Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 8:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 8:09 am
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Da li neko zna koja je razlika između berlithiona i thiogamme? Tj. zašto se za isto para dobije duplo manje berlithiona, ako je isti sastav kao i thiogamma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: berlithon thiogama
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 8:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Zadnji post na ovu temu pre Vaseg bio je 2004 god,sto mozete videti na prvoj strani ove teme.Proslo je dosta vremena od kada sam i ja postavljao pitanja za pomoc,
Po mojim do sada prikupljenim informacijama,berlithion je amonijeva so alfalipoinske kiseline a thiogama je cista alfa lipoinska kiselina/mislim u osnovi ne racunajuci dodatke za pilulu/.U svim apotekama su mi rekli da je to isto.Malo mi je sumjivo ali je dejstvo verovatno slicno. U holu Kolarca,u novembru na redovnim predavanjima za dan dijabeticara,bio je postavljen stand firme,ciji naziv nisam zapamtio,i oni su reklamirali Thiogamu,koja je dobila naziv LEK.U razgovoru sa njima reklamirajuci da to nije moguce,oni su mi rekli da je to neka "dozvoljena" situacija kojom se dokazuje u stvari da nije lek,ali da su mnogobrojna ispitivanja dokazala da deluje povoljno na neuropatiju,i da je osnovno pored toga da sadrzi onoga sto se reklamira po kvalitetu i kvantitetu.U uputstvu stvarno pise lek.Posto sam do sada vec 3 godine uzimao ALA-u raznih proizvodjaca,sa relativno blagim efektima,resio sam zbog ovoga da uzmem Thiogamu i vidim kako ce delovati.Neznam posto je berlithio,ali Thiogama je skupa,ja sam pakovanje od 60 tableta od 600mg,platio pre oko 20 dana,3440 din. Jedino sto mogu da dodam ,za razliku od Dijabete,da pise u uputstvu,da se Thiogama,moze uzimati permanentno.Medjutim kada su vitamini i pomocna lekovita sredstva u pitanju tu stvarno postoji neverovatno mnogo razlicitih tvrdnji i preporuka pa se nista ne moze utvrditi kao sigurno.
Nisam Vam mogo pomogao ali eto imate bar neku informaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 8:09 am
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Diabeta je napisao:
Pravi pauzu... Princip godišnjeg "servisiranja" je upravo ovaj koji ti je predložio neurolog. Prvo ampule intravenski, pa onda oralna terapija 2-3 meseca, pa pauza i tako svake godine. :wink:

Imam vec 22 godine dijabetes i do sada nisam koristio Berlition, ali zbog trnjenja u prstima nogu razmisljam da sto pre pocnem koristiti alfa-lipoinsku kiselinu, ali ne svidja mi se da primam intravenski desetak dana. Na jednom prospektu Berlitiona sam pogledao da se preporucuje 600 mg na pocetku i da se uzima terapija ujutro par dana intravenski, a uvece 1 tableta. Interesuje me tacan postupak, jer se na datim telefonima niko ne javlja, a doktorica izgleda nije bas upoznata detaljno s ovim. Ali, kao sto rekoh, najvise me zanima da li moze skroz bez infuzije i doziranje? Pohvalio bi forum, jer sam ovde nasao informacije koje je inace teze naci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 13, 2009 8:09 am
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
U novosadskoj bolnici praktikuju 10 dana iv, a zatim 3 meseca terapije tabletama - 600 mg ujutru. Ja imam dijabetes 15 god. i imam blaži oblik polineuropatije, pa su mi doktori rekli da uzmem samo tablete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
U prospektu koji imam imaju dve tabele:

1. pocetna terapija: 600 mg 2-4 sedmice, pon-pet: ujutro iv, uvece tableta, a preko sub-ned tableta ujutro i uvece (ovo znaci 10-20 dana iv ujutro 300 mg, a navece tableta od 300 mg, preko vikenda tablete)

2. dugorocna terapija: 300-600 mg, pon-ned: jedna tableta ujutro, a uvece moze ili ne treba

Posto ne pise koliko treba trajati dugorocna terapija pitam se da li je sama dugorocna terapija dovoljna sama po sebi ili je ipak potrebno primiti iv?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 5:31 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
I.V. jednom godišnje, a dugoročna terapija je za održavanje.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: THIOGAMA I PAUZE
PostPoslato: Čet Apr 16, 2009 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Mnogo postova je bilo o nacinu uzimanja Alfa lipoinske kiseline ili Thiogame,vecina je pisala o pauzama,ali niko nije napisao kolike su pauze.Verovatno da to zavisi i od stepena polineuropatije,ali koliko.
Ja sam zavrsio tri meseca uzimanja Thiogame 600 mg/dan i sada mislim da napravim pauzu,ali neznam koliku. U uputstvu pise da pauza nije potrebna ,ako lekar ne preporuci.A gde naci lekara koji ce to da preporuci.Imam slabiji oblik polineuropatije ali i 72 godine.
Video sam da jedan clan foruma pije vise puta dnevno,pa samo da ga upozorim da ALA ne ide sa mlecnim proizvodima,zbog kalcijuma i metalima,/recimo preparati gvozdja/jer time slabi dejstvo pa treba odrediti nacin uzimanja i jelovnik radi maximalnog ucinka.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: