Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Dec 23, 2011 6:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Zakazana sam za pocetak aprila. Pitam se da li smem toliko da čekam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Dec 23, 2011 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
kaputic je napisao:
Zakazana sam za pocetak aprila. Pitam se da li smem toliko da čekam?

Nisam pametan, u principu možete da sačekate, ali nešto mi je to isuviše daleko. Čudi me da ne može brže? A na nekoj ginekološkoj bolnici u NS?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Dec 23, 2011 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
U Betaniji sada vrše zakazivanja za mart, tako da mi to dodje na isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
kaputic je napisao:
U Betaniji sada vrše zakazivanja za mart, tako da mi to dodje na isto.

Nista se epohalno lose nece desiti do tada... barem bi tako trebalo da bude... Ako nemate alternativu... sta je tu je ... Veliki pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
Da se pridruzim... :D Prvi "sumnjiv" papa se pojavio u maju 2011 IIIa ASC-US - 9 meseci nakon porodjaja (zelela sam odmah jos jednog bebca pa reko da se prekontrolisem),dobila neku th pa ponovo jun 2011 IIIa ASC-H,opet th pa septembar 2011 PA IIIb L-SIL koilociti (znaci li to da imam hpv?) i...
30.09.2011. radjena mi je biopsija,nalaz Hronicna upala grlica sa Cin I ( Cervicitis chronica cum CIN I - L-SIL) i naravno srecaaaa! :D
Medjutim,kao moj dr ne bi dirao (na cin I se samo prati),ali me posalje po misljenje i pregled kod drugog lekara u Kamenicu...I odluce da me operisu cim skupim potrebne nalaze(posto se dr grlic "nije svideo" i smatra da je vise od cin I...)...
30.11.2011. radjen mi je LOOP excisio cervicis uteri...Zvala nakon nekih 10-ak dana,rekli mi ph nalaz "odlican" i ja sva srecna-otarasila sam se bestije zvana cin :D ,kad ono danas kontrola,nakon cetiri nedelje,dr me saceka sa "Da li ste videli ph nalaz?" Ne... U pitanju je bio cin 3,rana duboka i siroka,dobro je sto smo vas odmah radili...Jesam li vam rekla da se meni ne svidja vas grlic? :o Hm...Sve u svemu,Hvala Bogu pa je sve odstranjeno! Kontrola papa mi je za 4meseca,rana mi lepo zarasta...
E sad,izvinte na opsirnosti....ali mene interesuje i zamolila bih nekog strucnog da mi objasni...
1. Da li je moguce od hronicne upale da se razvije cin(NE LEČENE) ili je nastao od hpv-a (ne vidim nigde da pise,a znam da je on jedan od glavnih krivaca...nisu me testirali,trenutno nemaju materijala,tako da su to moja nagadjanja,pa mozda ga i nemam...)?
2.Molim vas za objasnjenje ph nalaza...
Makroskopski opis Materijal mase 3 grama,oznacen kao deo grlica,gde nije moguce na uobicajan nacin uzorkovati endo i egzocervikalni resekcioni rub,već je nakon otvaranja dostavljeni materijal,dodatnim serijskim rezovima,usitnjen i uzet u rad u celini u 16kalupa.

PH Cervicitis chronica cum epidermisatio glandulis endocervicis et dysplasionem epitheli planocellularis gradus III (Cin3 HSIL) praecipue regionis junctionalis. Komentar- Navedene intraepitalne neoplasticne promene nisu prisutne na endo i egzocervikalnom rubu dostavljenog materijala. (jel se ta bestija krila u kanalu grlica,koliko sam ja skontala i da li sam ja za dlaku izbegla ca in city?)
Hvala unapred za odgovor! :D Puno pozdrava svima i srecna vam,zdrava i uspesna 2012!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
I,da...3. Da li je taj moj uzorak uzet u parcicima ili u celini i da li je trebalo taj zahvat odrati klasicnom konizacijom ili je i ovako dobro(kada sam bila na pregledu dr me pitala da li zelim jos da radjam na sta sam joj ja odgovorila da bih volela,al ako ne moze ok...)?
Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 6:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Najice kazes da si konizaciju odradila u Kamenici. Kazi mi ko ti je radio i koliko si čekala na operaciju? I sva tvoja iskustva bi dobrodosla jer mene upravo ocekuje konizacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
Kaputicu nemoj nista da brines jer nije tako strasno! :) Radila mi je dr Rajovic,a inace ti je svejedno koji doktor ce ti raditi jer su svi fantasticni i strucnjaci,moje misljenje... Nisam dugo cekala od pregleda,ukupno dva meseca (dr se "nije svidjao grlic"-ceo egzocervix jod negativan,a i kako su se papa nalazi menjali...). Sve u svemu,dodjes dan ranije,tj.dan pred operaciju,upoznas "cimike" u sobi i od podneva nemas da ruckas vec smes da pijes tecnost do 0h,a od 0h nista zbog opste anestezije...Svi su veoma ljubazni,i glavna sestra koja ce te primiti i glavna sestra i sestre i doktori! :) Taj dan ce ti reci kada si na "programu" (uglavnom ste sve za taj dan,mislim na cimike iz sobe) Evo kako sam ja prosla...Prvu zenu su odveli u 7:30,zatim su po drugu dosli u 9:22(inace su one imale mnogo teze operacije),e onda nikako po mene,a gladan si,zedan,nervozan i jedva cekas da to sve prodje i svo vreme gledas u vrata,koliko god pricao sa ostalima,cekas da viknu tvoje prezime...I u 12:35 eto i mene...Odveli su me u operacionu salu,stavili bronilu,pitali koliko imam kg,u venu "nesto",ispod ledja "nesto" metalno kao tepsija i jakooo ladno :) ,rekli mi tu ces disati...I dok si reko keks,ne znas nista...Bude me,placem...i govorim da sam sanjala sina i njegove crtace! :) (tako sam reagovala) Sve u svemu,sve gotovo u 13:35,odgurali me s krevetom u sobu,nastavila sam da spavam do 15h,stigo mi suprug pa sam se probudila,malo pricali i malkice me boluckalo(ono kao kad imas m)..Trazila da mi daju nesto protiv bolova,dali mi i nastavila jos malo da spavam da bi se probudila oko 18h ko nova i konacno ruckalaaaa! :D Sledeceg dana,nakon vizite sam imala pregled,dat mi je savet (nema dizanja teskog,odnosa,tvrde stolice,da leskarim i cetvrte nedelje nakon op kontrola)...I pustena sam kuci! :) Tako da kaputicu,razumem te ali nema potrebe da se nerviras... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
hvala ti Najice na tako detaljnom objasnjenju. Cime su tebe operisali? Posle koliko dobijes rezultate? Bas mi je to strasno sve. A najvise to cekanje i tak hladni "posluzavnik" :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Dec 28, 2011 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
Nema na cemu,nadam se da sam pomogla! :) Odradjen mi je Loop...E,a taj "posluzovnik"stavljaju kad rade loop al ne sekiraj se i ne opterecuj,stvarno nije tako strasno...Meni je nalaz biopsije bio cin I,a ph cin III (sto bi moja dr rekla odgore gladac,unutra jadac!,rana duboka i siroka,izvadili sve do u zdravo-naravno da mi nije bilo svejedno kada mi je rekla,ali veoma cenim sto je bila iskrena i sve mi rekla-inace imam 28god i sina godinu dana)...Uplasila sam se i ja,al bitno ti je da razmisljas pozitivno(znas ono,kakve su ti misli takav ti je zivot)i jacas imunitet! Sto se tice nalaza,ti zoves da se informises(na otpusnici ce ti pisati broj i kada da zoves) i mislim da je bio deseti dan od op. Puno te pozdravljam kaputicu i svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Dec 28, 2011 4:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
Cao.Moja sestra je radila klasicnu konizaciju prije godinu dana.Na biopsiji je bio cin 3,a ph je cin 2.Odstranjeno je sve do u zdravo.Redovno se kontrolise,i prije neki dan je ponovo radila papa i hvala Bogu uredu je.Zelim vam svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Dec 29, 2011 12:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
hvala Medicino, nadamo se da ce sve biti u redu.
Najice da li je s tvojim rezultatima sada sve u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Dec 29, 2011 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Najlica je napisao:
... "nesto",ispod ledja "nesto" metalno kao tepsija i jakooo ladno :) ,rekli mi tu ces disati......

:D :D :D
ahahahaha ja sam jedno sto puta procitala sve sto si mi ti Najice pisala, a tek 101 put skontah da si rekla da lici na tepsiju a ne "posluzavnik" :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Jan 02, 2012 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
Imam pitanje za medicinu...Reci mi molim te da li je tvoja sestra zelela klasicnu konizaciju ili su joj oni odredili? Da li ima dece?
Interesuje me da li je svaki cin sigurno od hpv-a nastao ili ima i od neceg drugog,ako da kako nastaje...(ne znam zasto al ja sam ubedjena da moze da nastane i od ne lecene upale grlica i ranice na grlicu-licno mi je dr pisao hronicnu upalu,a govorio da je ranica ok i nista nije radio!!!)

I molim nekog strucnog da mi odgovori za i protiv klasicne konizacije i letz-a(citala sam da letz zna da osteti rubove za ph-nekako me ta metoda podseca na ljustenje krompira ljustilicom,ako sam dobro skontala tehniku,a da klasicnom op se izvadi u celosti deo grlica kao kupa).
Hvala Bogu,kaputicu dobri su nalazi,a papa cu raditi tek tamo u martu,nadam se da ce sve biti u redu.
I da,da li nakon konizacije,normalno da imam beli sekret,ne puno,al imam...
Srecna nova godina! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 6:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
Moju sestru nisu ni pitali koju zeli.Uradili su joj klasicnu.To je radila na Palama u privatnoj klinici,u koju dolazi i prof.Novakovic iz Sr.Kamenice.Ona ima jedni dijete,ali posto je razvedena ne znam da li ce jos radjati :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: