Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: novi sam clan i obracam se ljudima koji boluju od krona
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 2:57 pm
Postovi: 6
cao svima,ja sam jedan novi kronas.javljam se iz republike srpske,kod nas i nema bas puno oboljelih odnosno jos nikoga nisam upoznala i tako mi je tesko jer stvarno malo znam o ovoj bolesti.prije pola godine sam saznala za svoju dijagnozu i dugo mi je trebalo da shvatim da je to neizlecivo i sada kada se lose osjecam neznam je li od krona ili je nesto drugo,ustvari i psihicki se stvarno lose osjecam.inace sam majka dvoje dijece i imam 32 godine,kada sam saznala za kron mladji sin mi je imao petnaest mijeseci tako da i nije bas lako jer citavo vrujeme moras oko dijece a i nisi bas sposoban.ono cega me najvise strah je to sto sam pusac ne bas previse do deset cigara dnevno ali neznam da li to ikako smijem ali sada sam toliko nervozna da nemogu da prestanem.inace sam skroz zbunjena i nikako da pocnem normalno da zivim jer neznam kako se zivi sa ovim i sta me ceka,kada dolazi do operacije, koliko je opasno,sta mozemo uraditi da sebi pomognemo i da li je normalno sto me stalno nesto boli.bice mi jako drago da mi neko malo vise isprica o sebi ko se vec duze vrijeme bori sa kronom.da zaboravila sam napisati da je jedino dobro u svemu ovome sto sam nasla super doktora u sarajevu a inace sam trebala u bolnicu kasindol ali tamo dr.doder dolazi jednom mjesecno a ja nisam mogla cekati.kakvo je iskustvo sa dr.doderom i da li ima potrebe da idem i kod njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: novi sam clan i obracam se ljudima koji boluju od krona
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 12:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
gastroenterologija/pitanje-ljude-obolele-kronove-bolesti-t25662.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: novi sam clan i obracam se ljudima koji boluju od krona
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Cao,
Dr.Doder je dobar ,tako da mozes i kod njega otici,ali je uvijek velika guzva. Ako si iz Sarajeva cula sam da je na Kosevu dr.Srdjan Gornjakovic najbolji.
Bolest jeste neizljeciva,ali ja sam upoznala nekoliko zena koje boluju od Kronove bolesti,i manje vise su dobro(naravno uz odgovarajucu terapiju,a u zadnje vrijeme dosta pomaze terapija Remicade-om). Moze se desiti da kod tebe uopste ne bude jakih manifestacija bolesti,recimo prijateljica moje sestre vec 8 godina nema nikakve simptome,dakle sve je vrlo individualno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: novi sam clan i obracam se ljudima koji boluju od krona
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 2:57 pm
Postovi: 6
Prvo te moram pitati sta je to Remicade.A sto se tice doktora kod Srdjana sam i on me vodi na Kosevu i ako je postojala neka sretja u svemu ovome kada mi se desilo onda je to sto sam dosla do tog divnog doktora,moje misljenje je da rijetko gdije ima takvih ljudi i kada bi svi doktori bili strucni i ljubazni kao on mi bi bili pravo sretni.Inace Doder dolazi u kasindol i ja i nebih isla u tu klaonicu ali sam vidila na forumu da dosta njih ide kod njega pa me interesovalo kakav je.Hvala ti za utijehu svacije iskustvo dobro dodje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: novi sam clan i obracam se ljudima koji boluju od krona
PostPoslato: Sub Apr 02, 2011 8:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
a to ti je neka bioloska terapija koja dosta pomaze kod krona,mada neznam da li to rade u BiH,znam da na vma rade. pitaj tog doktora Srdjana on vjerovatno zna vise o tome nego ja. A otidji i do Dodera,jest da je Kasindol uzas,ali 2-3 sata sto ces biti tamo nece ti nanijeti nikakvo zlo.puno srece


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: