Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 93  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 12:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
:( zaista si se namučio Pancho jako je tužno kad čoveku je ovo stanje što se sad nalaziš srećan period... Svih ovde čeka jednom ovo kroz šta ti sad prolaziš nažalost osim Budosana,pronisona,imurana i operacija nema nikakvih novina u ovoj bolesti..Svako ima svoje muke i kod svih je drugačije ali se na kraju sve svede na isto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Sre Dec 04, 2013 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 31, 2010 8:25 am
Postovi: 63
najgore od svega je sto mi ne znamo sta je "normalan" zivot
evo ja sam se sad malo domakao i znam da zdravi ljudi nemaju pojma koliko su srecni i slobodni...
naravno veliki je hendikep ova kesica...posebno sto sam u ovom postoperativnom periodu vecito gladan pa je menjam i po 4x dnevno...
i dobra stvar je sto je bipolarna,znaci da mi je debelo crevo u potpunosti ocuvano i sad je na odmoru,nisam ni znao sta je to dok mi jedan doktor ne objasni...
sve u svemu vec drugacije gledam i mogu nesto planirati...
drz'te se ljudi...sta da vam kazem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Dec 05, 2013 4:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
pancho je napisao:
najgore od svega je sto mi ne znamo sta je "normalan" zivot
evo ja sam se sad malo domakao i znam da zdravi ljudi nemaju pojma koliko su srecni i slobodni...
naravno veliki je hendikep ova kesica...posebno sto sam u ovom postoperativnom periodu vecito gladan pa je menjam i po 4x dnevno...
i dobra stvar je sto je bipolarna,znaci da mi je debelo crevo u potpunosti ocuvano i sad je na odmoru,nisam ni znao sta je to dok mi jedan doktor ne objasni...
sve u svemu vec drugacije gledam i mogu nesto planirati...
drz'te se ljudi...sta da vam kazem


Drži se i ti nama Pancho mi cupkamo svi pored tebe..bićeš ti dobro ma neće valjda jedan kron da nas pobedi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 8:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Milice, ja sam progurala trudnocu sa Kronom i stenozom. Nije bilo nikakvih problema. Desilo se cudo i sem na samom pocetku (kad jos nisam znala da sam trudna) i negde pri kraju nisam morala da pijem lekove (tj. ukupno sam popila za celu trudnocu mozda 5 komada Budenofalka).

Ponco, naravno, kad se nema kuda, sve je bolje nego da covek otegne papke. Budi ipak pazljiv sa hranom, ne preteruj. Rez i kesica nisu bitni, bitno je da taj ostatak creva koji imas ostane zdrav.

A za to koliko su zdravi ljudi srecni a o tome ni razmisljaju je istina. Ipak, bez obzira na sve muke, ja se trudim da uzivam u zivotu koliko god mogu. Danas sam recimo bila u jednom divnom gradu, a morala sam da overim svaku drugu kantu za djube i da izbljujem, sta li vec, jer zeludac je posle prvog bljuvanja vec bio prazan.... Ipak sam posle svakog povracanja, posle minut pauze nastavila sa razgledanjem dalje. Sad je dobro, cak sam uspela da odem i na veceru. Ko sto rekoh u bolesti je i jako vazan stav. Ko se prepusti, njega odnese ta zla voda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Ned Jan 19, 2014 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
U poslednje vreme imam najvise problema sa nadutoscu stomaka. Hranu koja zaista nadima sam jos pre 10 godina izbacila iz ishrane (rastala se sa sarmom, podvarkom, graskom, boranijom itd).
Interesuje me sta vi jedete kad hocete da odmorite stomak?
Meni najbolje pomaze krompir pire i eventualno bareno belo meso miksano sa malo mleka i putera (kao pasteta). Ali ne bi bilo lose kad bi znala jos koju alternativu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jan 28, 2014 1:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Ja našla šta mi smeta..ugojila sam se 12 kila i opet krenula sa Proteinskom dijetom..ne baš rigoroznom ali izbacila sam hleb,šećere,mlečno..samo sir uzmem malo i salatice jedem a voće izbacila i meni stomak miran uopšte nemam bolove čak ni ne osećam taj umor.Pa ipak sve mislim da je kod mene i netolerancija na laktozu..
Ne jedem sad teško meso ali ribe..piletina sve onako na pari i malo se pokrenula zahvaljujući Deani i našim hip hopom ;) nije loše malo plesa uvesti u našu svakodnevnicu

Sad ima Kronitis trenutaka naravno ali sve u svemu ja ne pijem colosparetard...ne treba mi više..

Pancho..Milice kako ste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 5:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2012 7:45 pm
Postovi: 59
uh drago mi je sto si dobro i sto si pronasla odredjenu ishranu koja ti prija.ja sam super bila juce kod gastroenter.nalazi su mi savrseni bez mane.napredujemo u 4. mjesecu sam trudnoce.stenoza mi ne smeta.osjecam se i vise nego odlicno jedem sve i nista mi ne smeta ali moracu malo povesti racuna jer ce mi bebica sad biti veca pa cu morati malo na dijetalno radi sigurnosti bar zacinjeno i masno izbaciti.ugojila sam se i bas mi je slatko.zadovoljna sam.zelim i vama sve najbolje,da mi budete zdravi,veseli i ispunjeni. :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Ned Feb 02, 2014 10:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 31, 2010 8:25 am
Postovi: 63
evo da se javim posle 3 meseca od operacije
nemam bolove,ugojio sam se 20kg i sad se osecam odlicno,malo me zeza kesica sa vremena na vreme
al nije nesto na sta covek ne moze da se navikne...pozz i zdravi bili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Ned Feb 09, 2014 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Kako divno čitati ovo :) da nam ovako bude što duže ..znači nisam sama svi smo se malo ubucili? ako... dosta je bilo trenutaka dijarea i povraćanja.

Milice tako se radujem što ti je dobro i da bebica super napreduje i Deana ja mislim da je bila dobro u trudnoći izgleda da trudnoća dobro reaguje na Kron.

Pancho kad ideš na operaciju ponovo? kad ti skidaju stomu?

Pozdravljam vas sve ..nadam se da su i ostali dobro nema njih puno ovde već odavno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pon Feb 10, 2014 5:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Evo linka za vas http://www.everydayhealth.com/health-re ... rohns.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Maj 01, 2014 11:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Stejsi je napisao:


Gde ste ..milice,Deana,Pancho,gocilii.....Nadam se da ste mi dobro?

Ja mučim muke sa fisurom tako da vam ne pričam..užas :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni nije dobro, vec neko duze vreme intenzivnije (skoro svakodnevno). Dr. mi je prepisao 75ml Prednisolona, sto ja necu da pijem-jer me obican kortizon baca u totalnu komu - kostobolja, tezina, pa od nje kicma, neuroticnost i sl., ali sam udarila po Budenofalku punu dozu od 3 kapsule dnevno. Poboljsanja drasticnog od tog nema, na zalost, sem sto me hvataju svakodnevno grcevi u listovima ;), ne povracam doduse svaki dan, ali drmne me bar1-2 nedeljno. Ipak imam jedan veoma cudan bol sa leve bocne strane (kod mene je vecina stenoza na sigmi tankog creva) pa pretpostavljam da je to. Imam magnetnu zakazanu za kraj juna, pa da vidimo kakvi su rezultati. Ja sumnjam da cu ipak morati na seckanje, jer nedelovanje Budenofalka ukazuje da je problem fizicke prirode i da "Hasan mora seckati".
Do tad ostaje da se borim sa povracanjem, nadutoscu, i bolovima. Bice bolje, znam da mora ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 2:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
A da, da li je neko od vas probao Biological? Dr. misli da ako se pokaze da su problemi od upale (a mislim da ovog puta to nece biti prica), treba da probam sa tom infuzijom dva puta mesecno. Kaze da su rizici veliki, ali da ipak moze da dovede do dobrog smirenja i zalecenja... Ja sam tu neverni Toma, ali ko zna, mozda me u nekom stanju ludila ubedi da sa tim ipak probam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Dea baš mi žao :( mislim da ipak nećeš moći izbeći op... znam da si borac ali realno ovo već ne izgleda dobro.
Ja mučim muku sa fisurom ..evo već treća nedelja u groznim bolovima ako je fisura ako nije Kron na rektalnom delu..za dva meseca imam kontrolu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 1:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Evo da se i javim posto vidim da me se Stejsi setila :).
Vidim svaka muci svoju muku, a i ja sam tu odmah do vas. Na kontrolu kod gastro sam trebala otici u januaru ali jos nisam. Tek sam pre neki dan uradila lab. nalaze i to zato sto sam imala nekoliko stolica i pomislila sam da nije u pitanju upala pa sam otrcala da vidim kakvi su mi ti osnovni parametri. Sve ok sto se lab. nalaza tice i znam da ce gastro ladno reci da idem na cevape, pa ne zurim da mu dam pare. Stomak mi je u drugom planu. U prvom planu je artroza kukova. Na stomak pomislim samo u tom kontekstu. Sta ce biti kad budem morala na operaciju?
Pored artroze kukova imam neki problem i sa stopalima. Prvo je to bilo trnjenje prstiju a sad je to neka ukocenost i bolna stopala. Isla sam kod nerologa a ona kao da se druzi sa mojim gastro, kaze skockajte se i u kafic, neuroloski ste zdravi. Onda sam otisla kod vaskularnog horurga misleci mozda da su krvni sudovi posto uvek imam visok holesterol i masnoce iako "pasem travu" kad je hrana u pitanju. Ni kraceg pregleda ni brze dijagnoze :). Ispadoh lujka. Kao otkud vam ideja da imate arteroskelorozu:? Ma reko nemam ja ideju nego problem sa stopalima. Okrenite se napred , nazad, lezite. Opipa puls. NIje rekao da idem na cevape i u kafic al rece bolje da imate artrozu nego tumor.!!! Ja bez teksta. Ostadoh bez 6000 hiljada i sa problemom. Kaze nemate ni jedan simptom arteroskleroze. To rece bez snimanja krvnih sudova. Ne znam, ja sam laik, al da se to odokativno vide krvni sudovi nisam znala.
Dobila sam uput za reumatologiju jos pre 6 meseci i nisam otisla. Sad cu ponovo po uput pa da vidim sta ce da mi kazu. Citala sam da ljudi koji imaju neku autoimunu bolest lako obole i od neke druge autoimune bolesti pa razmisljam ko zna sta mi se sve tu nakalemilo. Elem, da ne tupim vise. Zivot mi je do bola!!!
Pozdravljam vas drage devojcice i nadam se da cete uskoro biti bolje :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 93  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: