Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2003 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2003 2:00 am
Postovi: 3
duzi nis godina dozivljavam senzacije tipa vrtoglavice , "tonem" termin , slabost , strahove od bolesti....posle niza trauma od novembra 2002, obracam se neuropshijatru koji mi dajagnosticira
GRANICNA STRUKTURNA LICNOST(borderline personality dissorder)
DEPRESIVNI SINDROM
th:flunirin 20mg1+0+0
rivotril 2mg 2x1/4

poprilicno sam skepticna po potanju ovih medikamenata , pogotovu sto ritrovil spada u medikaciju pri epilepsiji??/
Moje stanje je trenutno zaista grozno, koncentracija mi je na nuli , pojma nema ko sam zabravo ja , kriza identiteta, strahovi, hipohondrija, antisocijalno ponasanje, agresivno verbalno i fizicki, stalne promene raspolozenja, bespomocnost , nezaniteresovanost , koja je moja uloga u ovom svetu , bezvrednost ...u jednom takvom bespomocnom ispadu ziletom sam isekla ruke, bilo je tu ok 10 dubokih dugih rezova .

sto se tice medikacije , ne znam da li da je koristim jer ja vec imam hypoglukemiju , i policitemiju secundarnu , a Flunirin je kontraindikovan sa ovim bolestima ....

slucajno sam naisla na ovaj sajt trazeci , sastav za ritrovil...
ako bi ste imali vremena da mi mozda bolje objasnite moj BPD . i kako neurop. moze da ustanovi takvu dijagnozu posle 35 min razgovora?

hvala
ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2004 8:38 pm 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93
Ovakva pitanja najbolje je da postavite svom lekaru vam je i prepisao te lekove. Vas lekar je duzan da vam objasni dejstvo lekova koje vam preporucuje, a za sastav i nuspojave mozete konsultovati i svog apotekara. Ukoliko sumnjate u Vaseg lekara, promenite ga. nevalja da prihvatate terapiju od lekara kojima ne verujete, pogotovo u vasem slucaju kada se radi i o depresiji.
Inace jedan dobar savet koji nemoze da skodi je da u Vasu terapiju ubacite neke prirodne dodatke ishrani, prirodnog porekla koji vam u velikoj meri mogu pomoci. Postoji velika paleta takvih preparata, koji ne izazivaju zavisnost, baziraju se na iskustvima starijim od 1000 godina i postizu veliki uspeh u lecenju takvih poremecaja.
Konsultujte vaseg lekara o tome, i preporucijem vam i da posetite sajt http://www.***.co.yu gde mozete naci takve preparate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2004 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
draga iva,

BDP je "koshara za otpatke" u koju se cesto svrstava sve ono sto lekar ne zna ili ne moze da klasifikuje. jako siroko odredjenje pojma BDP upravo dopusta tu slobodu. istina, postoje podgrupe BDP-a u dijagnostici (npr. BDP, podgrupa emotivno nestabilni tip), ali je to i dalje BDP!

bez obzira na to, mislim da ne bi trebalo da samostalno odredjujete terapiju ili da je menjate - ako vam nesto ne prija, iskljucivo to morate menjati sa svojim lekarom, a vasem lekaru potrebno je da vidi koji lek i u kojoj dozi za vas daje najbolji efekat.

dakle, borderline je poremecaj strukture licnosti, a vas lekar prvo treba da omoguci da normalno provodite dan i noc (somatsku regulaciju), pa tek onda da "istrazuje" sta su uzroci problema.

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 21, 2004 11:22 pm 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93
Rhodiolin - CV0119


Preparat koji sadrzi retku lekovitu biljku sa Tibeta pod nazivom Rhodiola rosea, koja je efikasna u borbi protiv stesa, depresije, nesanice, i u velikoj meri povecava intelektualne i fizicke sposobnosti.
** NARAVNO UZ VASU REDOVNU TERAPIJU I KONSULTACIJU SA VASIM LEKAROM. Pozdrav.

_________________
(!)Multi Level Trgovac - i ponosna sam na to.
Volim - i ne smeta mi da pomazem ljudima.
Posto ne smem da spominjem proizvode i linkove na ovom sajtu slobodno mi se javite ako Vam treba neki savet!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: