Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc!!!!
PostPoslato: Pon Jul 09, 2012 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2012 9:50 am
Postovi: 3
Nakon sedam meseci obilazenja raznoraznih doktora uradila sam MR vratnog dela kicme i nalaz je sledeci: Anularno bubrenje C5-6 diska sa aplatiranjem duralne vrece i relativnom stenozom spinalnog kanala bez znacajnog suzenja IV foramena .Blaga anularna bubrenja C4-5 i C6-7 diskova sa diskretnim aplatiranjem duralne vrece bez znacajnih kompresivnih manifestacija .Cervikalni mijelon normalne morgologije .Uzgredan nalaz nodularna lezija u desnom lobusu stitne zlezde grubih dijametra 15x17x20(AP,LL i KK dijametri otvorene etiologije.Stvarno vise ne znam kom doktoru da se obratim jer mi je stanje sve gore i gore.Uz svakodnevno zarenje u levoj ruci ponekada nozi pocela sam da gubim osecaj u nogama .Zapravo jedva hodam.Kada stojim imam osecaj kao da sam na camcu ili da tonem kroz zemlju.Isto se desava kada lezim tj takodje imam osecaj propadanja kroz krevet.Isla sam na fizikalnu terapiju nista mi nije pomoglo.Takodje sam i isla kod neurohirurga koji je rekao ti imas bolju kicmu od mene.Normalno da imam kada je 20 godina stariji od mene .Uzgred imam 35 godina i ovo stanje me polako uvodi u depresiju .Pijem sve moguce suplemente i kapi ginkobilobe ,vezbam kada mogu,ali kao sto sam rekla nema promene .Imam osecaj da su pogresili u dijagnozi.Zaboravila sam da napomenem da osecam i pulsiranje u sedalnom delu ,stopalu ,na levoj strani plecke.Leva strana mi je znatno slabija ,a sada su se pojavile parastezije oko usne i neki cudan bol i zatezanje na temenu glave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!!!
PostPoslato: Pon Jul 09, 2012 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Svi vasi simptomi zahtevaju detaljno uzimanje anamneze,koja ukljucuje i situacije kada vam se simptomi pojave,kada se i u kom polozaju smanjuju ili gube,kakav vam je polozaj tela na poslu ili u vecini situacija tokom dana.....itd.
Predlog: potrazite pomoc kod dobrog fizioterapeuta koji ce vam uzeti funkcionalni status i dati predlog za resenje vasih problema.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!!!
PostPoslato: Pon Jul 09, 2012 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2012 9:50 am
Postovi: 3
Hvala na odgovoru .Da, prosla sam kroz proces fizikalne terapije i nema nikakvog pomaka .Tens,struja kroz levo stopalo i saku uzgred uopste je nisam osetila, parafin regan-miselove vezbe.Inace najgore mi je kada rotiram glavu odnosno prilikom uh ne znam kako da objasnim kada recimo pravim male relacije udjem iz sobe u kuhinju i napravim zaokret tela ,zatim kada provedem duze vreme na nogama.Nekada nakon spavanja osetim olaksanje .Medjutim sto sam aktivnija stanje se pogorsava.Ovo zarenje i mogu da podnesem najgora mi je ta nestabilnost jer ne mogu da funkcionisem kako treba.Nakon svega mi se ponekada i pojavi strah .Medjutim nemam problem da izadjem na ulicu ,da budem u blizini ljudi.Tako da iskjucujem neke psihogene faktore.Uradila sam i MR glave nalaz uredan.EMNG leve ruke i noge sve je uredno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!!!
PostPoslato: Uto Jul 10, 2012 6:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Da ,prosli ste kroz regularni protokol,koji vam nije pomogao.Regan Misel je poprilicno zastareli pristup tretiranja pacijenata,a parafin i tens ne znam ni sto su vam ukljucivali.
Savet sam dala u smislu mobilizacije,McKenzia i feldenkrais metoda.Savet je bio dobar fizioterapeut ,a ne Dz fizijatar i terapeuti koji rade po njegovom nalogu stvari koje vam ne trebaju.Nije ni cudo da vam nije bolje...... Puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc!!!!
PostPoslato: Pet Jul 13, 2012 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2012 9:50 am
Postovi: 3
Hvala na odgovoru .Zivim u malom gradu i u stanju ocaja mi je ovaj fizijatar bio jedina opcija .Sledece nedelje idem u banju Junakovic i pokusacu da nadjem dobrog fizijatra.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: