Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: potrban dobar ginekolog
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 09, 2005 9:20 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
U 7,8 nedelji trudniće sam. Da li neko može da mi preporuči dobrog ginekologa u Beogradu koji ima privatnu praksu jer zbog posla ne mogu da idem kod "državnog", do sada sam išla u kliniku Papić, i stekla sam utisak da mi daju da radim neke analize samo da bi mi uzeli novac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Koje analize hoce da urade? Kod kog si lekara bila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 09, 2005 9:20 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
analizu krvi na viruse, spisak je poduži, oko 10tak...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Prenatalne ili antenatalne kontrole
PostPoslato: Sub Avg 13, 2005 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ne znam sta znaci termin 'dobar ginekolog', eto vi kao pacijenti to objasnite meni, a ja cu vama da objasnim od cega treba da se sastoji dobra i dovoljna njega jedne low risk / ili ti zdrave trudnice:

1. Prva posjeta
- odredjivanje krvne grupe i Rh faktora
- testiranje na Rubelu,sifilis, HIV, hepatitis b ( HBsAg ), cervikalne kulture na hlamidiju i gonoreju, Papa nalaz, Complete Blood Cound ( leukociti, hemoglobin, hematokrit, trombociti ), za zemlje koje nemaju epidemiju ili vaksinisano stanovnistvo protiv tuberkuloze PPD, i potrebno je prodiskutovati genetski skrining za mogucnost nasljednih oboljenja kao sto su Tay-Sachs, Canavan's, Cystic fibrosis, rizik za aneuplodije ( Turner Sy, Down Sy, Trisomy 18...) i zavisno od bolnice i protokola koji se radi, uraditi integrated prenatal screening
- uputnica za prvi ultrazvuk, u kome se dokazuje da je trudnoca u materici, i mjeri se nuchal translusenci, sto je debljina nabora na vratu fetusa koja ako je veca od 3 mm, moze biti povezana sa defektima neuronske cijevi, i odredjuje se da li se starost trudnoce odredjena posljednom menstruacijom poklapa sa starosti trudnoce odredjena ultrazvukom ! ( dating ultrasound )

2. Drugi ultrazvuk se zakazuje izmedju 18 i 20 nedjelje,kada se odredjuje fetalna anatomija, koja se najbolje vidi i prikazuje u tom periodu. Tada se moze odrediti i triple screen, sto je odredjivanje pojedinih hormona / zavisi od klinike i od protokola, kod nekih se odredjuje MSS ( maternal serum screeining - tri hormona: alfafeto protein, free Beta HCG, estriol ) a kod drugih naprednijih IPS ( integrated prenatal screening sto je 4 hormona:alfafetoprotein, slobodni betahcg, estriol, i maternal serum pregnancy-associated plasma protein (PAPP-A) , koji se odredjuje u prvom trimestru izmedju 9i 13 nedjelje trudnoce kada i nuchal translucency -peti parametar ).

3. Pretraga kojom se dijagnostikuje dijabetes izmedju 24-28 nedjelje trudnoce i koja se zove 1 hour glucose challange test


4. Ako je zena RH negativna potrebno je da dobije Rhogam 300 mycrograms od 28-30 nedjelje trudnoce, ali prije toga mora da ima negativan test na antitijela

5. Izmedju 35 i 37. nedjelje odredjuje se bris rektuma i vagine na Group B streptokokusa.


Posjete u prvom i drugom trimestru, odnosno do 36 nedjelje se zakazuju svakih mjesec dana i nepotrebno je raditi drugacije ukoliko se radi o normalnoj trudnoci.

Svi ostali ultrazvukovi i vaginalni i cervikalni brisevi su mlacenje prazne slame i otimanje para, koje je potpuno nepotrebno i steti pacijentu izlazuci ga nepotrebnim testovima i troskovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 03, 2005 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2005 11:34 pm
Postovi: 16
Preporucujem doktora Ivanovica ,ima ordinaciju u ul.Narodni Front 23a,vodila sam 2 trudnoce kod njega,veoma su strucni,ozbiljni i koliko cujem imaju najbolju opremu u gradu,zaista sam jako zadovoljna kako tretiraju pacijente od prvog vidjenja do kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 03, 2005 2:23 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Ista diskusija se vodi na http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 6&start=15


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 213 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: