasrafi, odnosno odsrafi igla. mislim da bi u toj apoteci ista cena po jedinici iu bila za pen.pen se ne moze kupiti u srbiji, jer nije registrovan i moj stomak posle tolikih inekcija je izgledao sav modar.
da pojasnim, ko ne zna, sa penom se odmah podesi doza i ide jedan ubod umesto npr 4, 5, 6 odjedanput. sto se tice gonala takodje sam primetila da je i srskim i hrv gonalima rok trajanja bio jos 7-8 meseci u odnosu na momenat kupovine, a u sloveniji 2 god do isteka (sveza roba, pa i tu sam pmalo skepticna da li nase apoteke kupuju starije zalihe za manje pare a ovamo nas deru).

na onih 1012eu sam doplatila jos 500eu, znaci ceo icsi sa blastocistama me izasao 1512eu. tu su ukljucena i 3 uzv i 3x vadjenja estradiola.
spavanje za nas dvoje, 8 noci 300eu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
izvinjavam se sto pisem ovako na rate.
mislim da ce neke zanimati kako sam se ponasala posle et?

pitala sam lekara da li mi je pametno da odem 3-ceg dana od et na posao, posto su me zvali da dodjem i to bi bilo samo dan. lekar mi je rekao da mogu odmah da idem sa et na posao (ako nije tezak fizicki posao), i da su statitistike pokazale da to ne zavisi od mirovanja. pa sam odlucila da kad se vratim, setam sto vise, uz reku-kao cist je vazduh, i da taj jedan dan odradim.

kako je ispalo
odlezala oko petnaest min. obavili formalnosti u bolnici, odsetali da kupim cizme, setnja se otegla, otisli u zg, celi dan sedeli sa prijateljima koje retko vidjamo. sledeci dan prespavala. drugi dan po et-otisla na posao, bila celi dan, bilo je i stresnih trenutaka. bila sam svedok saobracjne nesrece u povratku. dodjem kuci-mm uhvatio grip. .. i drzalo ga temp narednih 5 dana. meni se u isto vreme ukoci rame, nisam mogla skroz da pomeram glavu a i zbog kosave nisam nigde isla. dvoumila sam se da li da pijem brufen, pa nisam, vec sam stavila najlone da se zgreje. ... ja i muz, svako u svojoj sobi, srecmo se u kuhinji....6-og dana od et mi pocinju simptomi hiperstimulacije, to ja nisam ni ukapirala da je to-to, vec sam mislila da lose reagujem na utrogestan. zabrinula sam se tek posle 5 dana kad sam dobila 5kg, a da skoro nisam nista ni jela. stomak ogroman i tvrd, kao da sam 6-7 mesec, pregled-hiperstimulacija. lekar koji me pregledao (ovo se sve desava u srb) kaze da nisam u rizicnoj grupi za hiperstim, i optimista je. sad je najgore proslo, i osecam se mnogo bolje.

jos uvek pijem mnogo vode,3-4 litra na dan, mnogo i p....., uzasno mnogo spavam, i imam trenutke kad kao lebdim. ako se setim neceg korisnog javicu se opet.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: