Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pojacana kiselina
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2008 9:28 am
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
Lecim se nekoliko godina od gastritisa sa dominantim simptomom izuzetno povisene zeludacne kiseline.Kiselina,pogotovo kada je jaka radi u celom gatrointestinalnom traktu.Obavio sam sve endoskopske analize i potvrdjena je upala i jednjaka i creva,doduse slabijeg stepena.Moja lekarka inace dosta iskusna kaze da u svojoj praksi nije cula za simptome koje opisujem,istovremenog pecenja celog tog trakta.Da li mozda neko od strucnih lica ili ostalih forumasa ima iskustva sa tim i zasto se to desava meni dok drugi pacijenti sa slicnom bolescu nemaju te simptome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 7:44 pm
Postovi: 14
I ja imam isti problem. Moja dijagnoza je GERD i hiatus hernia. To sam dobila sa 19 god. a sada imam 35. Bilo je zaleceno a pre tri godine ponovo sve to proradilo. Pece uzasno ispod rebara. Dok pijem Nexium tablete ne osecam to a cim pravim pauzu opet isto. Probala sam sve i svasta ali dzaba kad se to malo zaleci ti opet isprovociras nekom hranom pa bukvalno treba da budes samo na krompirima i sargerepi. Izem ti takav zivot! Pa jos i spusten zeludac. Po forumima pricaju da sve tegobe zeluca i dolaze upravo zbog spustenog zeluca. Nece da vari, podrigujes, nadimas se itd. Tako da ne mogu bas puno da te ohrabrujem probala sam sve i svasta da prestane to pecenje. Med, razne cajeve za gastritis, propolis kapi, maslinovo ulje itd. i nista nije pomoglo. E sad pre neki dan mi je jedna zena rekla da kupim kantarion ulje u kapsulama, nemacki je preparat, kaze da je efikasan i neskodljiv, pa cu probati to da pijem. I ostala mi je jos akupunktura. Imam zakazano sada u ponedeljak pa cemo videti sta ce biti od toga. Ako se izlecim a kazu da se akupunkturom uspesno leci hronicni gastritis i ezofagitis onda ti javljam da se i ti resis muka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 8:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav :P :P :P
Ubacujem se na ovu temu jer imam istih problema ali koristom tablete LOSEC 20MG i ne znam imate li ga kod nas......
Pije se ujutro pola sata prije jela i navece prije spavanja po tableta.
Probala sam da experimentisem sa sobom pa sam ga prestala piti nedelju dana i mogu vam reci da sam se sama sredila jer tolika mi je kiselina da kada mi udari na usta malo"povratim"i onda me jako pece u grlu....
S obzirom da ne smem gazirano juce sam popila kolu i jela kiselu salatu jer sam se pozelila ne popivsi LOSEC za kiselinu izasla sam u trgovinu.
Odjednom je pocela uzasna bol u predelu pluca....ne kiselina.....bol neopisiva i skoro sam se srusila na zemlju.Sve je to trajalo oko pola sata i kada mi je stomak "proradio"i svario hranu koju sam predhodno pojela sve se umirilo......
I ja imam GERD I HIJATUSNU KILU koja mi pravi velike probleme jer kada sedim imam osecaj da ne disem punim plucima.Stomak mi se naduvava i ne znam dokle vise......
Da li ce ta kiselina izazvati i stvoriti cir ili je stvorila ja ne znam ali znam da bez tableta NE MOGU I NE SMEM.....
MLEKO MI ZELUDAC NE PODNOSI JER MI STVARA UZASNU KISELINU CAK I NEMASNO!
NE ZNAM DA LI JE TO ALERGIJA NA LAKTOZU ILI NE???
Javicu se doktoru ponovo
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 7:44 pm
Postovi: 14
Meni su se tablete smucile, tri godine ziveti na tabletama nije malo. A cak i kad ih pijes opet mozes da nekom hranom iritiras sluzokozu i tako u krug, vreme prolazi a tegobe nikako. Meni mleko takodje stvara kiselinu, pa jos kad mi kazu da pijem jogurt, a jogurt cim mi dodje u dodir sa sluzokozom pece kao da sam popila sonu kiselinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
I ja sam dugo na tabletama.....
Isto kao i ti i ako ih popijem i pojedem nesto problemi pocnu.
Ne znam ko ti je rekao za jogurt???
Mleko i mlecni priizvodi,cokolada i ostalo pojacava kiselinu a posto je mi imamo ZA IZVOZ nama moze samo pogorsati stanje.
Bojim se da cemo dobiti cir ili ga vec imamo,jer kiselina nagriza sluzokozu zeluca i jednjaka svaki dan,vec godinama.
Jutros sam ustala i pojela samo malo stapica i bol je odnesena rukom posle toga....
Kandidat sam za cir!!!
E to je stadij da ako te bol prode kada pojedes leba malo ili nesto tada znas da je cir u pitanju.Moze i soda bikarbona,ali ja je ne praktikujem.
Pokojni moj otac se isto tako mucio mesecima i onda je pocela crna stolica.Da nije otisao za bolnicu ne bi preziveo jer je cir pukao pa je dobio 7 boca krvi,da mu se sve nadoknadi....
Kada je dosao kuci sam se izlecio o tome cu vam napisati kako sledeci puta!
Bez tableta!
Ostao je samo oziljak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 7:44 pm
Postovi: 14
Evo ja sam pocela sa akupunkturom pa cemo videti sta ce biti. Mada citala sam i na internetu sta kazu strucnjaci. Od trece seanse treba da se oseti poboljsanje a vec posle pete iscezavaju tegobe. To je za hronicni gastritis i refluksni ezofagitis. Sada je meni malo tesko da poverujem da ce to tako brzo da ode a pojescu se ziva ako se zalecim tako brzo jer sam se tri godine mucila za dzabe! Videcemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Oko akupunkture
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 8:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Ljudi, posto i ja ulazim u ocajno stanje, da li je nekome pomogla akupunktura kod refluska?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 5:53 pm
Postovi: 8
Potrban mi je odgovor od radulovicz, kako je podnela kiselinu u trudnoci, ukoliko je radjala. ja imam hronicni gastritis i hiatus herniju, vec 3 godine, sada sam trudna i umirem... sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 181 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: