Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Zaboravih reci. Nisam nikad merila inhibin B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 8:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Hvala vam, devojke, na odgovorima. Videcu se sa doktorkom, pa vam javljam njeno misljenje o tome!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Hajde, drzimo fige :D !

Mini, sto se tice antimulleriana- vrednosti hormona su nam izrazene u razlicitim mernim jedinicama. Kod mene je izrazeno u ng/ml gde je gornja granica normale 5 ng/ml. Sve sto je preko toga govori najcesce o policisticnim jajnicima ili ne daj boze o tumoru granuloza celija.

Kazu da antimullerian ima potencijal da bude najbolji indikator rezerve, ali mislim da jos puno vode treba da protece da bi se sa sigurnoscu moglo reci da je neprikosnoven. Isto vazi i za inhibin B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 9:43 pm
Postovi: 17
Pozdrav svima!Juna sam posle duze amenoreje posetila ginekologa,dobila primolut tabl. da pijem 10dana,treci dan ciklusa hormoni:fsh47,estradiol<20.Dobila da pijem Trisequens tablete koje me uzasavaju kao i cela ova prica-rana menopauza.Ima li neko iskustva sa ovim tabletama ili sa ovom visinom fsh...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 12:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Bila ja jutros kod dr, pa da vam prenesem ukratko:
Na pregledu je dr videla lep folikul, 11 dan ciklusa, jos ce da raste, sto je lepa slika, kako ona kaze. Videcemo se ponovo 13.dana ciklusa.
Za FSH je rekla da je los, i da govori da sam na samoj granici za vantelesnu oplodnju. Trebace joj jos vremena da otkrije uzrok, ovo je prvi ciklus kako me prati, pa ne zeli da mi daje nikakvu terapiju, zeli da vidi kako mi se jajnici ponasaju, danasnji ispit sam izgleda polozila.

Pitam ja da li je prolaktin izazvao visoki FSH, ona mi kaze - Ovo nije visoki prolaktin! E to me malo zbunilo, pa sad pretpostavljam da samo MNOGO visi prolaktin zna da uzbuni FSH i da ga povisi, ja sam po njenom samo malo iznad granice...
Znaci, nije mi dala nikakvu terapiju, nikakav savet uz vezi ishrane - smokve, mlec i sl, mada ja to na svoju ruku vec sprovodim, hoce da me isprati pa da tek onda preduzima mere.

Ali imam jedno pitanje , mozda za Nablu ili nekog drugog ko to zna:
Ako visoki FSH pokazuje smanjenu rezervu jajnih celija, a ja u principu u ovom periodu (zadnjih godinu dana najmanje, jer od tad redovno pratim) redovno imam ovulacije, da li to znaci da ce se eventualnim spustanjem FSH uz pomoc neke terapije, ta rezerva povecati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Kikica


Rezerva jaja ti se nece povecati. Ako imas VTo mozes bolje reagovati na lekove i napraviti veci broj folikula u tom ciklusu. Zato neke klinike prate nivo FSH. Ali u principu jednom kad ti je FSH povisen to pokazuje da imas smanjenu rezervu i da treba da ides na tretman sto pre. Mozda uradis jednu, dve inseminacije a ako ne upali onda VTO pothitno.

Sve naj,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Hvala ti, mini!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Bojanna

47 jeste vrlo visok fsh. No, ne kazes koliko imas godina. Citala sam na forumu fertility friends o jednoj ribi koja je imala fsh 39, pa ga je akupunkturom snizila na 5 i u tom ciklusu je radila IVF i ostala trudna. No, ona je imala samo 3 folikle, sto definitivno pokazuje na smanjenu rezervu jaja. Ima samo 27 godina. Radila je pre toga donor ciklus sa sestrom i nije uspelo. A onda je eto uspela nekim cudom sa svojim jajima.

FSH fluktuira od meseca do meseca ali jednom kad je povisen to pokazuje smanjenu rezervu. Sve preko 10 smatra se povisenim. Ima jedna knjiga koja je se zove Inconceivable ili u slobodnom prevodu 'Nezamislivo'/ E pa ovo je istinita prica o jednoj Cehinji koja je ostala trudna sa drugim detetom sa FSH od 42 a svi dr su joj rekli da je to nemoguce. No, ona je radila svasta npr akupunktura, ishrana, specijalne vezbe. Ima internet sajt koji se zove fertile friends gde mozes da nadjes vise informacija.

Experti ce ti verovatno reci o ranoj menopauzi ali postoje stvari koje mozes da uradis ./ Ne mozes nista izgubiti ako probas.

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 11:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao

Sta ima novo kod vas? Ja imam konsultaciju za moju vto za 10 dana.

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
E bas sam mislila na tebe i planirala da se javim :D !

Kod mene nista novo, bili na putu, meca kasni izmedju 7- 10 dana. Betu radila u prosli petak koja je negativna i razmisljam se sta cu dalje. Malo me strah da odem do ginekologa pa da mi kaze da je sa mnom sve gotovo. Izdrzacu jos koji dan pa onda kod ginekologa.

Drzim fige za tvoje konsultacije- jel' to radis kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao Nabla

Pomislila sam da bi mozda ipak moglo nesto da ispadne. 7 - 10 dana je poprilicno... Mozda jos jedan test pre ginekologa?

Da li ti planiras IVF?

Ja idem da se vidim sa mojom novom dr u cetvrtak pa cu da reportiram. Kako cujem dobicu poprilican direktan odgovor... dr izgleda da je poprilicno ostra na jeziku i ne zamotava... Praval balkanska osobina, zar ne?

Negde u sebi bojim se da je kasno... Moj desni jajnik vec zadnju godinu dana ne reaguje na lekove a levi slabo... Kad budem radila ultrazvuk videcu sta se desava sa ovim levim ... Sa malom stimulacijom lekova ja verovatno necu imati vise no 1 foliklu i ako sam lucky 1 embrio. No, jutros dobi postu od jedne ribizle sa visokim fsh koja je napravila 3 folikle s jednim jajnikom i sad je trudna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini je napisao:
Pomislila sam da bi mozda ipak moglo nesto da ispadne.


hehehe, tesko da moze nasto da ispadne- bila bi to zestoka naucna fantastika (hahahahaha).

Sacekacu do pocetka sledece nedelje, ako se m. ne pojavi odoh na pregled.

Malo me ova situacija nervira jer zelim sto pre da obavim histeroskopiju, pa da krenem u proceduru.

S tvojim fsh ne bi trebalo da bude problema u dobijanju vise od jednog folikula. Vec ti napomenuh da sam s minimalnom dozom klomifena dobila 4 folikula, a moj je fsh cini mi se malko visi. Nemoj odmah u crnjak i pre nego sto si jos pocela.
Ta ribizla :) koju spominjes jel radila kod nas ili napolju, na kakvoj je stimulaciji bila, koliki joj je fsh....:)))

Hajde, ne sekiraj se- bice sve OK na razgovoru!
Drzim ti oooogromne fige


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao Nabla

Bila sam na razgovoru juce. Preporucili su prirodni IVF posto imam mali broj antral folikla. I mini ivf nije jeftin. A mi ove godine istrosismo sve pare i dugujemo dosta na kartice. A ja juce prestala da radim posto nisam vise mogla da funkcionisem na poslu. Bas sam iscrpljena od svega..

Jedina dobra vest s skana je da sam imala OK endometrijum. Samo dve folikle vidjene na skanu od 10-15 mm, sto je lose. Dali su mi manje od 10% prognozu.

Ne znam da li da nastavim. Toliko sam se izmorila sa svim ovim procedurama.

Kako si ti? Kad ces da radis histeoskopiju? Ima li pomaka sa ciklusima?

Sve naj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini nisam razumela da li su te dve folikule nastale kao produkt neke stimulacije ili je rec o prirodnom ciklusu i o samo dve folikule "izlucene" za taj ciklus?

Manje od 10 % sanse i nije tako lose- nekima su davali i 1%.
Razumem da si se umorila- i ja sam, a jos nisam prakticno ni pocela.
Da li da nastavis zavisi od toga koliko verujes u sebe i koliko finansijski mozes da podneses. Koliko kosta jedna takva procedura mini ivf-a.

Ako dolazis u Bg- ja bih ti preporucila moju doktorku- reprodukt. endokrinologa. Zena je stvarno strucnjak svetskog glasa. Primarna oblast su joj menopauza i "premature ovarian failure".

Dobila sam mecu neki dan, posle kasnjenja od skoro 15 dana. Nisam stigla do ginekologa da pogleda sta je uzrokovalo kasnjenje- marfijev zakon je stupio na delo (hahahaha). Klasika, kad sam zakazala UZ, ja dobila :). Ali po karakteristikama samog krvarenja slutim da je bila cista, posto sam u prethodnom ciklusu bila na stimulaciji, a izgleda da mi klomifen ne prija.

Histero cu najverovatnije raditi 24.10. Nadam se da ce sve biti u redu!

Nemoj da padas duhom. Imaj u glavi da uvek imas alternativu (rezervni plan- donacija). Znam da to nije isto, ali i to je nacin da postanes majka. Meni razmisljanje o tome (o toj alternativi) daje snagu da izguram sve nedace i da se borim sa mojim jc.

Ne moram da spominjem da sam vatreni navijac i da drzim fige :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 11:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Antralne folikle ukazuju na rezervu jaja. Cak i da imam 7 ili 8 smatralo bi se malom rezervom ali bi mi dali blagu stimulaciju. Onda otprilike dobijes sliku... Ovako misle da nema poente da me stimulise nego da rade s jadnim jajetom pa da vide sta ce ispasti.

Dr koji je radio skan mi je rekao da jos uvek ima neke aktivnosti ali slab dotok krvi to jajnika. Jedino endo dobar - 5mm.

Uz gred receno ne znam da li ti je poznato ali klomid istanjuje endo...
Kad sam radila ivf u junu meni je endo bio samo 5.7 pred samu proceduru, tako da nije ni cudo sto nije uspelo... A sad bez ikakvih stimulacija dan 5 je bio 5 mm, sto pokazuje koliko je klomid stetan za endometrium. Meni je uvek pre toga endo bio 8 ili 9 mm pred inseminacije.

Moj muz je protiv donacije.. Sta tvoj partner/muz misli o tome? Pomisao da cekam 7 ili 8 meseci na listi cekanja je ubistvena, otud Beograd izgleda dobra opcija ako nema liste cekanja.. Ja bih sad radije uradila donaciju nego isla na ovo jer se bojim novog neuspeha. Bojim se da cu da puknem psihicki...

Ti dobro zvucis mora se reci... Cime se ti bavis?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: