Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: metastaze na jetri
PostPoslato: Pet Jul 29, 2011 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 1:41 pm
Postovi: 2
Tolko sam se namucio oko registracije a sad ne znam kako da pocnem da opisujem moju muku.
Molio bih nekoga da mi pomogne jer sam u jako teskoj situaciji. Citam pitanja svih na forumu ( mislim na neizlecivu bolest ) i isplacem se sa svakim od vas. Vidim da u svemu tome se moze naci neki koristan savet i neka uteha te sam i ja resio da izlozim svoj problem pa bi molio sve koji mi mogu nekako pomoci ili koji imaju slicna iskustva da to i urade.
Agonija mene i moje majke traje od jula 2010 kada mi je majka saznala da ima tumor dojke. Posle prvog soka usledilo je prividno olaksanje jer smo po uveravanju lekara smatrali da je na vreme otkriven. Majka se u avgustu vec operise (skinuli joj celu dojku i sve limfne cvorove) i krece na hemioterapije. Ne mozete zamisliti kolko sam bio srecan kad smo saznali da ni limfni cvorovi nisu zahvaceni. Zato je dobila samo 4 hemioterapije. Medjutim, 2 je uspela da izdrzi, a druge 2 nije mogla i samoincijativno je odlucila da prekine jer je imala problema sa srcem i velikom mucninom. To su bile one crvene (jake) terapije jer je tumor bio hormonski zavistan. Posle terapija je dobila da pije 5 godina NOLVADEX. Medjutim, vec na prvoj kontroli koju je uradila ( ultrazvuk jetre ) joj je pronadjena jedna promena od 3cm na jetri!!! Znaci, nije bilo proslo ni 6 meseci. Ne mogu vam opisati kolki je to bio sok. Na konzilijumu su bili skepticni posto se brzo vratila bolest, ali su ipak na nasu inicijativu zakazali operaciju. Majka se operisala pocetkom maja ove godine. Doktor je rekao da joj je uklonio tumor i metastaze oko njega. Biopsijom tumora je potvrdjeno da je maligni (ER:0, PGR:0, HER2:1+, KI67:30%) Dobila je 12 terapija citostatika da prima svake nedelje. Posto je kancer u medjuvremenu mutirao i nije bio vise hormonski ni agresivan kao pre prepisali su joj terapiju koja je bila znatno laksa (Taxcol). Ona je sve to dobro podnosila. Medjutim, posle 6 terapije, na kontrolnom ultrazvuku joj su otkrivene 3 tumora od po 2 cm na mestu gde je trebao biti izvadjen prethodni. Ne mozete zamisliti kolki je to sok bio za mene i za nju. To se dogodilo juce! Svet mi se srusio opet! Moja majka izgleda dobro, sem sto je unakazena na ovim operacijama. Dobro jede. Jedino se brzo zamara i cesto mi trazi da joj masiram ledja jer je boli kicma. Ja sam smatrao da je to od hemioterapije, al sad vise ne znam. Uglavnom, ja i majka ( za koju sam puno vezan i bez koje necu moci da zivim ) vise ne znamo sta da radimo. Onaj je bila tolki optimista ali joj ova galopirajuca prokletinja ne da mira. Sad u sredu idemo kod njenog onkologa da vidimo sta ce reci.
Mene zanima sledece:
Da li je ovo poslednji stadijum?
Da li se tu moze pomoci?
Da li se mogu nabaviti mozda neki skupi lekovi da joj pomognu bilo kako? Ja sam spreman i zivot dati za nju.
Posto ona misli da su mozda pogresili na uz da li da je ubedim u to da bi joj bilo lakse?
Sta mogu ocekivati u nastavku bolesti?
Ona i ja sme sada sami i ja se trudim da pomognem u kuhinji ali me zanima sta ona moze jesti s obzirom da smo juce saznali da su joj makli i zucnu kesu? Da li kad mi trazi parce pice da joj ne kupim ( vodeci racuna o njenom zdravlju) ili da joj kupim jer joj je to jedna od retkih zadovoljstava u ovom kratkom vremenu koje joj je ostalo? NE MOGU DA VERUJEM DA OVO PISEM ZA MOJU MAJKU!!!
Da li mi neko moze reci kako sad ja da se postavim prema majci.
Da li bi pomoglo da posaljem neke podatke o vrstama tumora koji su joj izvadjeni pa da mi neko strucan konkretnije pomogne?

Trudio sam da ne patetisem u ovom mail ali ako jesam, oprostite. Jer, ona je mnogo dobra, osecajna, plemenita zena i ne znam zasto joj se ovo dogadja i kako cu ja bez nje? Molim vas pomozite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaze na jetri
PostPoslato: Pet Jul 29, 2011 8:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
pozdrav,ne moj toliko da budes ocajan,moras skupiti snage i boriti se.Sve dok je covijek ziv treba se nadati najboljem.I moja majka je bolesna,ali ja sam hrabra i nadam se da cemo tu opaku bolest da pobijedimo.Probaj sa nekim alternativni lijekovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaze na jetri
PostPoslato: Pet Jul 29, 2011 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 1:21 pm
Postovi: 42
Apatijo (zašto sebi dade takvo ime???), nemam odgovora na tvoja medicinska pitanja, ali toliko sam se potresla tvojim pitanjem da moram da ti se javim. Pitaš kako da se sad postaviš prema majci? Ja bih ti rekla da bi bilo nefer promeniti stav. Nemoj biti lažljiv i snishodljiv (ovo zbog rezultata uz), ona to ne zaslužuje. Štiti je i dalje svojom odanošću, a ne lažima. Što se hrane tiče, pročitao si već koliko kapiram, ovde, a i dalje traži i čitaj, a po neko parče pice joj svakako neće doći glave. Ili bilo koja druga mala žudnja.

Želim ti još puno lepih dana s mamom, a ako ih i ne bude puno, neka su bar vredni sećanja. Nadam se da nisam napisala nešto pogrešno ili nešto što bi te uvredilo, ni na kraj pameti mi nije. Tvoje srce je na istom mestu na kojem je i moje za mog tatu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaze na jetri
PostPoslato: Pon Avg 01, 2011 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 1:41 pm
Postovi: 2
Želim puno da vam se zahvalim na rečima podrške.
Medicino 77, trudicu se da budem tako hrabar kao ti i da zajedno sa mojom majkom pobedimo kobnu bolest. Tebi i tvoj majci želim sve najbolje i da uspete u borbi. Jel imas neki predlog za neku alternativu? Ja iskreno ne verujem u te stvari ali evo sad sam u situaciji da prihvatimo bilo sta.
JelenaMK, nista pogresno nisi rekla i sve je na mestu. To sam pitao jer vidim po forumima da je praksa da se bolesniku ne govori tako nesto. I ja sam misljenja da treba da zna sa cime se bori, ali sve gledam da to nekako zvuči optimistički, a posle, kad nisam pored nje odem i isplačem se kao mala beba. Hvala ti na lepim željama, i iskreno se trudim da provedem što više lepih trenutaka sa majkom. Čak smo uspeli i pre par nedelja ( izmedju terapija koje prima svake nedelje) da odemo na 3 dana u selo do Crne Gore. Stalno imam potrebu da je slikam ili snimam fotoaparatom kako bi mi ostalo vise uspomena. Ja to onako ufilujem i gledam da ne provali pravi razlog slikanja. Da li mislite da je to moje ponasanje bolesno? Čak sam razmišljeo da kupim diktofon i da je krišom snimam.
Apatijom sam se nazvao jer nisam nasao prikladniju reč za koja bi pokazalo ovu nesreću i tugu koju osećam.
Nadam se da postoji nesto sto ce osetiti nasu ljubav prema nasim bolesima (majkama,ocevima...) i da ce to pobediti proklete bolesti.
Što se tiče medicinskih pitanja, da li neko zna kome bi možda na ovom forumu mogao da se obratim.
Pozdravljam vas i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: