Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2011 9:15 pm
Postovi: 20
Pozdrav svima na forumu. Vec nekoliko meseci pratim vase postove (i radujem se sa vama i tugujem sa vama) i savete ali do sada sam malo pisao.

Mom tati, koji uskoro puni 70 god, je pre mesec dana ustanovljen mikrocelularni rak pluca na desnom plucnom krilu (jedna masa od 6 cm i druga od 3 cm, zahvacene i zlezde medijastinuma). Drugo plucno krilo je cisto, kao i nadbubrezne zlezde i jetra. Kosti i mozak nisu snimani jos uvek.

Hvala doktorki koja je po kratkom postupku organizovala konzilijum - odmah je krenuo sa hemoterapijom. Prvi ciklus je podneo dobro i vec se bolje oseca i nesto je aktivniji nego ranije. Inace ima HOBP 3. stepena sto dodatno otezava situaciju.

U sredu treba da pocne 2. ciklus ali leukociti su danas pali na 2,1.

Da li zna neko - da li daju hemoterapiju u takvoj situaciji (uz eventualno ukljucivanje neulaste ili slicno?)

On je jako uplasen i dosta place (pogotovo onih dana kada se losije oseca), smrsao je (sa nekih 69 kg na 61 kg) jos pre pocetka hemo i opala mu je kosa. Mi se trudimo da budemo pozitivni, makar u njegovom drustvu kako bi mu dali snage.

Potrebna mi je vasa podrska i poneki savet. Generalno su nasi lekari u ovoj situaciji pesimisticni i lako odbacuju sve ideje i predloge a ja sam ne smem da mu tokom hemoterapije dajem nesto na svoju ruku da slucajno ne pogorsam situaciju.

Ne znam sta da radim - dal da insistiram na snimanju glave i kostiju (doktori kazu nema jos potrebe - videcemo nakon drugog ciklusa hemo), da li da ukljucim neke stvari (poput iskadora ili graviole) na svoju ruku (imam dosta informacija o tome iz kredibilnih izvora i znam koliko to nije ispitano i znam koliko su studije koje su pokazale dobre rezultate nepotpune i znam kako su mnogi proizvodi koji se reklamiraju kao suplementi ali kao fol lece rak usmereni upravo ka bolesnima od raka uz ideju da se od njih zaradi i znam da je dobar deo toga samo marketinski trik ... ali ipak ... ali ipak ...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Pozdrav i samo pozitivno.
Ukoliko imas mogucnosti,slobodno ukljuci iscador,nema sanse da mu skodi,samo mu moze pomoci,podici kvalitet zivota itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2012 8:02 pm
Postovi: 26
Pozzz
Verovatno ce dobiti pronizon za leukocite, to se popravi vrlo brzo(dan, dva), pa moze primiti hemioterapiju.
Zelim vam svu recu u borbi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 3:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Можда уље од језгра кајсије и домаћи кефир, чисто да те подсетим. Било би лепо да си то почео пре месец дана, када смо се први пут дописивали.

Кажу да беланчевине треба избегавати у случају тумора, али стварно не знам да ли то важи и за кефир.

А Бројсова метода?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Sre Mar 13, 2013 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2011 9:15 pm
Postovi: 20
Hvala na savetima. Pije on vec neko vreme i ulje od crnog kumina i razne neke stvari tog tipa ... ne moze bas sve stvari da ukljuci u ishranu, prosto nije realno.

Sto se tice Brojsove - ne preporucuju je lekari bas za ovaj tip kancera (to nam je nasa doktorka rekla + on je i ovako iscrpljen, ne verujem da bi podneo takav rezim, makar ne sada).

Sutra cemo da vidimo sta ce da kazu za nastavak hemo i dal je rentgen pokazao makar neko smanjenje. Drzite nam palceve ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Sre Mar 13, 2013 11:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Држимо! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2011 9:15 pm
Postovi: 20
Hemo odlozena za 7 dana da se poprave leukociti, ali se tumor makar smanjio od prve.

Bitna stvar - gde nabaviti iskador? Nakon detaljne pretrage po internetu, rekao bih da ga nema kod nas. Jel problematicno kada ga neko posalje iz inostranstva? Zbog carine pitam ... ne znam dal neko ima iskustva s time.

Pozz svima i puno srece u daljoj borbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Kalcijum mi smo inekcije nabavljali u Njemackoj,ali su nam ih donosili rodjaci...
Mislim da ih ima kupiti i u H.R. tacnije u Zagrebu,ako imas neke poznanike zamoli ih da ti pomognu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2011 9:15 pm
Postovi: 20
Svargla, par pitanja - koja je okvirna cena tih injekcija i da li doktori odredjuju dozu i ko ih daje (sami ili nekako u bolnici?)
Jos bitnije, jel pomazu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Ovako mi smo prije 2 godine kada je muz u Kamenici dobio konacnu dijagnozu -karcinom pluca makrocelularni-adenokarcinom
otisli za Njemacku iz ocaja u potrazi da vidimo dal ce nam neko dati vece sanse za ozdravljenje...
na zalost i tamo su sve lose rekli,ali da ne duzim,suprugova rodica je tamo Anasteziolog,ali ima drugaricu Onkologa koja nam je preporucila inekcije i one tamo kazu da je dokazano da imaju pomocno dejstvo,e sad nisu mi detaljisale koliko mogu i dal svima da pomognu,ne lijece naravno,ali kao pomazu...
Mene su obucile da mu dajem,nisam medicinska sestra i nikada nikom nisam davala ali nije tesko,svaka medicinska sestra moze da vam pokaze i polako,nije strasno...
Ja sam muzu davala skoro godinu ipo dana inekcije sama
E sad dal su nam pomogle ne znam sta bi ti rekla...
Njemu su u Kamenici davali prognozu od par mjeseci 3-6 odprilike,a nakon toga je zivio godinu ipo dana,ali Dr. u Banja Luci koji ga je vodio mu je davao i vece mogucnosti jer je bio jako mlad i jer je bio presao na terapiju Tarcevom,a ima par pacijenata koji zive i po par godina sa vise metastaza...ali na zalost moj muz nije bio te srece...
Pored toga moj muz je probao sve i svasta,od B 17,Hunze,7 mjeseci ishrane bez icega zivotinjskog porjekla....,na kraju Kubanske vakcine i nista,izgubismo ga na kraju...

Sto se tice cijene ne znam ti tacno reci
Znam da je u jednoj kutijici manjoj dolazilo 7 ampula,a davala sam mu ih 3 puta sedmicno...
Ima serija I i II
Vece i manje doze
Prvo se krece sa manjom kao da se vidi koja mu doza odgovara,nama su objasnjavali da kao posmatram mjesto dje mu je dajem,ako se pojavi crvenilo kao novcanica nasa od 5 konvertibilnih maraka kao to je ta doza,ali pravo da ti kazem mi nikada nismo kontali kad to ima kad ne...
Par puta mu se javio na tom mjestu osip ili bi mjesto uboda bilo toplo jako na dodir,ali bi se brzo povukao i nikad nije imao neke vece reakcije ili probleme
I do kraja smo mu stalno mijenjali doze,jer u seriji I npr. dodje ampula lupam sad od 0,01,pa od 0,05,pa od 1,00 i tako dam mu sve te ka vecoj,pa poslije presli na vece doze isto tako postepeno,pa sve iz pocetka,nije bilo bas nekog striktnog pravila,ako me razumijes...

A mislim da smo te 3 kutije po 7 ampula odprilike placali 170e,nisam sigurna,sve sam pozaboravljala,izvini,nigdje nemam racun od njih...
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla...
Pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 10:25 pm
Postovi: 1
SVARGLA je napisao:
Ovako mi smo prije 2 godine kada je muz u Kamenici dobio konacnu dijagnozu -karcinom pluca makrocelularni-adenokarcinom
otisli za Njemacku iz ocaja u potrazi da vidimo dal ce nam neko dati vece sanse za ozdravljenje...
na zalost i tamo su sve lose rekli,ali da ne duzim,suprugova rodica je tamo Anasteziolog,ali ima drugaricu Onkologa koja nam je preporucila inekcije i one tamo kazu da je dokazano da imaju pomocno dejstvo,e sad nisu mi detaljisale koliko mogu i dal svima da pomognu,ne lijece naravno,ali kao pomazu...
Mene su obucile da mu dajem,nisam medicinska sestra i nikada nikom nisam davala ali nije tesko,svaka medicinska sestra moze da vam pokaze i polako,nije strasno...
Ja sam muzu davala skoro godinu ipo dana inekcije sama
E sad dal su nam pomogle ne znam sta bi ti rekla...
Njemu su u Kamenici davali prognozu od par mjeseci 3-6 odprilike,a nakon toga je zivio godinu ipo dana,ali Dr. u Banja Luci koji ga je vodio mu je davao i vece mogucnosti jer je bio jako mlad i jer je bio presao na terapiju Tarcevom,a ima par pacijenata koji zive i po par godina sa vise metastaza...ali na zalost moj muz nije bio te srece...
Pored toga moj muz je probao sve i svasta,od B 17,Hunze,7 mjeseci ishrane bez icega zivotinjskog porjekla....,na kraju Kubanske vakcine i nista,izgubismo ga na kraju...

Sto se tice cijene ne znam ti tacno reci
Znam da je u jednoj kutijici manjoj dolazilo 7 ampula,a davala sam mu ih 3 puta sedmicno...
Ima serija I i II
Vece i manje doze
Prvo se krece sa manjom kao da se vidi koja mu doza odgovara,nama su objasnjavali da kao posmatram mjesto dje mu je dajem,ako se pojavi crvenilo kao novcanica nasa od 5 konvertibilnih maraka kao to je ta doza,ali pravo da ti kazem mi nikada nismo kontali kad to ima kad ne...
Par puta mu se javio na tom mjestu osip ili bi mjesto uboda bilo toplo jako na dodir,ali bi se brzo povukao i nikad nije imao neke vece reakcije ili probleme
I do kraja smo mu stalno mijenjali doze,jer u seriji I npr. dodje ampula lupam sad od 0,01,pa od 0,05,pa od 1,00 i tako dam mu sve te ka vecoj,pa poslije presli na vece doze isto tako postepeno,pa sve iz pocetka,nije bilo bas nekog striktnog pravila,ako me razumijes...

A mislim da smo te 3 kutije po 7 ampula odprilike placali 170e,nisam sigurna,sve sam pozaboravljala,izvini,nigdje nemam racun od njih...
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla...
Pozdrav i srecno
kalcijum je napisao:
Pozdrav svima na forumu. Vec nekoliko meseci pratim vase postove (i radujem se sa vama i tugujem sa vama) i savete ali do sada sam malo pisao.

Mom tati, koji uskoro puni 70 god, je pre mesec dana ustanovljen mikrocelularni rak pluca na desnom plucnom krilu (jedna masa od 6 cm i druga od 3 cm, zahvacene i zlezde medijastinuma). Drugo plucno krilo je cisto, kao i nadbubrezne zlezde i jetra. Kosti i mozak nisu snimani jos uvek.

Hvala doktorki koja je po kratkom postupku organizovala konzilijum - odmah je krenuo sa hemoterapijom. Prvi ciklus je podneo dobro i vec se bolje oseca i nesto je aktivniji nego ranije. Inace ima HOBP 3. stepena sto dodatno otezava situaciju.

U sredu treba da pocne 2. ciklus ali leukociti su danas pali na 2,1.

Da li zna neko - da li daju hemoterapiju u takvoj situaciji (uz eventualno ukljucivanje neulaste ili slicno?)

On je jako uplasen i dosta place (pogotovo onih dana kada se losije oseca), smrsao je (sa nekih 69 kg na 61 kg) jos pre pocetka hemo i opala mu je kosa. Mi se trudimo da budemo pozitivni, makar u njegovom drustvu kako bi mu dali snage.

Potrebna mi je vasa podrska i poneki savet. Generalno su nasi lekari u ovoj situaciji pesimisticni i lako odbacuju sve ideje i predloge a ja sam ne smem da mu tokom hemoterapije dajem nesto na svoju ruku da slucajno ne pogorsam situaciju.

Ne znam sta da radim - dal da insistiram na snimanju glave i kostiju (doktori kazu nema jos potrebe - videcemo nakon drugog ciklusa hemo), da li da ukljucim neke stvari (poput iskadora ili graviole) na svoju ruku (imam dosta informacija o tome iz kredibilnih izvora i znam koliko to nije ispitano i znam koliko su studije koje su pokazale dobre rezultate nepotpune i znam kako su mnogi proizvodi koji se reklamiraju kao suplementi ali kao fol lece rak usmereni upravo ka bolesnima od raka uz ideju da se od njih zaradi i znam da je dobar deo toga samo marketinski trik ... ali ipak ... ali ipak ...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2011 9:15 pm
Postovi: 20
Hvala Svargla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 5:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2011 11:44 am
Postovi: 15
kalcijum je napisao:
...U sredu treba da pocne 2. ciklus ali leukociti su danas pali na 2,1.

Da li zna neko - da li daju hemoterapiju u takvoj situaciji (uz eventualno ukljucivanje neulaste ili slicno?)...


Mislim da ne daju hemoterapiju ako su leukociti ispod 3.

Provjerena metoda - par dana prije hemoterapije neka jede pileće nogice (kuvane u supi) i kokice. Vracaju leukocite provjereno.

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 6:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не знам за пилеће ногице, али супе од шупљих говеђих костију (заједно са коштаном сржи) су изузетно здраве.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moj tata i prokleti mikrocelularni rak pluca
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2011 9:15 pm
Postovi: 20
Malo sta mi je vise jasno ... tata je primio dve hemoterapije - generalno se oseca bolje a vec nakon prve terapije je dr. rekla da je na osnovu rentgenskog snimka tumor smanjen. Malopre smo dobili rezultate skenera - logicno smo ocekivali bolje rezultate. Ali ne. Jedan tumor se povecao na 6,5 cm , drugi tumor se ne spominje a zlezde medijastinuma su dijametra preko 7 cm ... nista ne kapiram.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 111 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: