Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Arthrosis subtalaris bilateralis incip.
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 5:02 pm
Postovi: 26
pisala sam do sada, al moram ponovo jer sad imam novu dijagnozu
za pocetak
godine 24
tezina 50 kg, visina 164 cm
pol zenski
prvi simptomi su poceli maja 2004 posle intenzivnog skakanja
bolovi u predelu skocnog zgloba, oba stopala, koji se povremeno sire ka prstima. bolovi su prisutni 24 casa dnevno, intenzitet bola varira. pojacva se nakon hodanja, stajanja, pri promenama vremena, kada je hladno oko nogu... ponekada su bolovi jaki da je kretanje veoma otezano, jutarnja ukocenost, samo ponekada, slabog intenziteta
do sada je utvrdjen, deformitet stopala naime spusten svod, metatarsalgia i periostitis. danas je utvrdjena nova dijagnoza Arthrosis subtalaris bilateralis incip.
reumatski faktor negativan
sedimentacija u redu
fibrinogen u redu
ana test negativan
elektroforeza serumskih proteina u redu
bris grla nosa uredu
urin u redu
uradjen dopler krvnih sudova, sve u redu
neuroloski nalaz nogu i elektromioneurografski nalaz uredni
do sada pila movalis diklofen, nimulid, naproksen,i jos par tableta iz iste linije, mazala sa raznim kremama. nista od ovoga navedenog nije ublazavalo bolove

ako mi je ova poslednja dijagnoza tacna, odnosno ako imam Arthrosis subtalaris bilateralis incip.
kako se leci? i da li se uopste leci
koji stadijum bolesti ja imam? da li cu ikada moci normalno hodati?
doktor mi je za sada prepisao perigona film tablete. da li je to dovoljno. da li ce meni bolovi prestati ikada. da li mi treba neka fizikalna terapija. i da li treba jos nesto da prekontrolisem
izvinjavam se sto ima puno pitanja, ali moja bolest se vec leci 2 ipo godine bez napretka
hvala
zabrinuta coccinella
p.s.
postavila sam rtg snimak mojih stopala.
http://i23.photobucket.com/albums/b384/cervus/RTGstopala.jpg
zanimljivo kako posle 3 ortopeda i jednog reumatologa i jednog fizijatra i jednog radiologa i jednog doktora sportske medicine, tek sada ovaj doktor je primetio promene na mojim zglobovima na snimku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 3:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Iako nisam radiolog, imam iskustvo od 12 godina u gledanju RTG snimaka, nisam bas siguran da imate artrozu. Opet, sa druge strane, u dijagnozi pise "incipiens", sto znaci "pocetna" artroza, odnosno grubo receno "okostavanje". Fizikalna terapija je svakako pozeljna, neophodno je i lecenje spustenih svodova (ulosci obavezno), a nije iskljuceno ni davanje Hidrokortizona sa Cistokainom u zglob, ako se zaista potvrdi artroza.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 5:02 pm
Postovi: 26
hvala na odgovoru
nosim ortopedske uloske vec godinu dana, i stanje nije posebno poboljsano, tako da bolove nemam zbog spustenog svoda. ima neki drugi razlog al koji je ..
zaista ne znam kako je tek sada utvrdjena artroza. ja nisam dobila nikakve upute. tj kako se moze utvrditi da li je to zaista artroza. i da li vi imate neku preporuku za dalje analize. zasita bih zelela da u sto kracem periodu otkrijem sta mi je zaista :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 21, 2006 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 5:02 pm
Postovi: 26
zanima me da li jos neko do doktora moze pogledati snimak koji se nalazi na ovom linku
http://i23.photobucket.com/albums/b384/cervus/RTGstopala.jpg

kako se jos moze proveriti da li ja imam artrozu? naime, pocela sam piti lekove za artrozu i moram ih piti 5 nedelja pa jos 3 godine. stomak mi jako reaguje na tablete, i zbog svega toga bih volela znati da li je potrebano da se trujem tabletama ili ne.
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 5:02 pm
Postovi: 26
ponovo se javljam i ozivljavam ovu temu. zanimljivi razvoj situacije. sada je utvrdjeno da nemam ni atrozu. ispalo je da su se same dijagnoze eto nizale kao da je citana knjiga a ne pregledan pacijent.
ono sto sam poslednje saznala je da su mi ligamenti i tetive preelasticne pa me zato boli jer se kosti stlano "trljaju" jedna o drugu, kako god to zvucalo. elem od tada vezbam, jacam misice, vodim racuna o kilazi koja je i do sada bila sasvim ok. hranim se malko drugacije, izbacujem neke nepotrebne namirnice tipa beli secer namirnice sa aditivima i konzervansima, tj laicki receno izbacujem otrove iz organizam. od tada zaista bolje funkcionisem, sada vec i mogu hodati malo duze, ali opet je prisutan taj staalni bol, koji se pojacava pri promeni vremena. tako da sam opet manje vise vezana za stolicu i krevet.
bas sam se raspisala, nego treba mi savet. hocu da uradim ponova analizu krvi, pa mi treba neko od strucnijih da mi kaze sta da radim. htela bih da definitivno utvrdim da li ima ili nemam artrozu, artritis, periostitis. i htela bih ponovo da snimam noge, i za to mi treba preporuke, da li da snimam noge "obicno" ili pod nekakvim opterecenjem (za ovo saj jednom davno cula od jednog ortopeda). bila bih vam zahvala kada bi ste mi dali listu analiza koje treba da uradim.
obracam se vama jer ako krenem da trazim te analize redom od studenjaka do poliklinike procice nekoliko meseci a ja stvarno ne mogu da cekam
hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Zao mi je sto nisam bio ovde kada je ova tema bila aktivna ali sam sve strpljivo procitao i pogledao snimak koji ste okacili. Mozda i jeste u pitanju neka pocetna artrozica, ali onda je to gledao neko ko ima oko sokolovo. Iuzev jednog jedinog malo grebencica velicine 1 mm, zaista nisam video nista drugo, a sliku sam skinuo na kompjuter i uvecao je 5x da budem siguran da nista ne propustam. Moram da napomenem da je artroza u nivou skocnog zgloba izuzetno retka stvar i najcesce je posledica prethodne povrede.
Da se mi vratimo na Vasa pitanja:
Od analiza treba Vam ponovni RTG snimak oba stopala (da se utvrdi da li ima promena), osnovne analize krvi (SE, KKS, fibrinogen, acidum uricum, kreatinin, Reuma faktori).
Takodje, nastavite sa fizikalnim tretmanom, a preporucio bih Vam i voznju bicikla koji pomaze razgibavanje skocnog zgloba. Kada se tegobe jos vishe smanje, pocnite sa dugim pesacenjima, 5-8 km dnevno.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 5:02 pm
Postovi: 26
hvala vam na odgovoru :)
nadam se da ce na kraju sve dobro biti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 03, 2007 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 5:02 pm
Postovi: 26
svremena na vreme ja ponovo sletim na ovu temu :)
sada me zanima kakvo je to snimanje nogu pod opterecenjem. konkretno mislim na stopalo. kada se noge tako snimaju, sta se na tom snimku vidi i kakva je razlika izmedju snimka sa opterecenjem noge i sa obicnim snimkom?
trebala bih ovih dana ici na rtg ali ne znam sta da odaberem.
inace vec odredjeno vreme nosim silikonske uloske za pete, i od tada su mi se bolovi znatno smanjili, a i pilates je chudo :)
jednio dok se menja vreme ja sam vezana za krevet i stolicu, jer tada osecam bolove u stopalima, ali idemo dalje

hvala na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 03, 2007 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Snimak pod opterecenjem podrazumeva da se uradi snimak skocnog zgloba u stojecem stavu da bi se videlo da li postoji poremecaj oblika zgloba kada je opterecen. Druga varijanta je da se slika u uobicajenom lezecem polozaju, ali da neko maksimalno pomeri stopalo upolje ili unutra. Svrha ovoga je opet da se vidi oblik zgloba pod opterecenjem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: