Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
odavno nisam pročitao post koji je tako zdravorazumski kao ovaj od vuzzella , vuzzello svaka čast, a još se čovjek sprema za operaciju.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Napisacu kako je meni bilo kad mi je dr.rekao dijagnozu moje cere, i da ne sme da se cheka...
Sve je to chula i moja devojchica.

Dug hodnik, zelen..ljuljao mi se ispod nogu...mislila sam da cu pasti.U, glavi hiljadu misli, nazhalost negativnih, pored mene moja cera, koja me pita "mama je l' cu ja da umrem" :-? Muzh koji sedi i kao chita neke novine, vidim mu suze u ochima...tad ga 'streljam'pogledom!
Nije mi bilo do nikoga, samo mi je bilo u glavi da spasem svoje dete.Chak i prijatelji iz realnog sveta, nisu me zanimali, apsolutno niko!
Bila sam budna od 24.h 22.h. Uspela da ochuvam cerino mentalno zdravlje,,,jer znam da ce posle operacije biti dobro.
Sina sam vidjala u prolazu, muzha isto...sve ljude oko sebe isto tako.
Pola grada sam 'okrenula' da dodjem do hirurga...pola neta da saznam..shta..kako..itd...
Sad...Danas je 25.dan posle operacije...pratim i dalje sve..lakshe mi je za toliko, shto znam da je najgore proshlo.
Treba uspostaviti balans hormona...jedva chekam kontrolni pregled.I, dalje se nisam vratila u neku normalu, verovatno za to sve treba vremena. Ne trazhim od prijatelja da me razumu, jer mislim da ne mogu...a, ne mogu samo zato, shto Hvala Bogu nemaju takve probleme.
Meni nije do kafenisanja, do zezanja...do izlazka..Mojoj ceri jeste, i super da je tako :) Juche je skitala po koshavi...nocas je bila kod drugarice..u ponedeljak pochinje da raducka(frizer je)Protiv samo toga da pochne da radi, ali lekar je rekao da mozhe.I, naravno 'mala' veruje svom lekaru.Znam da cu biti napeta,bez razlike shto znam da ce 'mala'paziti na sebe.
Dok je moja cera bila u bolnici, moj sin je imao ispit (statistika) verujte mi da je to prvi njegov ispit da Ja nisam znala.
Josh mnogo toga ne znam, shta se deshavlo sa njim,treba mi verovatno vremena da se 'oporavim ' od stresova koje sam prezhivela...A, da ne spominjem svoje zdrastveno stanje...koje mi josh uvek nije vazhno..vazhno mi je za toliko da budem na nogama dok se sredi hormonski blans kod moje cere.


Vidim @vuzzello je super,a samo mu je ostalo dva dana do operacije.Svaka chast :)
@Mladene, Tvoj prijatelj/prijateljica je mozhda sve teshko podnela...ako Ti je pravi prijatelj, javice se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Samo da pozdravim ekipu. Ujutro idem za BG i bicu kod rodbine sutra. Ne znam kad cu ponovo imati pristup internetu. Pisemo se :wink: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello,sve najbolje želim i sretno ti! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Cacitos je napisao:
Napisacu kako je meni bilo kad mi je dr.rekao dijagnozu moje cere, i da ne sme da se cheka...
Sve je to chula i moja devojchica.

Dug hodnik, zelen..ljuljao mi se ispod nogu...mislila sam da cu pasti.U, glavi hiljadu misli, nazhalost negativnih, pored mene moja cera, koja me pita "mama je l' cu ja da umrem" :-? Muzh koji sedi i kao chita neke novine, vidim mu suze u ochima...tad ga 'streljam'pogledom!
Nije mi bilo do nikoga, samo mi je bilo u glavi da spasem svoje dete.Chak i prijatelji iz realnog sveta, nisu me zanimali, apsolutno niko!
Bila sam budna od 24.h 22.h. Uspela da ochuvam cerino mentalno zdravlje,,,jer znam da ce posle operacije biti dobro.
Sina sam vidjala u prolazu, muzha isto...sve ljude oko sebe isto tako.
Pola grada sam 'okrenula' da dodjem do hirurga...pola neta da saznam..shta..kako..itd...
Sad...Danas je 25.dan posle operacije...pratim i dalje sve..lakshe mi je za toliko, shto znam da je najgore proshlo.
Treba uspostaviti balans hormona...jedva chekam kontrolni pregled.I, dalje se nisam vratila u neku normalu, verovatno za to sve treba vremena. Ne trazhim od prijatelja da me razumu, jer mislim da ne mogu...a, ne mogu samo zato, shto Hvala Bogu nemaju takve probleme.
Meni nije do kafenisanja, do zezanja...do izlazka..Mojoj ceri jeste, i super da je tako :) Juche je skitala po koshavi...nocas je bila kod drugarice..u ponedeljak pochinje da raducka(frizer je)Protiv samo toga da pochne da radi, ali lekar je rekao da mozhe.I, naravno 'mala' veruje svom lekaru.Znam da cu biti napeta,bez razlike shto znam da ce 'mala'paziti na sebe.
Dok je moja cera bila u bolnici, moj sin je imao ispit (statistika) verujte mi da je to prvi njegov ispit da Ja nisam znala.
Josh mnogo toga ne znam, shta se deshavlo sa njim,treba mi verovatno vremena da se 'oporavim ' od stresova koje sam prezhivela...A, da ne spominjem svoje zdrastveno stanje...koje mi josh uvek nije vazhno..vazhno mi je za toliko da budem na nogama dok se sredi hormonski blans kod moje cere.


Vidim @vuzzello je super,a samo mu je ostalo dva dana do operacije.Svaka chast :)
@Mladene, Tvoj prijatelj/prijateljica je mozhda sve teshko podnela...ako Ti je pravi prijatelj, javice se.



gospođo,tačno ste opisali stanje koje imaju ljudi koji su bolesni i oni njima najbliži,nije to baš nešto što se ima svaki dan,a mladenu bih preporučio da čita postove od vas i vuzzella. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
cacitos...

strasno si prolazila.... bas katastrofa... ne pozeleti nikom takvo desavanje i mogu samo da zamislim osecaj i misli koje si imala... :( :(

jel cera bolje.... jesi li ti bolje...

ja poceo terapiju sa tableticama... valjda ce biti bolje... povremeno i dalje imam one osecaje, tegobe koje sam i imao.. za lelujavost, osecaj da cu se srusim i to mada srce vise ne osecam one tahikardije, preskoke, ubrzane pulseve i lepo spavam... valjda treba i vremena za terapiju, mislim da je doca tako nesto i rekao...

vuzzello, drzim ti palceve za operaciju i da sve dobro prodje...

jesensky... jel si i dalje u provodima, kako je.. jel prolaze oni osecaji sto si imao, kad imas kontrolu

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@jesensky ...to je samo 100-ti deo kroz shta prolazi chovek kad chuje dijagnozu da je karcinom :-?
Moj muzh je bukvalno seo, i mahinalno otvorio novine :-?

@Neshar..Upravo sam Ti zato u jednom postu ovde napisala da Ti nije nishta :D
Mislim da je Tebi bolje sada za toliko shto nemash aritmije itd..Balans hormona kod Tebe ce se uspostaviti nakon 15.dana unoshenja Propiltiuracila.
Bar je tako bilo kod mene. Dobro je da si se na vreme javio, i da si bio uporan...Mislim da cesh brzo da se oporavish :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
vuzzello je napisao:
Samo da pozdravim ekipu. Ujutro idem za BG i bicu kod rodbine sutra. Ne znam kad cu ponovo imati pristup internetu. Pisemo se :wink: :lol:


Srecno i javi se kad dodjesh sa operacije, da nam pishesh...

poz @vuzzello :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 3:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Neshar je napisao:
cacitos...

strasno si prolazila.... bas katastrofa... ne pozeleti nikom takvo desavanje i mogu samo da zamislim osecaj i misli koje si imala... :( :(

jel cera bolje.... jesi li ti bolje...

ja poceo terapiju sa tableticama... valjda ce biti bolje... povremeno i dalje imam one osecaje, tegobe koje sam i imao.. za lelujavost, osecaj da cu se srusim i to mada srce vise ne osecam one tahikardije, preskoke, ubrzane pulseve i lepo spavam... valjda treba i vremena za terapiju, mislim da je doca tako nesto i rekao...

vuzzello, drzim ti palceve za operaciju i da sve dobro prodje...

jesensky... jel si i dalje u provodima, kako je.. jel prolaze oni osecaji sto si imao, kad imas kontrolu

pozdrav



ove sedmice bih trebao da izvadim krv da vidimo stanje hormona,pa iziđim malo van,da se razbije monotonija :D ,..imam one senzacije još,ali nešto manje izražene,..drago mi je da ti se stanje poboljšava,.biće ono uskoro dobro,vidjećeš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 7:41 am
Postovi: 5
Cacitos je napisao:
Napisacu kako je meni bilo kad mi je dr.rekao dijagnozu moje cere, i da ne sme da se cheka...
Sve je to chula i moja devojchica.

Dug hodnik, zelen..ljuljao mi se ispod nogu...mislila sam da cu pasti.U, glavi hiljadu misli, nazhalost negativnih, pored mene moja cera, koja me pita "mama je l' cu ja da umrem" :-? Muzh koji sedi i kao chita neke novine, vidim mu suze u ochima...tad ga 'streljam'pogledom!
Nije mi bilo do nikoga, samo mi je bilo u glavi da spasem svoje dete.Chak i prijatelji iz realnog sveta, nisu me zanimali, apsolutno niko!
Bila sam budna od 24.h 22.h. Uspela da ochuvam cerino mentalno zdravlje,,,jer znam da ce posle operacije biti dobro.
Sina sam vidjala u prolazu, muzha isto...sve ljude oko sebe isto tako.
Pola grada sam 'okrenula' da dodjem do hirurga...pola neta da saznam..shta..kako..itd...
Sad...Danas je 25.dan posle operacije...pratim i dalje sve..lakshe mi je za toliko, shto znam da je najgore proshlo.
Treba uspostaviti balans hormona...jedva chekam kontrolni pregled.I, dalje se nisam vratila u neku normalu, verovatno za to sve treba vremena. Ne trazhim od prijatelja da me razumu, jer mislim da ne mogu...a, ne mogu samo zato, shto Hvala Bogu nemaju takve probleme.
Meni nije do kafenisanja, do zezanja...do izlazka..Mojoj ceri jeste, i super da je tako :) Juche je skitala po koshavi...nocas je bila kod drugarice..u ponedeljak pochinje da raducka(frizer je)Protiv samo toga da pochne da radi, ali lekar je rekao da mozhe.I, naravno 'mala' veruje svom lekaru.Znam da cu biti napeta,bez razlike shto znam da ce 'mala'paziti na sebe.
Dok je moja cera bila u bolnici, moj sin je imao ispit (statistika) verujte mi da je to prvi njegov ispit da Ja nisam znala.
Josh mnogo toga ne znam, shta se deshavlo sa njim,treba mi verovatno vremena da se 'oporavim ' od stresova koje sam prezhivela...A, da ne spominjem svoje zdrastveno stanje...koje mi josh uvek nije vazhno..vazhno mi je za toliko da budem na nogama dok se sredi hormonski blans kod moje cere.


Vidim @vuzzello je super,a samo mu je ostalo dva dana do operacije.Svaka chast :)
@Mladene, Tvoj prijatelj/prijateljica je mozhda sve teshko podnela...ako Ti je pravi prijatelj, javice se.



izvinjavam se :(

zelimm ti sve najbolje ,a pogotovu tvojoj cerci :)


u pravu si druze ako mi je pravi prijatelj javice mi se :)

druze samo sam zeleo da pomognem

da budem tu ,znas ono rame za plakanje ,al nije vredelo


ma ne bitno :(


i dalje mi je tesko :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 5:59 pm
Postovi: 27
Pozdrav svima!
Citam vas vec duze vreme i odluch da vam se pridruzim...
Imam 27 godina,jako stresnu i bolnu godinu iza sebe...posle aritmija,panika,nesanica...i sl. uradjen je UZ stine zlezde,kompletna stitna zlezda je uvecana,sa obostrano rasporedjenim cvorovima velicine 3mm,nehomogene teksture. Kompleten pregled u endokrinoloskoj ambulanti imam zakazan za 22.01.2009-pa da poludim od brige do tada.
Puno zdravlja i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
veca vestica je napisao:
Pozdrav svima!
Citam vas vec duze vreme i odluch da vam se pridruzim...
Imam 27 godina,jako stresnu i bolnu godinu iza sebe...posle aritmija,panika,nesanica...i sl. uradjen je UZ stine zlezde,kompletna stitna zlezda je uvecana,sa obostrano rasporedjenim cvorovima velicine 3mm,nehomogene teksture. Kompleten pregled u endokrinoloskoj ambulanti imam zakazan za 22.01.2009-pa da poludim od brige do tada.
Puno zdravlja i sve najbolje


@Veco dobrodoshla :)

Nemoj toliko da brinesh, da je neshto ozbiljno, ne bi Ti tek tada zakazali kontrolu kod endokrinologa.
poz i javi nam kakvi su Ti hormoni :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
cacitos,kako vam kćerka?
ja sam danas dao krv na analizu hormona,pa čekam rezultat.
da li vam kćerka još ima osjećaj knedle u grlu i zatezanja u vratu,ja još to imam.,kakav je u nje hormonalni status?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav svima. Juce popodne sam operisan i evo me maloprije izasao iz bolnice. Sve proteklo u redu, nemam bolove, bez mucnine sve 5 - super se osjecam za prvi dan nakon operacije. Losa stvar je da je "brzom" analizom dr utvrdio da na obje strane imam papilarni, lijevo 8mm a desno 11mm. Potpuna analiza bice za 4-5 dana.
Rekao mi je da trebam na terapiju radio jodom.
Odoh malo odmarati pa se cujemo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Pozdrav svima. Juce popodne sam operisan i evo me maloprije izasao iz bolnice. Sve proteklo u redu, nemam bolove, bez mucnine sve 5 - super se osjecam za prvi dan nakon operacije. Losa stvar je da je "brzom" analizom dr utvrdio da na obje strane imam papilarni, lijevo 8mm a desno 11mm. Potpuna analiza bice za 4-5 dana.
Rekao mi je da trebam na terapiju radio jodom.
Odoh malo odmarati pa se cujemo. :wink:



uh,čovječe dobar si! svaka ti čast! , vitalan si nema šta.
ma ta intraoperativna analiza nije uvijek 100% , konačni ph nalaz je onaj pravi,..puno sreće i brz oporavak ti želim :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: