Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 696 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
nenna je napisao:
maki, jel stavljas nesto da ublazis to crvenilo, kao npr. pantenol rastvor ili nesto slicno, ili se to smiri samo od sebe nakon nekog vremena?

Sta stavljas tokom dana od krema sa UV zastitom, ili si i dalje na dnevnoj terapiji Vichy + Lush, a nocu Avene?

Izvini, mnogo pitam, :oops: ali bas si me zaintrigirao u vezi sa tom Avene sa voc. kiselinama, pa hocu da budem sto je moguce vise sigurna da ce mi odgovarati, (jer mi Vichy i Lush nikako nisu bili od koristi, naprotiv :(, ocigledno je sve krajnje individualno :roll: ) a ne smem vise da stavljam sve i svasta na lice, jer je toliko postalo "isposceno" da mi nekad zao sta mu sve radim.

Jel nabavio jos neko u medjuvremenu Avene Diacneal?
pozdrav svima
Pa jedino se oko nozdrva malo oljushtilo tj. blago isperutalo, i tako je bilo juce, a danas se skroz primirilo, shto ce reci, i taj deo se privikava.

Ne stavljam UV zashtitu, preko dana nishta na lice, Vichy ceka leto. Ali Hyseke25 imaj u vidu ako zelish da stavljash kremu sa UV, ja ne stavljam jer mi je dosta krema pravo da ti kazem, jednostavno izbegavam boravak na suncu.

Ja sam za kremu saznao na hrvatskim forumima, i bash devojke koje su napljuvale Normaderm, su zadovoljne ovom kremom, bukvalno nisam mogao da nadjem jedan komentar koji govori loshe o ovoj kremi, o Cleanance K neki nisu zadovoljni, kazu nema efekta, a za Normaderm ima dosta negativnih komentara, izgleda da Vichy vishe prija mushkarcima. Avene je prvo distribuiran u Hrvatskoj, pa sam ishcitao njihova iskustva, i odlucio se bash za Diacneal. Isto hvale i Avene Cleanance Gel za pranje lica, da mi ne prija Lush Fresh Farmacy, probao bih i to, mada mozda jednoga dana :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 6:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
makki, da nije divastique? i ja sam tamo citala o avene gelu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
skvo je napisao:
makki, da nije divastique? i ja sam tamo citala o avene gelu...
jeste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 8:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Jao makki sad me unisti sa to perutanje!Necu opet to da prolazim!
Ma jer izlazis ti uopste iz kuce???Ja sam shvatio da ako koristimo kremu sa vocnim kiselinama,u ovom slucaju Avene,ne smemo da izlazimo bez zastite inace cemo dobiti crvenilo,perutanje i druge upale!Gresim li??
Pozzzz

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 10:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
AHA su kontraindikovane sa suncem. Koliko se secam mr Silvio je upozoravao na to. Ja se ne bih salila sa tim,u suprotnom moguca je pojava flekica na licu. Dakle,obavezno neki krem sa SPF.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 11:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
U pravu je Andjela. Ja sam vam vise dosadila sa tom kremom sa SPF. U principu, svi bi trebali da je koriste, i svaka bolje pozicionirana krema sadrzi spf.
Tretinoin je takodje kontraindikovan sa suncem. Cak, ukoliko se pravilno ne koristi(ukoliko se izlazete suncu), i mala conc tretinoina moze da ima tetrogeno dejstvo.
Dakle pamet u glavu, uvece Avene, danju krem sa spf, i mirna Backa!
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
DRAGANA 15 je napisao:
i mirna Backa!

Ne razumem :D :D :D

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Ok devojke (Andjela i Dragana) ubediste me, uzecu Hyseke, jel mora da se stavlja i po ovako oblacnom vremenu?

Bobo, perutanja oko nosa vishe nema, znaci nastavio sam da mazem, i oporavilo se. Zavidan je bilans da se od celog lica samo tu blago isperuta, priznaj:) Poshto si josh shkolarac obavezno uzmi Hyseke i vozi Mishko. Mozda da sam mazao kremu sa SPF danju ni tu ne bi doshlo do perutanja.

"Backa" bi trebalo da znaci glava, po nekoj logici:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Maki, po ovakvom vremenu ne moras, ali cim je manje oblacno, da se samo naziru suncevi zraci, stavi kremu.
Bobo, citiram Balasevica....
Au sto ste opasni! :D :lol:
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Priznajem makki :D :D :D Samo da ti ne zakaci obraze,joj uzasa!

Ma uzecu sigurno neku NEMASNU kremu sa spf!
LJudi,ljudi,samo nemojte kad sam ja u pitanju da upotreblavate reci skolarac i dete!Jezim se :lol: :lol:

Dragana oprosti,ali to je bilo jace od mene! :D

Smejte se ljudi! :D :D :D

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
Bobo, mogao bi da probas tu neutrogena visibly clear, kaze nenna da je dobra...
Pa da nam javis tvoje utiske :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 10:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Hocu,bas dok sam cekao ,u onoj apoteci u centru Kv_a,da ona zena nadje onaj prokleto masni krem(bolje da je ruku slomomila nego sto mi ga dala)video sam da ima,i trebao sam odmah da ga uzmem,i posle kad sam trazio kod mene-naravno nema!Pa cu sada ici da uzmem Avene i ovaj gel!
Pozz

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
skvo, Neutogena Visibly Clear Moistruiser koristim vec dugo, jer mi NAJMANJE ŠKODI od svih navodno "nemasnih" krema, ali poslednjih godinu dana mi se lice jako pokvarilo u odnosu na period od pre nekih 3 godine kad sam tek pocela da mucim muku sa masnocom. Necu to pogorsanje da uputim na adresu Neutrogene, ali ne bih je preporucila Bobi, a ni tebi. Bolje se opredelite za nesto od Avene-a ili iz Uriage kolekcije, a Dragana nek preporuci sta konkretno.
A evo i zasto nisam za Neutrogenu:

Pre neki dan sam analizirala sta sam sve stavljala na lice od kad imam ovaj problem, i dok se to svodilo samo na kozmeticku negu, lice mi je bilo mnogo bolje, pri tom mislim na sredstva tipa gelova i tonika L`oreal za masnu kozu 1-2-3, Eucerin za masnu, Garnier 1-2-3 i sl. Ti preparati mi nisu resili problem, ali su ga drzali pod kontrolom i nisam morala da se sminkam kao sada, jer sam se manje i ceprkala. A kad sam uvela "abrazivna sredstva" tj. medicinske preparate tipa Dercome Clear, vocne kiseline i sl. koji zahtevaju izbegavanje sunca, tj. uz koje MORAS da mazes dnevnu kremu (koju na pocetku NISAM KORISTILA, jer nisam morala svakodnevno da se maskiram pod sminkom) lice mi je generalno u momentu bilo bolje, ali na duze staze posmatrano, situacija se samo pogorsavala. Jer sam u ocajanju da nesto ne propustim sto bi mi SIGURNO I JEDNOM ZAUVEK resilo problem, trcala ko muva bez glave za svim sto cujem ili mi neko preporuci, i naravno to testirala ne razmisljajuci da je mozda najbolje da malo iskuliram i pustim facu da se odmori od svega.

Onda sam dosla u fazu da MORAM DA STAVLJAM PUDER svakodnevno, a za to mi je trebala i NEMASNA dnevna krema. I u moru L`oreala, Garniera, Nivea, Vitaskina, Vichy Normaderma i slicnih krema koje su me dodatno mastile iako PISE da su OIL-FREE i non-comedonic, naletela sam na Neutrogenu koja mi bar nije stvarala taj problem. Ali ja sam sve vise postajala ocajna, sve vise vremena provodila pred ogledalom, stavljala sve vise sminke, cime koza dodatno nije mogla da dise, i naravno sve vise bila u situaciji DA MORAM DA CISTIM PORE I KOPAM LICE RUKAMA I OSTALIM REKVIZITIMA.

Secam se sta mi je rekla moj tadasnji dermatolog dr Vesna Mikulic, koja je nacelnica nekog odeljenja u Dzordza Wasingtona na koznoj klinici (napominjem njeno zvanje, jer znanje, iskustvo i stalno usavrsavanje, seminari i slicno stoje iza toga) a to je da lice koje je prirodno masno, (ili je postalo masno iz nekog razloga) NE TREBA DODATNO DA SE MASTI NIKAKVIM KREMAMA! jer saamo moze da stvara dovoljno masti i u onoj meri koliko je licu potrebno. Meni je to bilo malo bezveze, ali zaista, dok sam sledila taj savet prvih godinu dana moje borbe, bilo mi je mnogo bolje nego sada. Ali tada nisam ni sanjala da je ovaj moj trenutni stadijum moguc, a SAMU SAM SEBE DOVELA DOTLE svojim nekontrolisanim ceprkanjem lica.

Kolika poruka, smorice vas citanje, a i ne znam zasto sam sve ovo napisala :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 06, 2006 12:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
nenna je napisao:
Kolika poruka, smorice vas citanje, a i ne znam zasto sam sve ovo napisala :wink:
...ali u svakom slucaju ne shkodi, a shto ne shkodi, moze da koristi... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 06, 2006 8:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 4:31 pm
Postovi: 30
Secam se sta mi je rekla moj tadasnji dermatolog dr Vesna Mikulic, koja je nacelnica nekog odeljenja u Dzordza Wasingtona na koznoj klinici (napominjem njeno zvanje, jer znanje, iskustvo i stalno usavrsavanje, seminari i slicno stoje iza toga) a to je da lice koje je prirodno masno, (ili je postalo masno iz nekog razloga) NE TREBA DODATNO DA SE MASTI NIKAKVIM KREMAMA! jer saamo moze da stvara dovoljno masti i u onoj meri koliko je licu potrebno.

Pa ne treba da budes nacelnik dermatologije, da bi to znao. Pa to zna svaki laik. :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 696 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 122 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: