Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: proteza lakta
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2007 7:59 pm
Postovi: 2
zanima me da li postoji proteza ili implant samo za lakat.posle saobracajne nesrece smrvljen lakat,radjena operacija u urgentnom centru i postavljeni fiksatori noseni 4 meseca posle cega nije doslio do spajanja kostiju ,nakon toga infekcija koja je zahvatila deo kosti iznad lakta i posle na ortopediji na banjici radjena revizija i ociscena infekcija i odstranjeno 7 cm kosti.(fizicki nedostaje 7 cm kosti i deo laktaznaci nema spoja....na ortopediji na banjici zele da stave Elizarov aparat da bi izduzili kost .mene interesuje da li postoji neka mogucnost vestacke kosti i lakta da ne bih nosio aparat 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 10:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Naravno da postoji totalna proteza lakta. Izuzetno je skupa, reda 350-400.000 dinara. Medjutim ne znam da li se kod nas ta operacija radi. Ako se ne radi, izaci ce Vas visestruko, tacne cene ne bih znao da Vam kazem. Za 7 cm kosti koje Vi navodite Ilizarovljev aparat treba nositi duze od 6 meseci, 9-12 otprilike, a i rezultati lecenja nisu toliko sigurni. Ipak mislim da Vam je ponudjena najbolja alternativa.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 3:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2007 7:59 pm
Postovi: 2
hvala u svakom slucaju.a da li mozda znate gde mod
gu da saznam vise o implantu koji bi meni trebao za lakat..neki sajt.ime doktora ili bolnice.moze da bude i u inostranstvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Raspitacu se ovih dana pa cu da Vam javim.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 12:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sto se tice proteze lakta, ona ne spada u standardne intervencije koje pokriva osiguranje. To ne znaci da protezu morate da platite, vec da bolnica mora da trazi posebno odobrenje za nabavku.
Poseban je problem sto ste imali infekciju... To znaci da su vam sanse za nastanak infekcije posle ugradnje proteze lakta bar tri puta vece nego kod osoba koje infekciju nisu imale.
Sem toga, ugradjivanje proteze lakta ne daje lakat koji je funkcionalan kao zdrav i nikada povredjivan. Obim pokreta jeste normalan, ali takav lakat nije podoban za podnosenje opterecenja koje zdrav lakat moze da podnese. Postoji rizik od mehanickog razlabavljenja proteze.
Sto se tice Ilizarov aparata, racunajte da vam treba jedan dan za 1mm produzenja, i posle toga bar 2-3 meseca da kost zaraste dovoljno da aparat moze da se skine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: