Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Ona mi kaze da je sve do 8 smatraju u granicama normale, tek preko 8 ne paniche ali ono vodi se kao da ima povishen shecer a u drugim zemljama i krajevima opet drugachije itd.Misle da je kod nas preterano to kao ima oko 7 i alarm tinu ninu :evil: .Shecer veliki :oops: Tamo ne ako je 7 ne smatraju ga za povishenim.A to da ti ne uzimash nikakve lekove pa jbt i ja hranom se borim ali bash ono skroz ti onda i nisi dijabetichar zemska :o .A ti da se krecesh koliko ja se krecem e jasbi moja????Nemash pojma koliko se krecem i shta sve ne radim i od treninga do trchanja pokretnih traka ali ajde de.Da se ne nastavljam s tobom jer svachiji metabolizam je drugachiji i drukchije reaguje pa ..... A da se vadim na genetiku jbt da pustim samo tom bila bih kao tenk zeno.Jedem normalno da jedem ali ne zderem jbg.Da zderem bio bi mi 14 13 ili vec .A genetika jeste chudo , mada na svakog drukchije reaguje organizam ali eto I ja se mnoogo krecem i mnogo vodim rachuna o tom a da li cesh mi ti poverovati ili ne e to je vec tvoja stvar i za sad nebitno veruj :roll: .Pozdrav za sve chuj "sve" a nikoga nema sem nas dve tztztz caossss :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
Ona mi kaze da je sve do 8 smatraju u granicama normale, tek preko 8 ne paniche ali ono vodi se kao da ima povishen shecer a u drugim zemljama i krajevima opet drugachije itd.Misle da je kod nas preterano to kao ima oko 7 i alarm tinu ninu :evil: .Shecer veliki :oops: Tamo ne ako je 7 ne smatraju ga za povishenim.A to da ti ne uzimash nikakve lekove pa jbt i ja hranom se borim ali bash ono skroz ti onda i nisi dijabetichar zemska :o .A ti da se krecesh koliko ja se krecem e jasbi moja????Nemash pojma koliko se krecem i shta sve ne radim i od treninga do trchanja pokretnih traka ali ajde de.Da se ne nastavljam s tobom jer svachiji metabolizam je drugachiji i drukchije reaguje pa ..... A da se vadim na genetiku jbt da pustim samo tom bila bih kao tenk zeno.Jedem normalno da jedem ali ne zderem jbg.Da zderem bio bi mi 14 13 ili vec .A genetika jeste chudo , mada na svakog drukchije reaguje organizam ali eto I ja se mnoogo krecem i mnogo vodim rachuna o tom a da li cesh mi ti poverovati ili ne e to je vec tvoja stvar i za sad nebitno veruj :roll: .Pozdrav za sve chuj "sve" a nikoga nema sem nas dve tztztz caossss :wink:

Jest, spade knjiga na dva slova...:lol:.
Ma, otkud znam da li sam dijabetičar ili nisam.....Nisam htela da uzmem lekove kad mi je doktorka rekla. Učinilo mi se sve to tako neozbiljno s njene strane. Ybg, videla me jednom, pogledala jedan nalaz po kome mi je bio šećer tih 14 i ona meni odmah daje kutijicu ! Ja se tad bacila odmah na dijetu i za mesec dana oslabila 10 kg. i šećer pao na normalu..nekih 5.

Samo to i znaju, čim te vide - kutijica ! Idi ti kući pa trljaj glavu s tim. Ogorčena sam,ogorčena sam na njih. Pisala sam ti da od prošle godine imam nekih problema, trčim po lekarima, šta para dadoh za preglede, to je posebno....I opet ništa ne znam. A,ono što su mi dali naočare za vid i maznuli 7800 din. neka se nose...To posebno...Od kako sam podigla one nalaze hormona štitne žlezde jedem slano i vid mi se vratio ! Sve ok. Već četvrti dan čitam bez naočara. Čitam tamo na onom sajtu da štitna žlezda muti vid . Tačno, to mi je i bilo.
Evo, i sad pokušavam da oslabim još neki kilogram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 8:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
SVAKA CHAST !-->
Ma, otkud znam da li sam dijabetičar ili nisam.....Nisam htela da uzmem lekove kad mi je doktorka rekla. Učinilo mi se sve to tako neozbiljno s njene strane. Ybg, videla me jednom, pogledala jedan nalaz po kome mi je bio šećer tih 14 i ona meni odmah daje kutijicu ! Ja se tad bacila odmah na dijetu i za mesec dana oslabila 10 kg. i šećer pao na normalu..nekih 5.

Hm svaka chast toliki shecer skinuti bez ikakvih lekova i to odma? Iz pochetka i na chak 5-icu ispod normalnog :o .Pa ti si stvarno specijalista SAM SVOJ LEKAR ...Svaka chast i to da chuje,m da se moze odm
? Ajde de :wink: caos oki :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 8:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
To si ti draga moja jasbi imala neki trenutni shecer ,koi je shkochio u datom momentu zbog nechega ali se i povukao na tvoju srecu :wink: I ti blagosh mene nisi diabetichar niti shecerash ma kaakvi.Hvala Bogu :D Pozdrav za sve :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 8:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
To si ti draga moja jasbi imala neki trenutni shecer ,koi je shkochio u datom momentu zbog nechega ali se i povukao na tvoju srecu :wink: I ti blagosh mene nisi diabetichar niti shecerash ma kaakvi.Hvala Bogu :D Pozdrav za sve :wink:


.Rekla sam ti da sam dugo trepela tiraniju na poslu, jela kući ko sumanuta i padala u komu od spavanja zbog sedativa....Ko zna koliko dugo je on bio "kod mene" a ja ga tek tad otkrila. Na sve to, imala sam i 30-setak kg. viška, nikakve fizičke aktivnost ... Sve što pogoduje njemu..i eto ga...:wink:..
Ja još uvek imam 20 kg. viška...Kad bih skinula deset, e, onda bih mogla slobodnije da dišem. Ovako, živim u strahu. Sad još ova neizvesnost oko štitne žlezde, za poludeti više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
Hm svaka chast toliki shecer skinuti bez ikakvih lekova i to odma? Iz pochetka i na chak 5-icu ispod normalnog :o .Pa ti si stvarno specijalista SAM SVOJ LEKAR ...Svaka chast i to da chuje,m da se moze odm
? Ajde de :wink: caos oki :roll:


Svaka čast dr. Milanu Petakovu !...
Od te doktorke odem ja u KCS i zakažem kod prvog doktora koji je mogao da me primi. Bog je hteo da to bude ova lepota od čoveka. I on mene lepo primi, otvori mi bolovanje, da neki sedati i naredbodavnim glasom ( onim koji ne trpri prigovaranja i sumnju ) kaže da ja moram za mesec dana oslabiti 10 kg. i da dodjem posle toga kod njega na kontrolu. Za tih mesec dana samo sam se plašila da li ću moći skinuti samo pola kg preko tih njegovih 10, da ga ne razočaram. Majke mi, to je takav doktor ! Posle mesec dana kad me je video na njegovim vratima, pitaj me šta je prvo uradio? Ustao od svog stola i izvadio ispod onog kreveta za pregled vagu i pogledao u mene ! Možeš li misliti ? Pored tolikih pacijenta on zna šta je kome rekao? Čovek je genije. Bez i jedne reči sam se popela na vagu, i čula njegovo "bravo"... :wink: Tutnuo mi je u ruke nov uput za vadjenje krvi i samo rekao "još 5 dole"...:wink:...
Sve sam ja tako uradila kako je on rekao, sredila šećer na jedno godinu dana, onda su opet naišli problemi koje sam ja ćutke gurala i borila se snjima i onda sam se opet - usvinjila ....
Zato kažem da je moj šećer psihičke prirode....Mnogo ćutim, mnogo gutam, ne znam da progovorim i izborim se za sebe, a utehu za sve nalazim u jelu, jer mi je to jedini lako dostupni "ventil" .....A, pazi kad sam svesna da je taj "ventil" u stvari bomba koja će me ubiti jednog dana.... :D ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Pa kako sad ne mozesh da skinesh nishta?Evo koliko si na dal probnim dietama te na postu i uvek tih 20 kg stoi? :o Zato si me bash zbunila sa tvoim izlaganjima :roll: ali shto kazala koka ?Kako ko i kako kad?Ja sam 4 kg skinula za ovo leto tj sami sleteli od toplote se iscedilo sala :wink: .I nishta mi to posebno ne znachi.U bolnici sam se bila prepolovila ,bukvalno je koza visila ono za pogledati je bilo bljak :-? .Ali shecer je ostao iako su rekli da je trenutni,jeste trenutni dok sam ziva :oops: >Ipak mislim da je metabolizam svaki razlichit i razlichito deluje i ponasha se i na stresove (ako ih je iko imao u zivotu ja sam )ceo svoj je*eni zivot.Kao i genetika tako da????Ma .... odoh ,danas ili sutra vaaljda mi stize muz?Pa idem da spremim neku klopu malo bolju za njega, nece on buranije kaze jok travu josh nisam pocheo jesti :lol: .Ali on je mrshavv a jede za tri choveka .Isti svoja baba ali isti da je to chudo Bozije.(opet GENETIKA!)Jela i pila sve aman bash sve i pila zena uha i zivela oko 100tke :wink: .Caos
Pozdravche za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
Pa kako sad ne mozesh da skinesh nishta?Evo koliko si na dal probnim dietama te na postu i uvek tih 20 kg stoi? :o Zato si me bash zbunila sa tvoim izlaganjima :roll: ali shto kazala koka ?Kako ko i kako kad?Ja sam 4 kg skinula za ovo leto tj sami sleteli od toplote se iscedilo sala :wink: .I nishta mi to posebno ne znachi.U bolnici sam se bila prepolovila ,bukvalno je koza visila ono za pogledati je bilo bljak :-? .Ali shecer je ostao iako su rekli da je trenutni,jeste trenutni dok sam ziva :oops: >Ipak mislim da je metabolizam svaki razlichit i razlichito deluje i ponasha se i na stresove (ako ih je iko imao u zivotu ja sam )ceo svoj je*eni zivot.Kao i genetika tako da????Ma .... odoh ,danas ili sutra vaaljda mi stize muz?Pa idem da spremim neku klopu malo bolju za njega, nece on buranije kaze jok travu josh nisam pocheo jesti :lol: .Ali on je mrshavv a jede za tri choveka .Isti svoja baba ali isti da je to chudo Bozije.(opet GENETIKA!)Jela i pila sve aman bash sve i pila zena uha i zivela oko 100tke :wink: .Caos
Pozdravche za sve

Zato što "brljam" hranu....Eto,zašto. Jedem svega po malo, a to nije dijeta za slabljenje. Oslabila sam tek nešto oko 5 kg., što ti kažeš da l od vrućine ili od dijete, ne znam.. Ja na dijeti jedem meso, koje mi daje sitost, i lako proguram dan. Kad sam na postu, svaki čas nešto grickam...voće, hleb...se ono što ne bih smela na dijeti, i zbog čega se kilogrami teško tope, ili bolje reći stoje.
Koliko sam ukapirala do sada naši stresovi su, ono što Dijabeta reče, "okidači" za boljke kojima smo skloni....Udare u Ahilovu petu, a svakome je ta peta na drugačijem mestu.... :D I kad još dodaš različite metabolizme, eto ih razne vrste iste boljke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Ma da!Bash ova kisha dobro dodje koliko toliko rashladi .Jes da je zagushljivo ali opet? :D Uh odoh ja, evo sede mi komshije tu vani chekaju kafu a cerka mi zvoni na skype , idem da je cokim jenom jubi je maaajka uhm :( .Pozdrav za sve.reko da virnem mozda ima neshto novo a dobro jes prtzzz uvek pretakanje iz shuplja u prazno i tako :lol: :lol: Caossssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 12:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Jel ti još sede komšije? Gde si, bre, sad nema ni tebe na ovom forumu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 9:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Tu sam!Juche mi je bio rodjendan pa mi je muz spremio manje (prijatno iznenadjenje) i cerkica isto ,tako da nisam ni palila komp.A i ova promena nagla pa sam sva :P.A i ovde uvek isto i sve ih je manje i manje i ne pada mi na pamet da sama lutam po jednom forumu ima i lepshih stvari bar za mene a i korisnijih.Ovako ovde uvek mi dezurne "budale" mozda smo i dosadni a nikad u zivotu nisam volela da se neshto istichem i preterano da me ima bilo gde ,tako da nisamo sigurno naj pametnije a ni najineresantnije da ostanemo same i svrljamo tu.Svi se povukoshe da ne kazem pobegoshe,pa shta znam mozda smo i mi razlog zar ne? :-? .Puno popzdrava za sve idem piti kafitzu s muzem i da vidimo shta je danas na repertoaru od obaveza?Caos pozdravche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Oooo, SRETNA TI MENI BILA, devičice ... :wink:
Sve najbolje i puno zdravlja, naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 12:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
O hvala, HVALA!Posebno za ono "devojchice :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
O hvala, HVALA!Posebno za ono "devojchice :wink:


hihihihihiiiiii......devica - devičica...Dob'o, može i devojčice...:wink:

Sad sam slušala neke vesti iz tvog kraja, i 'oću da se svakog dana oglasiš postom..... :evil:
Ej, opet spremam boraniju za sutra.... :lol: ...Stvarno će početi da mi niče iz ušiju...:lol:...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 7:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Kakve vesti iz mog kraja?Vesti ima non stop a pogotovu loshih :wink: E sad na koe si ti naletela hm :-? .Ja sam sad ushla u kucu .Bila sam na Frushkoj Gori ishli malo na peshachenje i da obidjemo neko jezero ,mnogo je lepo i usput neke manastire sam obishla (Krushedol se renoviras) .Ali umorila sam se kao pas,ispeshachila ali zrak je predivan.Svratila sam u Indjiju da uzmem revitu na bazi mlecha (diet) shto uzimam vec duuuugo kod jednog mog medicinskog tehnichara,popili kafitzu i onda otishli za Nove Banovce kod jednog prijatelja od mom muza shto rade zajedno neshto da uzmemo i svratili da vidimo tu sotonu ili sektasha koi je ubio onog dechaka i ujaka mu.Ali ovo sad se tako munjevito sve deshava a josh munjevitije zaboravlja,Nema nishta kao da je bilo pre 100 god.Idem sad pod tush popila sam jogurt neki posni sa cimetom i dovoljno mi za vecheru a i sad ce 20h kasno za klopu.A to za postove da moram svaki dan hm :evil: .Samo se mreti mora :wink: .Pozdrav za jasbi i ako neko svrati ovde ;) caosssss


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 129 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: