Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Proizvodi za dijabeticare
PostPoslato: Sre Maj 11, 2005 11:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Zna li neko da li je pozeljno davati deci tj detetu od godinu dana proizvode za dijabeticare?I recimo kad da joj dam keks sladak-za koji obrok,kad dzem....posto se ja jos uvek pridrzavam jelovnika koji smo dobili u banji :dorucak hleb,meso,mleko rucak kuvano povrce meso hleb salate vecera isto ..... a dnevne uzine voce i grickalice, uvece hleb i mleko i jos jedno glupo pitanje dizu li slatkisi za dijabeticare secer i koliko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 11, 2005 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
a coca-cola light kad to sme da pije?uvek ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 12, 2005 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Mislim da coca-cola nije pice za decu, narocito tako malog uzrasta, imas ove vocne sokove bez dodatog secera, takodje i slatkise zasladjene fruktozom. Sve to podize secere, ali je ipak prirodno, pa mozes da joj uklopis u rezim ishrane. Ne preporucujem ti da joj dajes vestacke zasladjivace, ipak je to hemija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 10:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
da to je ok ali kad da joj dam slatkise za uzinu ?ona uzina voce i grickalice pa da joj umesto grickalica dam slatkise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 10:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Naravno, samo zameni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 10:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
hvala puno ...... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Sokovi Next bez secera prilicno dizu secer,coca cola light sem sto je stetna ,ima zasladjivac kojeg klinci zovu tihi ubica.Dakle ,jedini sok koji je dobar je cedjeni:limun,pomorandza i grejfrut!I nema dalje!Ja detetu povremeno dajem cedevitu,ali ona ima 10 god i mora da nosi neki sokic u skolu.Sto se tice slatkisa za dijabeticare,nisu preporucljivi t.j. treba ih izbegavati.Najradije umesim kolac sa rogacem,ili neki vocni kolac,a kao zasladjivac koristim fruktozu/Diabeta f nasu domacu ,ne volim one americke u foliji.Probalte ovako,nije nemoguce! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 24, 2005 10:01 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Od ovih kupovnih sokova, Nectar od jagode (100% voce), u plavom tetrapaku, je odlican i minimalno utice na glikemiju. To su mnoge mame zakljucile, a i moja malenkost :P
Nemojte se zaletati na proizvode za dijabeticare, cesto imaju mnogo vise ostalih sastojaka koji nam ne cine nista dobro. Radije uporedjujte "obicne" sa proizvodima za dijabeticare i sami zakljucite koji ima manje masnoca, ugljenih hidrata itd. O tome smo vec negde pricali na ovom forumu... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 25, 2005 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Hvala na savetu.I jos jedno glupo pitanje ako je iko jeo novi sladoled Frikomov za dijabeticare jutros sam gledala na pinku ali ne sve pa ne znam ni od cega je ni kakav je ni kako se zove rece covek da je i za sportiste i bebe i dijabeticare kao ima ta vlakna ali nisam cula da li je i cime sladjen pa molim za informaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 25, 2005 7:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Trenutno sam u fazi kontakata sa Frikomom, pa cu dati vise informacija. Na zalost, jos ga nisam probala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 1:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
postoji jedan ALGIDA sladoled cije ime mi je trenutno isparilo, radi se o kombinaciji maline i jagode. modro crven je spolja a kremast unutra.
on ima secer u sebi ali je sa jako malo masti, svega 3%. to mu bitno snizava kalorije pa 75 g ima oko 100kcal. proveravao sam i ne dize strasno secer, za 2 jedinice.
postao sam paranoican prema tim vestackim zamenama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 10:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Kontaktirala sam Frikom i rekli su mi da nema secera ni vestackih zasladjivaca a napravili su dve vrste tzv light banana i jos nebto i vanila sumsko voce ..........a ima i vlakna ......PRIJATNO ja cu ga probati obavezno......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 8:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Delta od prosle godine ima sladoled bez dodatog secera koji se zove Cool slim, u dve arome, jagoda i vanila, sa smanjenim sadrzajem masnoca i vestacki zasladjen.Neverujem da nekome moze toliko da skodi da se poneki put osvezi...bez obzira na ono "vestacki"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Probala sam sladoled iz Frikoma.Zovese Grandissimo light,od vanile i jagode obogacen komadicima cokolade.Za sladjivanje je koriscena fruktoza i sorbitol.Moram priznati mnogo je ukusan. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 10:29 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ja sam do sada jela Deltin Cool & Slim, koji je do nedavno bio jedini specijalizovan za nas. I stvarno, nisam morala da dodajem niti jednu jedinicu, pogotovo ako usput setam gradom (a najesce je tako bilo). Oove gore poenute jos uvek ne stizem da probam, ali cu svakako! Mljac, mljac....... :P :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: