Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 8:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...novipazar... samo da ti odgovorim nemoguce je crvenilo pokriti puderom (ovakvo crvenilo) ovo nije prirodno crvenilo, ako mislid da je moguc probaj kupiti kremu za lice s asastavom pudera 2 u 1, pa pkrij to se ne vidi toliko, samo ako ti koza moze podnjeti, ne boj se neces se osuti od toga po licu, ni jedan puder nece prekriti rosaceu, sta mislis da ...crvena76...moze ono prekriti sa puderom.... ja vjerujem da je tebi medik8 serum pomogao - mene konkretno zanima da mi kazes kad ga prestanes koristiti znaci lice ti se vrati onakvo kakvo je bilo - jel tako - znaci uvjek to moras da koristis - da li ti je taj doktor u Turskoj preporucio taj medik8 serum ili koristis sam ..... da li je moguce da nam posaljes svoju sliku lica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 9:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...crvena76... da li si procitala o receptu sa suvim smokvama u maslinovu ulju, ako treba napisacu jos jednom, to je pravi domaci recept i ti obavezno ovo napravi i uzimaj svako jutro po jednu smokvu i kasiku dvije maslinova ulja u kojem su smokve (na taste) moguce da imas i ti tu bakteriju jako dugo, ja cu uskoro dobiti medik8 serum, pa ako neko zeli mogu mu jedan poslati a ja cu jedan probati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
...Rigoleto ...hvala ti na predobrim savetima .Nemas brige navukla sam se na forum i na vas :lol: :lol:
Stalno iscitavam sta ima novo malko sam lenja na pisanje :-? Uglavnom pocela sam urinoterapiju
al samo spolja .Unutra jos uvek neide :lol: Lice iskreno da priznam mi se prilicno opustilo,nema onog osecaja da steze i da ce da se samozapali :lol: :lol: .Crvena jos uvek jesam al mi je puno lakse da podnosim.Sledece mi je u planu da odem za Novi sad u petak il pon. stupila sam sa jednom travarkom u kontakt pa idem po sredstvo za ciscenje :lol: :lol: i neke meleme.Po njenim recima imala je iskustva sa rosaceom i doticnoj zeni je pomoglo.Javicu vam sta ce dalje biti samnom ako ostanem ziva posle svih ovih kura :lol: :lol: .Nemas brige.. Rigoleto ..sve recepte zapisujem u svesku za nedaj boze.Kiss




Za Medik8 nemam pojma nemogu sve odjednom ds probam.Bojim se da se previse ne izbelim :lol: :lol: :lol: Danas sam bas raspolozena :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
Sto se pudera tice koristim Maybelin afiniton.Prvo nanesem Niveu soft podeblje :P pa onda taj tecni.Bude kako kad nekad ne osetim a ponekad malo smeta .Takodje imam i Eucerin anti-rose fluid onaj zeleni i on umanji crvenilo i sasvim je podnosljiv ali puder vise pokrije. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 1:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto imas PP

I ja cu probati ovaj recept za helicobacter jer kao sto sam vec zeludac mi nije bas najbolje i to moze biti jedan od uzroka. A mogli biste nabrojati sta vam aktivira rozaceu da znamo i da pokusamo to izbjeci. Meni smeta : ekstremna toplota, previse hladno, zacinjeno, vruci napitci i trenutno mi ne moze naupasti sta jos ali navest cu to cim se sjetim. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 2:52 am
Postovi: 15
medik 8 sam slucajno nasao na internet....video sam da je to jedan od najnovijih proizvoda za ovu bolest pa reko da ga probam....meni je crvenilo bilo isto kao na slici koja je postavljena bas ovde...ne znam ko je postavio....a pudere nisam koristio :D :D :D hvala Bogu za ovaj serum samo to mugu da kazem... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...fole13 ... i meni smeta toplina , vruci napici, kafa-ne pijem je, stres, ako negdje sjedi malo vise ljudi 5-6 a i ja sam tu odma planem-znaci smeta mi galama guzva, a nekad sam blijeda da kad me neko vidi ne bi nikad rekao da imam te probleme, .... novi pazar.... meni nije jasno da kad se medik8 prestane koristiti opet se pojavi crvenilo, sta su onda izmislili nije mi jasno mozda trenutno da nema crvenila, ne mogu da vjerujem al ipak je skupo..... ..... crvena 76... obavezno nam javi sta ti je travar dao za to crvenilo i ja cu u aprilu kod jednog travara pa cu javiti, urinoterapiju obavezno koristi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Feb 29, 2012 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
Meni je zimski period zlo znaci toplo hladno nikako od jela pojma nemam posto smo petoro clana obitelj i kuva i jede se sve redom.Obozavam crno vino al kad ga pijem obavezno stavljam puder :lol: :lol: .Mislim sta mi sve smeta trebalo bi da budem vegetarijanac a od toga nista posto sam veliki gurman .Volim i da spremim i da jedem .Kakvo vam je okruzenje ??Ja zivim na selu i normalno u dodiru sam sa zivotinjama .Kolko sam procitala oni su veliki nosioci kojekakvih parazita.Takodje kad otopli puuuno vremena provodim napolju kuca,okucnica,basta ,njive itd...
U prolece opet pesticidi herbicidi i sl .Verujem da sam puno toga natalozila u sebi :cry: .
Jedino mi nesmeta sladoled u bilo kojem obliku :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 9:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...crvena76.... zimski period mi ne smeta toliko koliko ljeto - vrucina i normalno vruc prostor, vruca hrana da ne pricam koliko mi smeta, crveno vino ne smijem ni pomisliti da pijem alkohol inace, kavu ne pijem (ne smijem), cigare nepusim (nisam nikad ni pusila), ishranu sam totalno promjenila , od mesa jedem samo piletinu i puretini, ribu, ostalno ne, za ovu godinu dana kako imam rosaceu mislim da nisam pojela kg hljeba bjelog jedem samo crni hljeb, zivim u gradu pa sam dobila rosaceu nisam nikako u kontaktu sa zivotinjama i vjerujem da mnogi nisu koji su dobili rosaceu, neznam vise sta da vam napisem borila sam se ko lav sa ovom napasti i dandanas se borim iako mi je mnogo bolje kakva sam bila, pijte i caj od koprive 2-3x dnevno ona cisti krv, samo da vam kazem bitno je ocistiti organizam iznutra, treba otici travaru i uzeti neki doar caj koji cisti jetru , i treba kontrolisati da nemate slucajno helikobakter, nisam ljubitelj sladoleda pa neznam smeta li mi, probacu i to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 5:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
...crvena76.... zimski period mi ne smeta toliko koliko ljeto - vrucina i normalno vruc prostor, vruca hrana da ne pricam koliko mi smeta, crveno vino ne smijem ni pomisliti da pijem alkohol inace, kavu ne pijem (ne smijem), cigare nepusim (nisam nikad ni pusila), ishranu sam totalno promjenila , od mesa jedem samo piletinu i puretini, ribu, ostalno ne, za ovu godinu dana kako imam rosaceu mislim da nisam pojela kg hljeba bjelog jedem samo crni hljeb, zivim u gradu pa sam dobila rosaceu nisam nikako u kontaktu sa zivotinjama i vjerujem da mnogi nisu koji su dobili rosaceu, neznam vise sta da vam napisem borila sam se ko lav sa ovom napasti i dandanas se borim iako mi je mnogo bolje kakva sam bila, pijte i caj od koprive 2-3x dnevno ona cisti krv, samo da vam kazem bitno je ocistiti organizam iznutra, treba otici travaru i uzeti neki doar caj koji cisti jetru , i treba kontrolisati da nemate slucajno helikobakter, nisam ljubitelj sladoleda pa neznam smeta li mi, probacu i to



I ja sam gradsko dijete pa mi s tim ova Rozacea pada jos teze. Ljudi pitaju sta nije u redu? Je li to neka alergija? Imas li visok pritisak? I tako slicna pitanja. Meni je cudno sto sam ja rozaceu dobio ranije nego sto ona ima obicaj da se pojavi. Procitao sam negdje da je ljudi dobijaju iza 45 godina. ja sam je dobio u srednjoj skoli, a sada imam 27 god. Ja sam primijetio da mi je poslije spavanja stanje pogorsano, jer valjda kada spavam koza se nasloni na jastuk pa bude iziritirana.

@rigoleto da li ti imas neke slike prije i poslije tretmana, zaista bi volio vidjeti rezultate i mozda cak i posjetiti tvog dermatologa. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
U vasim porodicama kakvo je stanje ??Moja majka je verovatno takodje imala mada ja tad
nisam ni obracala paznju ,,kako si mi lepa crvena,, :cry: obicno je to definicija rosacee onih
koji je nemaju.Sad kad je prosla klimax crvenilo je nestalo al lice joj je isarano vidljivim kapilarima
katastrofa za zenu od 56g.Mislim da i moja mladja cerka ima neke nagovestaje a ima tek 15g. Tako da mislim da postoji i neki nasledni faktor :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
fole13 - vjeruj da nemam sliku kad sam dobila to crvenilo nije mi ni napamet palo da to slikam, prvo sto sam uradila nazvala sam jednog dermatologa da ga pitam sta mije to, jer nisam bila u mogucnosti odma otici njemu, on mi je odma rekao d aje to rosacea i da se trebam cuvati topline , toplog prostora, sunca, i na hranu da pazim da vidim sta mi odgovara a sta ne, onda sam pocela da trazim po internetu o toj napasti da vidim sta je to i imala sam sta da vidim, pisala sam vec da sam uradila 5 tretmana laserom i mnogo mi je bolje, al uz to ja stvarno gledam sta jedem, uzimala sam i vitamn C 5oomg dnevno, pijem caj od zare, izbjegavam stresove ako je to moguce, u aprilu cu opt kod dermatologa da mi malo vidi stanje, ako zelis ja ti mogu dati njegov br.telefona, on je u Bosni u Tuzli ima ordinaciju i u Sarajevu, ja sam inace iz Sarajeva al' zivim u Salzburgu, i kazem ti da odavde idem njemu ni ovde nisam nasla dobrog dermatologa, kad mi se ovo desilo otisla sm jednom dr. i trazila d ame primi molila, nisu me primili dali mi termin 4-og jula, a ja sam bila kod njegapolovinom maja, i st ada vam pricam spemila sam se i za Bosnu , ovaj me odma primio bez termina, dole sam radila i laserom jevtinije je nego ovde , 100 km jedan tretman a ovde od 300 do 400 eura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
crvena76.... od mojih nema niko i nije nikad imao rosaceu ili neko crvenilo lica, mama je imala par kapilara na licu ali isti ovaj dr. sto sam o njemu pisala otklonio joj je kapilare i nikad se vise nisu pojavili, milsim da je to radila prije 8 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 04, 2012 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
fole13 - vjeruj da nemam sliku kad sam dobila to crvenilo nije mi ni napamet palo da to slikam, prvo sto sam uradila nazvala sam jednog dermatologa da ga pitam sta mije to, jer nisam bila u mogucnosti odma otici njemu, on mi je odma rekao d aje to rosacea i da se trebam cuvati topline , toplog prostora, sunca, i na hranu da pazim da vidim sta mi odgovara a sta ne, onda sam pocela da trazim po internetu o toj napasti da vidim sta je to i imala sam sta da vidim, pisala sam vec da sam uradila 5 tretmana laserom i mnogo mi je bolje, al uz to ja stvarno gledam sta jedem, uzimala sam i vitamn C 5oomg dnevno, pijem caj od zare, izbjegavam stresove ako je to moguce, u aprilu cu opt kod dermatologa da mi malo vidi stanje, ako zelis ja ti mogu dati njegov br.telefona, on je u Bosni u Tuzli ima ordinaciju i u Sarajevu, ja sam inace iz Sarajeva al' zivim u Salzburgu, i kazem ti da odavde idem njemu ni ovde nisam nasla dobrog dermatologa, kad mi se ovo desilo otisla sm jednom dr. i trazila d ame primi molila, nisu me primili dali mi termin 4-og jula, a ja sam bila kod njegapolovinom maja, i st ada vam pricam spemila sam se i za Bosnu , ovaj me odma primio bez termina, dole sam radila i laserom jevtinije je nego ovde , 100 km jedan tretman a ovde od 300 do 400 eura.



Ok, mislio sam da imas slike i da pratis napredak, ali dobro ako ti to nije palo napamet sta mozemo. Da li si dobila ovaj medik 8 serum djeluje li? sto se tice tvog dermatologa mislim da znam na koga mislis to je dr Suljagic?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
Slika

Ovo je nedelju dana urinoterapije.Fotografije su kontra zadnja je od pre nedelju dana.
Mislim sta reci ...koza mi se oporavila ,smirila,opustila ima jos crvenila al puuuuuno manje.
Nemogu jos uvek da verujem da moje telo pravi tako dobar ,,melem,, :wink:
..
.Rigoleto...mogu ti reci samo HVALA

PS..kontra su i strane lica al crvenilo je bilo isto sa obe strane i takodje je prva ona
od pre nedelju dana slikana pri dnevnom svetlu a ova unutra pod svetlom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: