Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hormoni nadbubrezne zlezde
PostPoslato: Pon Mar 18, 2013 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 3:04 pm
Postovi: 1
Molim Vas da mi pomognete i date savet za sledeci problem... Naime, moja mama je pre izvesnog vremena radila CT abdomena radi nekog drugog problema i utvrdjeno je da u levoj nadbubreznoj zlezdi postoji ovalna hipodenzna lezija dim. 32x18mm tipa adenoma... Ona je inace i psihicki bolesnik i nikako nema mira, stalno je uznemirena, nocu jako malo spava (ili nikako)... A i godinama se leci od hipertireoze i to je pod kontrolom. Jedna prijateljica mi je dala savet da joj se provere hormoni nadbubrezne zlezde jer smatra da oni u izvesnoj meri mogu imati negativan uticaj na njeno stanje. Dakle, pitanje je koje hormone da proveri? Unapred hvala svima koji me mogu posavetovati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hormoni nadbubrezne zlezde
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 12:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да те само посаветујем да, ако можеш, нађеш некога да мами масира рамени појас мишића као и мишиће између лопатица. Можда јој је тај регион укочен па изазива поремећај крвног притиска. Можеш да погледаш на мом сајту њњњ.аца.рс шта сам писао о томе у здравственим саветима под темом Рамена-рачунари.

За спавање и нервозу, погледај шта сам писао у овом темама:

- Read more: gastroenterologija/proktalgia-t48224.html?hilit=%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%98%D1%83%D0%BC#p321790#ixzz2NytGphD5

- Read more: pitanja-odgovori/nesanica-t20335-15.html#p322607#ixzz2NytXEc4r


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hormoni nadbubrezne zlezde
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 8:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Problem kod hormona nadbubrezne zlezde jeste sto su vecina testova neprecizni, npr aldosteron koji je izuzetno bitan hormon se leci po simptomima jer su sami testovi beskorisni.
Kortizol- krvni nalazi su manje-vise precizni, takodje mogu se testirati i u mokraci, a mislim da su najprecizniji testovi iz pljuvacke. Ovaj hormon varira tokom dana i trebalo bi ga testirati 4X da bi se ustanovilo variranje i tzv cirkadijalni ritam- gotovo sigurno bih rekao da je kortizol/cirkadijski ritam poremecen kod vase majke.
Progesteron- krvni nalazi su ok. Ovaj test moze biti od koristi.
DHEA(S) odnosno krvni nalazi DHEA sulfat su relativno precizni i to moze biti od neke koristi.
Takodje nadbubrezna zlezda luci i neke androgene hormone ali takodje adrenalin/noradrenalin, ponekad u slucajevima stresa ili u nemogucnosti da proizvodi kortizol nadbubrezna zlezda pocinje da pumpa adrenalin/noradrenlin i to onda ima niz nuspojava i los uticaj na ostale hormone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hormoni nadbubrezne zlezde
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 5:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
testiranje funkcije nadbubrezne zlezde mora da se radi pod nadzorom i instrukcijama endokrinologa, koplikoanija je prica nego za stitastu zlezdu, i dijabetes.
trazite uput za klinicki centar srbije

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: