Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pokidan acl (prednji ukrsten ligament)
PostPoslato: Čet Feb 02, 2012 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2012 9:45 am
Postovi: 5
imam pokidan acl na desnoj nozi i ostecen mi je meniskus a sve to zadobio na skijanju usled naglog okreta pri kocenju zanima me da li je moguce skijanje bez operacije i da li zna neko za takav slucaj vezbam stalno i prilikom veceg opterecenja koleno boli tupim bolom tokom noci. zanima me i da li je moguce protezom nekom resiti problem, pocinjem sa tenisom na prolece pa cu videti konkretno koliko je koleno stabilno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pokidan acl (prednji ukrsten ligament)
PostPoslato: Čet Feb 02, 2012 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 12:15 pm
Postovi: 2
Lokacija: bgd
dusan.ns je napisao:
imam pokidan acl na desnoj nozi i ostecen mi je meniskus a sve to zadobio na skijanju usled naglog okreta pri kocenju zanima me da li je moguce skijanje bez operacije i da li zna neko za takav slucaj vezbam stalno i prilikom veceg opterecenja koleno boli tupim bolom tokom noci. zanima me i da li je moguce protezom nekom resiti problem, pocinjem sa tenisom na prolece pa cu videti konkretno koliko je koleno stabilno?

Nisam stručnjak ali ću preneti svoja iskustva.
Pre skoro 2 god.na rekreativnom fudbalu pokidam prednje ukrštene ligamente,bol nepodnošljiva.Išao sam na terapije kod fiyz.terap.bez uspeha.Sledeća stanica Banjica,hirurg,operacija(samo čišćenje kolena od nekih košcica ili hrskavice)ko će to već znati,a ligamente nije hteo da dira,sa obrazloženjem da sam MATOR(50god,ali mogao sam još da pikam ,pošto sam ceo život bio aktivni sportista)da je operacija teška i da je oporavak dug.sad smem samo pravolinijski da se opterećujem(trčanje,bicikl)nikako nagla promena u stranu(tipa basket,fudbal)
Problem nije naivan,kod lekara obavezno.Nisam ti nešto pomogao,već sam hteo da shvatiš moguću ozbiljnost situacije,ipak je skijanje sport gde koleno trpi strahovite napore.Srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pokidan acl (prednji ukrsten ligament)
PostPoslato: Čet Feb 02, 2012 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2012 9:45 am
Postovi: 5
da shvatam pravolinisko opterecenje i radim steper i bicikl posle imam bolove tokom noci a sto se tice tog ciscenja imam tj u jednom polozaju noge kao u turskom sedu ili kada sedim na savijenoj povredjenoj nozi kad ispravim nogu kao da treba da klikne da udje u polozaj normalan da se vrati u slucaju da ne klikne tj ne vrati se u polozaj ako stanem na nju boli jako sta sa tim da radim i da li pomaze proteza tj ortoza za nogu donjoy?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pokidan acl (prednji ukrsten ligament)
PostPoslato: Pon Feb 06, 2012 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 12:15 pm
Postovi: 2
Lokacija: bgd
Mora čika Doktor da ti odgovori,ovo što mi radimo je samo ćaskanje :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: