Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Okultno krvarenje-molim vas za objasnjenje
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Pozdrav svima
Danas sam zbog kompletnije slike, a dok cekam na pregled kod gastoenterologa (pisala sam o problemima, par postova nize) dala i stolicu na analizu (bakterije, gljivice, paraziti i okultno krvarenje).
Imam krvarenje zbog hemoroida, i skoro sam sto posto sigurna da su oni u pitanju (radjena mi je rektoskopija, i sve u redu, sem 5 hemoroida nadjenih) te mi je stolica koju sam dala sa primesama krvi.
I donekle mi je drago bilo sto dajem stolicu bas kad imam krvarenje, racunajuci kao laik, da ce se videti da li je krv u ili na stolici...dok me sestre koje su primile uzorak nisu bacile u bedak!
Po njima, ja nisam ni trebala dati krv na stolicu jer ima krvarenja i pisace da ga ima...Pa da li meni nije jasno, ili njima? Jer, meni je nelogicno, ma suludo, da pogledaju stolicu i kazu mi ono sto znam.
Da li test na okultno krvarenje "razlikuje" krv u stolici i na stolici, i kolicinu krvi? Hocu li ja dobiti razultat da imam krvi u stolici jer je ima, i to je to, ili cu dobiti rezultat gde navode da li je ima i u stolici ili van nje? Nista mi sad nije jasno.
Molim vas za objasnjenje i hvala svima unapred.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 3:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
bas danas je moja drugarica dobila rezultate okultnog krvarenja (uzorci 3 dana za redom) , negativni su. A ona redovno ima krvi u stolici, gnoja, sluzi , vec dugo. Analiza krvi je pokazala sedimentaciju 40 i malokrvna je. Bakterije, gljivice sve negativno. Jako je cudno sto nisu nasli krv, a kaze da je sigurna da je bilo. Da problem bude jos veci, majka, mladja sestra, svi sa majcine strane umrli od kancera debelog creva. Kako je moguce da je test negativan???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Okultno krvarenje
PostPoslato: Pet Jun 05, 2009 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
mamasaki, ako su validni rezultati, treba da je zadovoljna.
I ja imam odlicnu krvnu sliku, samo mi je sedimentacija 47, nikad bila povisena nije ranije. Kazi mi molim te, da li je ona u momentu davanja stolice imala vidljvu krv?
Ako jeste, onda je cudno kako nisu napisali da je ima.
Mogao bi neko da nam odgovori ko se razume, molim vas
Hvala mamasaki


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 8:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
da,ona kaze da je gledala da stavi u uzorke deo gde se vidi tamna krv. Inace, oseca se veoma lose, a zbog tih negativnih rezultata joj nece ubrzati ispitivanja. Na irigografiju ide tek za mesec dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Okultno krvarenje
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Ne znam sta reci, sem sto mi pade na pamet da ponovi negde analizu, u drugoj laboratoriji, ako je u mogucnosti.
Meni je kod gastroenterologa zakazano za pocetak avgusta!!! Hej, pregled treba cekati mesecima. Pa zakazah privatno. Ne znam u kakvoj je ona materijalnoj situaciji, ali neka ponovi testiranje ako sumnja u nalaze.
Ja bas ne stojim materijalno toliko dobro da mogu olako sve te pretrage poplacati, ali mi je to prioritet sad, pa na rate sve radim.
Boze sacuvaj, sta drugo reci
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Okultno krvarenje
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Stolica data u momentu krvarenja daje obavezno pozitivan rezultat.
Tako da ne prodjete kao ja u Medlabu gde su sestre rekle da nema veze sto krvari, da bi posle uzimanja novca rekle da ce biti pozitivan rezultat!!!
i da ne mogu vratiti novac jer su vec kucale!!!
Znaci dok ima vidljive krvi u stolici ne daje se krv, a takodje kad je ima vidljive, pozitivan je rezultat uvek. Pisem od testu za koji se ne radi priprema.
Rezultat mi je u drugoj laboratoriji negativan (nije bilo krvarenja vidljivog), a tu sam i dobila sve ove informacije.
Kod drugih ne primaju nalaz ako je sa tragovima krvi jer je vidite i golim okom i ne moze da se razdvoji od vidljive i nevidljive, pise obavezno da je nalaz pozitivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Okultno krvarenje
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:36 pm
Postovi: 34
Stolica data u momentu krvarenja koje se vidi golim okom daje obavezno pozitivan rezultat.
Tako da ne prodjete kao ja u Medlabu gde su sestre rekle da nema veze sto krvare hemoroidi, da donesem stolicu, da bi posle uzimanja novca rekle da ce biti pozitivan rezultat!!!
I da ne mogu vratiti novac jer su vec kucale!!!
Znaci dok ima vidljive krvi u stolici ne daje se stolica, a takodje kad je ima vidljive, pozitivan je rezultat uvek. Pisem o testu za koji se ne radi priprema, okultno bez dijete.
Rezultat stolice mi je u drugoj laboratoriji negativan (nije bilo krvarenja vidljivog), a tu sam i dobila sve ove informacije.
Kod ovih drugih ne primaju nalaz ako je sa tragovima krvi jer je vidite i golim okom i ne moze da se razdvoji od vidljive i nevidljive, tako da su se poprilicno zacudili sto su mi uzele sestre u Medlabu uzorak.
Za sve koje zanima, a ne znaju, ne placajte dzabe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 8:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
To je logicno. Za to ti ne treba neko tudje misljenje. Bela dijeta se drzi samo kod Adler-Weber SOB testa dok se kod testa metodom imunohromatografije ne mora drzati...ali treba izbeci abrazivne namirnice kao i acetilsalicilnu i ostale kiselne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Okultno krvarenje-molim vas za objasnjenje
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 12:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Neka neko ukratko napise kakva je "bela" dijeta,koliko traje i koliko se stolica zaredom daje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: