Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 28, 2005 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 24, 2005 10:48 pm
Postovi: 8
Super! :) A koliko traje crvenilo nakon tretmana?

Predrasude da je skuplja kozmetika efikasnija je osnovna greska u izboru preparata! To je, cini mi se, osnovni razlog sto je npr. Vitaskin kozmetika zapostavljena ... jer cena - ne obecava! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 01, 2005 8:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2005 8:23 am
Postovi: 5
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima!
Vec 3 meseca unazad radim tretmane Muradovim 70% vocnim kiselinama, na svakih 5-7 dana, u zavisnosti od stanja koze.
Zadovoljna sam rezultatima. Medjutim, moram da napomenem da, definitivno nije dovoljno 6-10 tretmana! Ni izbliza dovoljno! Ipak, koza je ujednacenija, a hiperpigmentacije poooooolako nestaju. Sto se tice oziljaka, cini mi se, da polako postaju plici.
Mislila sam da uradim jos neke tretmane za otklanjanje oziljaka, ali, vidim na forumu, da laser bas i ne preporucuju. A, ja sam, bas, polagala nade u njega. :( Bice da sam ga zamisljala kao neko cudotvorno SF resenje, poput carobnog stapica! :D
Iako sam se uverila u nestrucnost centra Dive, videla sam na njihovom sajtu www.diva-yu.com, da tretiraju oziljke nekim
radio laserom, pa, me zanima, sta mislite o tome? I da li je neko, mozda, vec imao iskustva sa njim?

Ako nesto znate o tome, javite!

:wink: :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 18, 2005 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2005 10:42 pm
Postovi: 31
Lokacija: CG
Kad sam imao 16 godina imao sam problema sa aknama(bubuljicama) koje su mi bile izraženije po leđima nego po licu.Sa kožom lica sam lako izlazio na kraj, dok su mi se po leđima počeli stvarati ožiljci kojih je bivalo sve više.Ožiljci su u obliku brazdica( udubljenja), od kojih su neke dužine i par centimetara.Čim sam primjetio prve ožiljke otišao sam kod dermatologa koji mi je rekao da to nije ništa i da će ta mjesta vremenom poprimiti boju ostale kože.Broj ožiljaka se značajnije povećavao prvih godina, da bi zadnjih godina stagnirao, ali evo 12-13 godina od njihovog nastanka nema promjena na bolje. Ožiljci koji su nastali na početku čini mi se da su i danas isti, a ima ih oko dvadesetak, što manjih što većih.Inače i danas imam problema sa bubuljicama po leđima od kojih neke, mada rijetko, liče na čirić.
Već sam informisan da bi profesionalni tretman Muradovim voćnim kisjelinama mogao biti od koristi u eliminisanju ožiljaka, ali pošto to zahtijeva da desetak puta idem iz CG za Beograd, pitao bih Goranu ili Silvia da li bi mi mogli nešto više reći o eventualnim rezultatima terapije ukoliko bih im poslao fotografiju na kojoj se vide ožiljci.
Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 19, 2005 3:25 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
obavezno posalji fotografiju, a sto se tice Murada ja imam moje diplomce koji zive i rade u Crnoj Gori i savladali su sve Muradove tretmane tako da ne treba da putujes, jos malo pa ce iz Beograda putovati u Podgoricu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Fotografiju mozes poslati putem http://doktor.rs/telemedicina/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2005 10:42 pm
Postovi: 31
Lokacija: CG
Gorana, poslao sam fotografiju na vašu mail adresu.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 11:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Prakticnije je da fotografiju saljete putem teledermatoloskog servisa jer na taj nacin fotografiju vide svi strucni saradnici, a dijagnozu je moguce lakse postaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 26, 2005 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Slazem se sa profesorom Silviom. A sve to- limun i jabukovo sirce, sve su to ustvari vocne kiseline. Tu jos teba dodati i glikolnu, kao sto to ima u preparatima dr Murad, prepustiti se profesionalcu, i sve ce biti OK. Svako ima razlicita iskustva, ali najbolje je poslusati profesionalce. Ukoliko su oziljci malo izrazeniji ide se na 40% ili eventualno 70%, ali to onda radi dermatolog. Postuj svoju kozu, nemoj svasta probati, jer je najvaznije ne naskoditi. A AHA su najbolje za oziljke, veruj, to znam iz iskustva. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 13, 2005 9:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 11:09 am
Postovi: 86
Na licu imam nekoliko brazdica sto me uzasava i koza mi se guzva posle spavanja. Kako da sprecim nastanak novih i eventualno da saniram stare?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje
PostPoslato: Sub Feb 11, 2006 6:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 11, 2006 6:01 am
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Šta su to aha tretmani i koja je adresa ordinacije dr Nade Vuković-Stanić ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 11, 2006 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 04, 2006 7:29 pm
Postovi: 17
a da li neko ima iskustva sa needling dermoabrasion, ili gde u Beogradu se moze uraditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 8:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 04, 2006 7:29 pm
Postovi: 17
ili sa hirurskim otklanjanjem pri lokalnoj anesteziji? Jos nisam cuo nekoga sa dobrim rezultatima, uglavnom su oprecna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ožiljci od akni
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 04, 2006 7:29 pm
Postovi: 17
mr ph. Silvio je napisao:
Nemam ni jedan ožiljak, i koža mi je odlična!
Moju dugo čuvanu tajnu ću Vam otkriti uskoro. :)
Pozdrav.



Postovani mr ph. Silvio, proslo je bezmalo godinu dana od kada ste nam javno obecali da cete Vasu dugo cuvanu tajnu uskoro otkriti. Da li bi ste nam rekli o cemu je rec i pomogli nam?
Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 16, 2006 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
Pozdrav svima!
i ja dugo godina vec imam problem sa oziljcima. Sve je pocelo pre skoro 14 godina. Naravno, vremenom se sve smirilo ali i sada, povremeno, jave mi se bubuljice sto ne smatram strasnim ali oziljci su, na zalost, ostali. Procitala sam sve o tim Muradovim kiselinama i mene stvarno zanima koliko sada kosta tretman kao i adresa ili bar telefon dr.Nade Vukovic-Stanic?
Moram da napomenem da sam jedno vreme odlazila kod dermatologa ( jedna doktorka koja je kao vazila za dobru) i koja mi je izmedju nekih krema ( jedna od njih je bila i Airol - i ipak moram da kazem da mi je stvarno pomogla ) dala da pijem antibiotik Amracin. Dosta dugo sam ga pila ( skoro godinu dana ) a bolje rezultate nisam primecivala sem sto sam od silnih antibiotika vremenom upropastila zeludac pa sad imam pojacanu kiselinu ( nisam znala i niko mi nije rekao da postoje lekovi koji stite zeludac dok se piju antibiotici). Naravno, ona nije priznavala gresku i ubedjivala me je da tada problemi sa zeludcem sigurno ne dolaze od antibiotika! Ali to je problem kad verujes lekaru... ma nisam ja izgubila veru u lekare ali treba biti oprezan.
Ceo moj problem se resio tek kad sam otisla kod ginekologa, kada sam oslabila ali sada su ostali oziljci. Pa bih opet zamolila za adresu dr.Nade!
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Evo telefon
PostPoslato: Čet Feb 16, 2006 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 11, 2006 6:01 am
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Našao sam telefon, 011 324 12 37 i 063 707 24 80, adresa je Desanke Maksimović 9, bivša Đure Salaja, naravno Beograd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: