Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: akne i šminka
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 2:19 am
Postovi: 14
Da li znate koju je šminku najbolje koristiti za problematičnu kožu, ne mislim na kamuflažnu kozmetiku. Da li su dobri clinique puderi?Šta se može koristiti za ožiljke, a da se može primenjivati kod kuće, znači ne laseri, kiseline itd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Akne i sminka
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 10:19 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Pozdrav!
Koliko imate godina? Kako izgledaju akne i da li ih necim lecite, kakvi su oziljci? Prvo bi trebalo sanirati akne, onda oziljke, koliko je to moguce u zavisnosti koliko su duboki, a onda mozete dobiti savet za negu i dekoraciju koze. Ako ste u mogucnosti napravite sliku digitalnom kamerom ili mobilnim telefonom i posaljite ili dodjite na besplatan pregled kod dr Gorane i mene. Pregled mozete zakazati putem telefona br. 557-553. Na taj nacin mozete dobiti najsigurniji savet i terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: akne i šminka
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 2:19 am
Postovi: 14
Pozdrav, imam 24 godine i lečim akne differinom i nekim kremama koje se prave na recept za dnevnu varijantu. Trenutno nemama akne, u stvari nemam ih već neko vreme izađe po neka u par meseci, ali ništa strašno.Znači koža mi je masna i ostali su neki ožiljci koje bih volele da uklonim, jer se na žalost bavim javnim poslom pa je problem još veći. Zato me zanima koja je šminka najbolja a da nije coverderm jer mi on ne prija i šta za ožiljke koji nisu veliki, ali bih volela da ih nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nega koze posle akni
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 5:09 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Pozdrav i Vama!
Da krenemo redom. Diferin gel je preparat iz grupe retinoida, sto znaci da se daje za one akne gde dominiraju miteseri. Posto kazete da nemate vise akni po kozi, savetujem da prekinete upotrebu Diferin-a. Bilo bi dobro da mi napisete sta mazete od preparata koji Vam se prave u apoteci. Onda cemo moci da se dogovorimo oko preparata za sebo regulaciju.
Oziljci: savetujem tretman vocnim kiselinama i to Muradove 40%. Pozurite, jer sa prvim suncem, tretman je kontraindikovan! Daje sjajne rezultate. Radi se jednom nedeljno, 6-10 puta, zavisno od dubine oziljaka. Svakako ce delobati i na sekreciju loja, pa koza nece biti masna.
Mogu Vam preporuciti salon gde cete pod strucnim nadzorom i solidnim iskustvom sa ovom vrstom tretmana obaviti sve sto je vezano za ovaj problem. Posle ovoga, mislim da Vam kamuflazna sminka nece biti potrebna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: akne i šminka
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 2:19 am
Postovi: 14
Na receptu za dnevnu kremu piše metlolidazol ili nešto tako. Koji je salon u pitanju pošto imam jako loša iskustva sa privatnim salonima tipa DIVA itd i koja je cena jednog tretmana kiselinama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 12:06 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Metronidazol se kao aktivna supstanca nalazi u kremama za lecenje rozacee ili kuperoze. Posto iz vaseg opisa koze nema indikacija za kuperozu verovatnije je da vama prija podloga u koju je metronidazol ugradjen a sama aktivna komponenta vam niti koristi niti steti. To upravo i potvrdjuje moderno shvatanje o lokalnoj primeni preparata za negu i ili lecenje- kozmetike i kozmeceutika gde je podloga- nosac aktivne komponente po znacaju izjednacena sa aktivnom komponentom.
Sto se tice privatnih ordinacija imamo razlicite koncepte estetskih centara, neki se bave estetskom medicinom ili medicinskom kozmetikom, neki se bave wellnessom-tehnikama opustanja i wellbeinga, neki se bave bioaktivnom kozmetikom- primenom preparata sa bioaktivnim komponentama, neki se bave klasicnom negom -ciscenje koze i podrzavanje fizioloskih procesa, a neki svoju delatnost baziraju na primeni moderne tehnologije i masina, lasera i sl. Ovi razliciti pristupi nose i razlicite efekte i rizike i opet imamo traganje za optimalnim odnosom RISK-COST-BENEFIT. I naravno postovanje osnovnih principa u radu svakog ko se bavi zdravljem i negom- Primum non nocere-Secundum- Optimum curare i tertium-Dum spiro spero!

Mr ph Silvio i ja skolujemo generacije modernih, obrazovanih i nadasve kompetentnih Visih esteticara kozmeticara koji mogu potpuno korektno, sa uspehom i bez rizika da klasicnom negom i medicinskom negom pomognu kozi da regulise poremecene fizioloske procese ili da ih odrzi u optimalnom balansu. Mi zaista verujemo u njih a ponekad je VERA JACA OD DOKAZA

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Akne, oziljci
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 12:10 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Predlazem Vam da dodjete na bespaltan pregled kod dr Gorane i mene.
Telefon za zakazivanje je 557-553, svakog utorka od 17-20. Tu mozete dobiti pregled, savet i preparate, ako zelite. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: akne i šminka
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 2:19 am
Postovi: 14
Hvala, a možete li mi samo reći sta mislite o clinique puderimi i niste mi rekli cenu tretmana Muradovim kiselinama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sminka
PostPoslato: Pon Feb 21, 2005 9:28 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Clinique kozmetika je vrlo kvalitetna kozmetika, kako za negu tako i za dekoraciju koze. Ako ste u mogucnosti, probajte taj puder, ali je to vrlo individualna stvar da li ce Vam odgovarati.
Cena tretmana Muradovim kiselinama iznosi oko 1500,00 dinara po jednom tretmanu, a tu je ukljuceno: apsminkovanje, piling, masaza (ukoliko stanje koze dozvoljava), aplikacija kiseline i maska za omeksavanje. ovlazivanje i "hranjenje" koze. Rezultati su vidljivi vec posle prve aplikacije, u smislu kvaliteta koze (glazura, velicina pora). Nakon drugog ili treceg tretmana mozete ocekivati blago, prolazno pogorsanje (kiseline "izvuku" iz dubine koze svu necistocu), ali nije pravilo. Takodje, imacete seboregulativni efekat i koza nece biti masna. Uz sve ovo, pri svakom tretmanu dolazi i do zagladjivanja oziljaka.
Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje. Ako je jos nesto ostalo nejasno, javite se. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 05, 2005 3:54 am
Postovi: 30
Zamolila bih doktore na forumu da mi odgovore koja je najbolja kozmetika za aknoznu kozu sa medicinske strane i kao kamuflazno sredstvo. U nedoumici sam jer mnogi dermatolozi ne preporucuju tecne pudere i tonirane kreme. Sada se dvoumim izmedju COVERDERM i CLINIQUE proizvoda, ali mozda postoji jos bolje resenje. HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: akne,lecenje,sminka
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 12:25 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Prvo moramo da znamo Vase godine. Zatim, koji stadijum akni (miteseri, gnojanice i tezi oblici), kao i lokalizaciju. Onda mozemo posavetovati terapiju, pa sminka mozda nece vise biti potrebma. Slikajte promene na licu i posaljite sliku. Tada cete dobiti vrlo detaljan savet za lecenje i negu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: