Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 1:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Benzaknen je odlican,extra!Zato ako imas sansu da ga nabavis,iskoristi je!Neces se pokajati,garantujem ti!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Danina pocinjem da koristim Airol,ovaj dr.Milojevic mi mnogo izaziva crvenilo,istina je da mi ne izlaze akne ali................Takodje cistim lice i zalfijom!E sve bih dao da nadjem Benzac!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 6:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
U apoteci su mi rekli da stavljam Airol samo na akne,zato shto moze doci do upale,ali meni su akne zasushile,imam crvenilo i jednu ooooogromnu potkoznu!Ne znam shta da radim :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
Ocigledno je da je to preagresivan tretman za tvoju kozu,ali mislim da bi ti i dermatolog rekao da nastavis sa koriscenjem.Mozda kad bi redje koristio taj preparat,ili u tanjem sloju mazao?Znam samo da postoji Avene termalna voda u spreju kojom se prska koza lica koja je crvena,suva,nadrazena i osetljiva. Mnogi je hvale,ali zaista ne znam da li bi ti pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 3:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Koza mi je posle samo jednog nanosenja Airol-a postala gruba na dodir i suva,idem da uzmem i ovaj sprej!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 12:18 am
Postovi: 38
Meni je Airol ( koristila sam ga pre 3 godine) napravio jos veci problem nego sto sam imala. Inace preporucila mi ga je dr u Divi i kada sam otisla na kontrolu rekla mi je da je to normalna rekacija i samo da nastavim... ono je bilo strasno... pojavilo mi se mnogo potkoznih bubuljica i lice mi je bilo jako upaljeno... posle nekog vremena sam prestala i sa njim a i sa odlascima u Divu... zali boze para koje sam im dala...uzas
Inace, nakon prve upotrebe Benzaka pojavilo mi se takodje crvenilo i lice me je jako peklo i svrbelo. Dermatolog mi je tada rekao da kupim Elocom kremu i da je stavljam dan-dva... crvenilo je skroz nestalo i nikada vise nisam imala poroblema.
Mojoj drugarici se takodje posle upotrebe neke kreme na bazi neke kiseline pojavilo crvenilo i svrab i na moju preporuku uzela je Elocom i proslo je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 17, 2006 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
Bobo001,nema te...verovatno si se sokirao kad si video cenu onog spreja,to sam zaboravila da ti napisem,izvini! :oops: Mozda da probas s ovom kremom sto kaze viki,ali ne znam meni se cini da je previse tog mackanja za kozu koja ima akne.Ali,ako je pomoglo,onda probaj,samo ne znam kad da je "ubacis" u upotrebu?Mislim,ne mozes je mazati odmah posle dr Milojevica (ili cega vec),a ako je posle mazes,to vec nije potpuno cisto lice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 17, 2006 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 12:18 am
Postovi: 38
Ja sam Elocom mazala dva dana i odmah zatim nastavila sa benzacom... tad sam pored njega koristila jos neke preparate a i radjen mi je tratman vocnom kiselimom (50%) i zato je i doslo do velikog crvenila. Moja drugarica je takodje mazala elocom dva dana i kasnije je normalno nastavila sa kremom.
na samom Elocomu pise da se koristi pri otklanjanju inflamatornih manifestacija dermatoze kao sto su psorijaza i atopicki dermatiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 18, 2006 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Zdravo,evo me,tu sam!Viki,Danina hvala vam!Ne Danina nije me cena zacudila,navikao sam na to!Viki,isto kao kod tebe:Airol mi je izazvao 2-3 potkozne i dosta perutanja i crvenila!Sutra kupujem i ovu kremu,pa ja kada bih uklonio crvenilo lice bi mi bilo cistije za 70%!razumemo se???Ostao bih mi neki oziljak,ove potkozne i kad kad neka mala sitna bela bubuljica koja zasusi obicno od cinka!Medjutim ozbiljno razmisljam o roacutanu!Ne znam sta cu!Mislim da mi je smanjena masnoca od Eucerin sapuna i zalfije!Pomozite.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 18, 2006 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
Znaci nista od dr Milojevica? Ucinilo mi se da ti je to prijalo,do odredjene mere... mozda da se zadrzis na tome,a da ipak malo smanjis ili proredis koriscenje? Jesi kupio sprej?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 6:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
E pa Danina ovako stoje stvati:
1)sprej sam kupio,ali nije nista poseban
2)danas sam uzeo i Elocom,nadam se da ce delovati
3)dr.Milojevic mi je do neke mere uklonio akne,ali crvenilo nimalo
4)uvece koristim Airol ALI mi je on isusio kozu do bola,usne takodje su mi suve,i pojavilo se nesto nalik perutanju(kao kada ti koza izgori pa se ljusti)
5)zalfija mi kontrolise masnocu,nije losa
6)elektroforeza mi je lek za ove dve potkozne,koje na dodir uzasno bole
7)eucerin sapun mi bas dubinski cisti kozu
8)losion sa klindamicinom-ne vidim nikakav efekat
ETO UKRATKO STA SVE MOJA KOZA TRENUTNO TRPI,I KO ZNA STA CE JOS TRPETI DO IZLECENJA,AKO UOPSTE DODJEM DO TOGA :cry:
P.S.koliko mi je lice bilo dobro pre nedelju dana,toliko je danas lose!Ne zelim nikoga da vidjam!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Elocom je kortikosteroid, to ne sme da se koristi preko 7 dana.

Krema koja ce ti pomoci je Vichy Normaderm, koshta 1300din. u drzavnim apotekama i za bubuljice i za crvenilo. Jesi probao te kreme iz teleshopa shto si dobio da koristish u kombinaciji sa Eucerin sapunom ? Ja koristim Lush Fresh Farmacy sapun, i odlican je, do sad najbolji koji sam koristio, koshta 400din.

I treba da ti bude jasno da nijedan prozivod nece da ti "ukloni" akne tek tako, vec je nazalost potrebna stalna nega, i to kad nadjesh shta ti pomaze, pa dok ne prestane samo od sebe, ili od preparata koji ti pomazu, ali nakon duzeg perioda korishcenja.

Tebi treba sapun i krema, 2x dnevno, nikakvi sprejevi, kortikosteroidi itd. AKo mislish da ti eucerin pomaze, a da ove kreme iz teleshopa ne valjaju, probaj Vichy Normaderm, meni ona pomaze u kombinaciji sa Fresh Farmacy sapunom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Sve iz Teleshopa je ravno nuli!!!Kombinovao sam Eucerin sa dr.Milojevic!A pa ja cu da koristim ovo samo 2-3 dana!Nisam probao Normaderm Vichy,sta da uzmem od toga(nije bitna cena)!!!!Dakle Teleshop izbacam zauvek iz mog zivota!!!Moj najveci problem je crvenilo!!!!Jooooooooooooooj samo kada bih njega uklonio bilo bi sve extra!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 7:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Stavljaj obloge od zalfije ujutru, popdne i uvece, zalfija umiruje lice i smanjuje crvenilo, a kupi Vichy Normaderm kremu, i mazi je nakon pranja Eucerin sapunom (ujutru i uvece, nikako vishe od toga), ako smatrash da ti taj sapun pomaze, ako ne, uzmi Lush Fresh Farmacy sapun. To ti je moj savet.

Vidi sastav na tim teleshop preparatima da li pishe da sadrze benzoyl peroxid??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 7:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Dr.Milojevic NE,Proactiv DA!!!!!!!!Vazi,tako cu i uraditi!E,sada mozda jedno glupo pitanje:za sta je Dercome activ AHA 10%???
Znaci samo zalfija,eucerin i normaderm vichy


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: