Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IK ili ne daj boze nesto jos gore???
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 2:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Moji simptomi su povremeni bol u abdomenu, jaci bol u predelu slepog creva i sa leve strane ispod rebera (pre oko 2 god. sam isao kod hirurga, vajio krv, nije upala, nije uroloski problem, nije jetra), otezano varenje, bol mi se pojacava kada duze sedim, dok je bol znatno manji kada setam, bavim se sportom, redovne stolice, bez vidljive krvi, imam hemoroide, ponekad izbacim 3 stolice u roku od pola sata, ali nisu kasaste vec uredne a manje, sporije varenje. Nisu neki teski simptomi, ali su veoma dosadni i traju oko 3-4 meseca. Koje pretrage treba da radim, posto tesko dolazim do uputa, doktorka ih ne daje tek tako :-). Inace imam upalu slluzokoze zeludca. Da li bol u abdomenu, u predelu oko slepog creva i sa leve strane ispod rebera (spolja) mogu biti povezani? Molim za savet. Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Tipican IBS, iritabilni kolon znaci puno kretanja tj pesacenja narocito posle jela da bi se pokrenula creva i hrana sa puno vlakana znaci puno povrca i voca, nema suhomesnatih proiznova, zaboravi na koka kolu i gazirana pica kao i na przenu i masnu hranu.

Bice bolje ali za to treba vreme i promena nacina zivota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 3:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Hvala, inace radio sam krvnu sliku prethodnog vikenda SE 3, CRP 0.5 (ref do5), znaci nema tragova neke upale. To me tesi, ali mi se cesto javi neki osecaj peckanja zeludca i creva u toku varenja, uradicu test stolice na bekterije i gljivice... Interesantno je da kada popijem flobion, 4-50sati osetim naglo poboljsanje, zato ga pijem oko 13:00, dok prdvece ili uvece pred spavanje ostim jako sporo i lose varenje (sinoc sam pojeo bananu i nisam je svario do jutra). Jako mi pomaze ako posle jela popijem limunadu ili pojedem neko kiselkasto voce, iako imam veoma jaku zeludacnu kiselinu. Vrlo uvrnuta stvar. Probiotski jogurti i mleko mi uopste ne odgovraju, kada unosim dosta vode, bude mi bolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 29, 2009 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
mani se flobiona, to je bogojavljanska vodica ako mene pitas. Jedi agrume i izbegavaj tesko svarljivu hranu uvece i setaj setaj setaj. Videces koliko to pomaze. Ako krenu bolovi uzmi RUDAKOL i drz se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 29, 2009 7:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Slazem se, ne samo za Flobion, sve je to magla sto se tice pro/pre-biotika


Blackfritz je napisao:
mani se flobiona, to je bogojavljanska vodica ako mene pitas. Jedi agrume i izbegavaj tesko svarljivu hranu uvece i setaj setaj setaj. Videces koliko to pomaze. Ako krenu bolovi uzmi RUDAKOL i drz se


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: