Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: izostanak stolice posle operacije kuka
PostPoslato: Pet Jan 12, 2007 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2006 4:56 pm
Postovi: 26
Izvinjavam se ako ova tema nije za ovaj forum ali cula sam da kod osoba koje operisu kuk dolazi do izostanka stolice nekoliko dana i da doktori kazu da je 12-13 dana sasvim normalno. Moja majka ce imati operaciju u ponedeljak. Meni je ta prica sa stolicom zastrasujuca a obzirom da sam poborniik zdrave hrane interesuje me da li je ovo zaista istina i kakva su vasa iskustva ili neki saveti i da li ona u tom periodu posle operacije moze da uzima i dalje za dorucak laneno seme (za koje sam citala da pomaze u tim situacijama) i slicnu hranu ili postoji neki posebni rezim ishrane?

Hvala unapred.
Ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 12, 2007 9:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ukoliko Vasa majka ima redovnu stolicu i nema nekih vecih problema u tom smislu nema razloga za bojazan.Izostanak stolice posle operacija nije neuobicajen ali se uglavnom posle dva-tri dana sve regulise.
Sve ono sro je uobicajeno za peristaltiku creva moze se koristiti iskljucivo uz dozvolu njenog hirurga i zato ne brinite slusajte njenog lekara i sve ce biti u redu,kao sto obicno i bude posle ovakve u sustini rutinske intervencije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 15, 2007 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2006 4:56 pm
Postovi: 26
Hvala Vam puno.
Ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
S obzirom da radim na odeljenju ortopedije, dobro znam za ove probleme. Oni nastaju zbog toga sto se operacija izvodi u spinalnoj anesteziji, a kako su nam i creva ozivcena i na njih ta anestezija deluje te se pasaza sadrzaja znacajno uspori. Cesto se desava da i po 10-ak dana pacijenti nemaju stolicu. Prva 2-3 dana ne treba da se zabrinjavate, potom moze da se pokusa sa davanjem nekog leka za ubrzanje pasaze, recimo Portalak sirup, a kasnije ako pacijent na to ne odreaguje, uradi se klistir.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 29, 2007 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2006 4:56 pm
Postovi: 26
Sto se tice stolice problema nema, moja majka je operisana pre 10 dana i sve je u redu.
Interesuje me samo da li mogu da joj dajem i daje za dorucak semenke (suncokret, susam, lan) sa jogurtom i vocem i lesnicima...
Hvala unapred
Ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 29, 2007 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Naravno da mozete, ali se nadam da joj to nije sva hrana koju dobije za dorucak, nego da dobija i nesto konkretno. Niste naveli iz kog je razloga operisana i koja je operacija uradjena.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2006 4:56 pm
Postovi: 26
Pa moja mjka je pre 25 godina imala sobracajnu nesrecu i pre nekoliko godina je pocela da oseca bolove pa joj je preporucena operacija. Inace ima 58 godina a operaciju je dobro podnela, sutra idemo na skidanje konca. A sto se hrane tice to je samo ujutru kada spremam cedjeno voce i semenje sa zitaricama i jogurtom inace posle 2-3 sata dobija i konkrente stvari. Ona ima malih problema sa pritiskom i sa holesterolom tako da uglavnom za ostale obroke spremam povrce ili ribu sa testeninama itd...i za sda nema nikakvih problema jedino je mene strah sto se slabo krece i ne znam da li treba zbog ovog mirovanja od nekoliko meseci preuzeti neke posebne mere, zato sam pitala za hranu. Znam da moja majka pije andol zbog krvi i redizork.
Hvala na odgovorima.
Ivana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 30, 2007 10:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
I dalje niste naveli sta je uradjeno koja operacija, ali pretpostavljam da joj je ugradjena totalna bescementna proteza kuka. Sto se mirovanja tiche, treba polako da pocne da vezba oslonac na tu nogu u pocetku sa stakama, potom sa stapom, i na kraju bez icega, kao i da nastoji da vodi normalan zivot kao i do sada. Za nekoliko meseci nece ni znati da ima vestacki kuk. Terapija koju uzima je u redu ako je tako odredio njen internista.
U ishrani nemojte nista da menjate ili da smanjujete, nastavite kao i do sada, mozete slobodno da joj dajete i malo jacu hranu, ali nemasnu.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: