Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Velika frka
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
Ovako sve je pocelo kad me uhvatila gripa te sam kupio fervex da bi se sto pre zalecio....

Grlo me je jako peklo pa sam pre fervexa posisao neoangin, a zatim popio fervex sa cajem na prazan zeludac, jer od bolova u grlu nisam mogao nista jesti... za dva dana popio sam 3 keseice fervex-a... posle trece kesice poceli problemi, zeludac je poludeo.

Poceo sam da stucam i podrigujem u isto vreme, u pocetku ukucani su mi se smejali, plasili me da bi prestao da stucam sestra je cak rekla da bi me trebalo snimiti i postaviti na youtube.... Medjutim kako je vreme prolazilo simptomi su postajali sve gori da bi kulminirali povracanjem crnog sadrzaja (kao gar). Nakon toga pozvali smo hitnu koja mi je dala injekciju od koje mi nije bilo bolje... sutra vece prica se ponovi opet hitna, ali ovoga puta posto sam znao da mi nece biti bolje trazio sam uput za specijalistu i dobio ga.
Sutra dan javio sam se u bolnicu gde me je pregledala doktorica i posle kraceg pregleda konstatovala da moram biti hospitalizovan i da ce se sa terapijom poceti odmah. Posto je kroz pregled i razgovor saznala da imam velikih problema sa stolicom (jednom u 10 dana) resila je da mi opali klistir. Nakon klistira imao sam stolicu koja je bila crna bas kao i ono sto sam povratio. Nakon toga poceo sam da dobijam infuzije i kroz njih lekove za zeludac do kraja dana bilo mi je bolje, a zvanicna verzija doktorke bilo je to da sam preterao sa fervexom i da mi je on ostetio zeludac napravio ranicu koja je krvarila a onda je hlorovodonicna kiselina obradila krv koja je isla iz zeludca i dala joj crnu boju odatle i crno kod povracanja i crna stolica.... Elem sutradan posto mi je bilo bolje zahtevao sam da me doktorica pusti kuci ona je rekla da zeli da mi jos par dana prati stolicu, sto sam ja odbio jer sam svoj probavni sistem poznavao bolje od bilo koga i znao sam da se sporo cistim i uplasio sam se da ce se nekoliko dana pretvoriti u nekoliko nedelja te sam izasao na svoj zahtev protiv saveta lekara. 3-4 dana kuci mi je bilo dobro da bi posle toga poceo proliv i temperatura od 40 c nakon toga su me vratili u bolnicu i kljukali infuzijom i antibioticima bela krvna zrnca su skocila na 52000 da bi se posle par dana stabilizovali.... 5 dana nista nisam jeo ziveo sam na infuzijama da bi tek posle 5 dana dobio nesto da jedem.... Sada su me pustili kuci stabilan sam ali jos uvek na dijeti, sada treba polako da se vracam normalnoj ishrani i kad to uspem bicu potpuno izlecen.

Poceo sam da jedem hrana mi ne smeta sa zeludcem nemam problema, ali zato mi je debelo crevo pludelo... gotovo stalnmo imam nagone za velikom nuzdom i kada dodje do izbacivanja izbacujem sluz sa krvi ako ne jedm, a ako sam neposredno pre toga imao obrok onda bude stolica sa sluzi....

Zvanicna dijagnoza koja mi je postavljena dok sam bio u bolnici je haryngosinusitis acuta. Uroinfectio tracti urinarii. Sy. Dyarrhoicum. Gastritis acuta.

Zeludac mi dakle nije sniman nikako ni barijumom ni sondom... otezavajuca okolnost je to sto imam cerbralnu paralizu te ne mogu stajati da bi barijomom snimio zeludac.

Dakle zna li ko sta moze biti sa mojim debelim crevom.... za zeludac sam dobijao nezaobilazni controloc, a anti biotik je bio longacef

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 7:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
na pamet mi pada sve najgore, jer se uklapa u sliku: Kron. Trazi gastroenterologa: gastroskopiju, enteroklizu, kolonoskopiju. I sam vidis da je zeznuto. Srecno i drzi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Doktorka ni u cemu nije pogresila i pitanje je da li ste pored tog fervexa uzimali/uzimate jos eventualno neke lekove koji bi ostetili sluznicu zeluca.Fervex sam za sebe u terapijskim dozama obicno ne izaziva nikakve nezeljene efekte u vidu gastrointestinalnih krvarenja mada ako se pretera i to je moguce .Gastrosopiju obavite po saniranju ovog stanja da bi se verifikovala ta erozija/erozije/ulceracija/ulceracije i da bi se videlo kakvo je stanje sto se tice zarastanja,a sto se tice kolona ta sluz u stolici je ciscenje crevnog sadrzaja.Ako se posle odredjenog vremena nastavi prisustvo sluzi u stolici uradite koprokulturu za pocetak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 7:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
Puno hvala na odgovorima..... polako ludim cerebralna paraliza sa prolivom je gadna kombinacija....

Da li bi ste mi blize objasnili sta je kron? Mada doktorica koja mi je radila analizu na bakterije rekla je da je prvo na to posumljala, ali da je sada to iskljuceno....

Gastroskopiju, i njoj slicne stvari bi najradje radio pod opstom anesteziujom da li je to izvodljivo?

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 7:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Jeste na VMA rade sve te endoskopske preglede u analgo-sedaciji diprivanom,a sto se tice Mb.Crohn jel vi imate klinicku sliku u vidu bolava u trbuhu,meteorizma povisene temperature,anemiju u krvnoj slici povisen CRP i eventualno povisena p-ANCA i ASCA autoantitela,postoji Crohn colitis ali je znatno cesca lokalizacija u terminalnom ileumu ,ali da bi se bilo kakva ozbiljna sumnja postavila da u pitanju Mb.Crohn prvo se radi endoskpija sa biopsijom pa tek na osnovu PH pregleda,ako se nadje transmuralna inflamacija u zidu creva sa limfocitnim infiltratima ,granulomima ,fisurama i transmuralnom fibrozom,pa da se Crohn uopste moze uzeti u razmatranje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 10:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
severus je napisao:
sto se tice Mb.Crohn jel vi imate klinicku sliku u vidu bolava u trbuhu,meteorizma povisene temperature,anemiju u krvnoj slici povisen CRP


Nemam nista od ovoga osim sto sam imao CRP kada su leukociti bili 52000 ali to se normalizovalo

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 11:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
brksi je napisao:
severus je napisao:
sto se tice Mb.Crohn jel vi imate klinicku sliku u vidu bolava u trbuhu,meteorizma povisene temperature,anemiju u krvnoj slici povisen CRP


Nemam nista od ovoga osim sto sam imao CRP kada su leukociti bili 52000 ali to se normalizovalo


Normalna vrednost leukocita je 4-10 milijardi/ml tako da si eventualno mogao da imas 5.2 milijarde/ml sto nije patoloska vrednost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 12:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
Nije bilo je patolosko sto bi me onda drzali u bolnici na longacefu.... onda je bilo 52ml

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 12:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Ako moze samo mala ispravka:
Normalne vrednosti Leukocita su 4 - 10 x 10 na dvanaesti /L
odnosno 4000 -10000 /ml odnosno 4.0 -10.0 G/L pa pomenuta vrednost od 52000 (zavisi u kojim je jedinicama izrazena) moze i nemora biti zabrinjavajuća. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 12:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
brksi je napisao:
Nije bilo je patolosko sto bi me onda drzali u bolnici na longacefu.... onda je bilo 52ml


Cega 52 ml :o :-? Ajde jos jednom pogledaj sta tacno pise na otpusnoj listi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
43..13..8gl

tako pise u otpusnoj

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Skok Le na 52000 ali nerealna vrednost obzirom na ekstremnu dehidrataciju tj radi se o "relativnoj leukocitozi" usled hemokoncentracije.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Od pocetka mi je bilo cudno ,takve vrednosti mozda samo kod AML i to uz patolosku morfologiju leukocita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 3:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
I nemojte odmah svi na Kron-a!
Toliko poremecaja motiliteta, posebno kod osobe sa cerebralnom paralizom, toliko infekcija intestinalnog trakta, bakterijskih, gljivicnih...
Prvo koprokultura, pa dalje o tom-potom.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 4:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
Na ovom linku nalaze se analize stolice koje su do sada uradjene voleo bih da ih pogledate

http://rapidshare.com/files/90672594/Analize.rar.html

raspakujte arhivu birajuci opciju extract to analize

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: