Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: intestinalna metaplazija i displazija
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 12:54 pm
Postovi: 1
Lokacija: novi sad
Pre tri godine mojoj mami su endoskopskim nalazom videli metaplaziju i displaziju zeluca koja je prouzrokovana hp bakterijom(trenutno su nalazi na hp bakteriju negativni).Sto se tiče metaplazije samo joj je receno da dolazi na kontrole svakih godinu dana,nije dobila nikakvo lečenje. Na kontrolu treba da ide tek za par meseci. Ona često (4-5 puta mesečno) ima mučnine i povraćanje,praćene jakom glavoboljom,tada obično dođe hitna,ili je mi odvezemo,dobije dve inekcije i to se tako zavrsi...
Stvar je u tome sto su njoj prvo otkrili mikroadenom na hipofizi,za čije lečenje je dobila da pije estrogen,koji su joj kasnije zabranili zbog otkrivenih mikrokalcifikata na dojci,za koje takođe ne dobija nikakvu terapiju već samo redovne kontrole,u međuvremenu joj pronalaze metaplazije na zelucu,a zatim ulazi u prevremenu menopauzu i ubrzo potom dobija reumatoidni artritis koji ne moze da leci jer lekovi ostecuju zeludac, pa posle godinu dana bolova i odlaska kod gomilu razlicitih lekara koji i sami ne znaju sta da rade, odlazi na VMA gde dobija metotrexat svakog utorka,od koga joj bude lose do petka, i taman joj za vikend bude bolje,i onda opet dođe utorak...
I sve se vrti u krug,jedno ne moze da leči zbog drugog,drugo zbog treceg,trece zbog četvrtog...
Sve se svodi na kontrole kod lekara koji nece ni da je čuju dok ne počne da koristi lekove koji se oni prepisali, ne obazirući se na ostale probleme koji utiču na taj, ili samo slezu ramenima...
I tako mi obigrasmo domove zdravlja,intitut u Kamenici,polikliniku u Beogradu,VMA,polikliniku u Novom Sadu,bolnicu u Sremskoj Mitrovici,i sve do privatnih poliklinika.... Svuda su nam vrata bila otvorena,jer je i mama medicinski radnik,ali resenje nismo pronasli....Pa ako neko zna neke alternativne metode ili bilo sta ....

Da li neko zna da li metotrexat moze da ima pozitivan efakat na metaplaziju,mikroadenom i mikrokalcifikate, s obzirom da je citostatik....
I da li neko zna,ili moze da me upiti na neki sajt gde se moze procitati nesto vise o lecenju metaplazije(mozda neka vrsta dijete i slicne stvari)...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: