Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje o HIV-u
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:58 pm
Postovi: 10
Prije tacno nekih 35 dana imao sam sexualni odnos sa jednom djevojkom za koju svi sumnjaju da ima HIV, ustvari svi tako pricaju a niko ne zna pouzdano. Djevojka je laka i ja sam iskoristio priliku i bio sam njom samo 1 vece ,1 put. Stavio sam kondom ali je on nazalost pukao. Posle ejakulacije nije proslo 3 sekunde ja sam shvatio da je djavo odnio salu ,makao sve to,nije bilo ni puno probilo . . . Odmah sam izvrsio malu nuzdu, i oprao se sa vodom.

Od tada zivim u stahu i zestokim tripovima.. Citao sam po internetu da se prvi simptomi javljaju posle 2-3 nedelje i onda tek za 10 godina zato sam obratio paznju necu li ih osjetiti.

Do sada :

1.Nikad nisam imao temperaturu
2.Nisam imao proliv
3.Nemam otezene zlijezde na vratu i ispod pazduha
4.Nisam imao ni prehladu od tada

E jedino sto mi je cudno

1.Smoren sam nenormalno,sve mi je dosadno (valjda sto mislim po cio dan o tome)
2.U poslednje dane cesto zna da mi se pomuti u glavi na milisekundi (kao padanje u nesvjest) - to pripisujem ovo najgrdjem suncu u godini

......................................................................................................

Djevojka koristi drogu SPYD , pa da vas pitam da li je za tu drogu potrebna igla?
RAzgovarao sam iskreno sa mojim drugom koji je doktor u KBC-u i on kaze da se testiram ali da ne brinem jer su sanse zaista male. Jer:

1.Nisi siguran da ona ima HIV
2.Pretpostavlja da ona nema otvorenih rana u vagini i procenat da se sa zene na muskarca prenese HIV je 10-15% za jedno vece.Dok se sa muskarca na zenu prenese sigurno u nekih 85-90% slucajeva.
3.Koristio sam kondom koji je kakva takva zastita.
4.HIV je uglavnom bolest homoseksualaca i muskaraca koji ih prenose na zenu (i treba da mi vjerujem)

**************************************************
Da li to on mene nagovara da se testiram ili ne ,stvarno ne znam, ali i ja shvatam da su sanse da sam dobio HIV minimalne.A nemam hrabrosti da se testiram jer ako bude pozitivan idem pravo u kanjon,a zelim jos da zivim :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 5:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
ufff..
ajd polako....


2.Pretpostavlja da ona nema otvorenih rana u vagini i procenat da se sa zene na muskarca prenese HIV je 10-15% za jedno vece.Dok se sa muskarca na zenu prenese sigurno u nekih 85-90% slucajeva.

^^ to si negde ti procitao, ili ti je rekao lekar, prijatelj?

Odakle bilo kome to sa procentima?! Nonsens totalni, to ne znaju ni oni sto su dobili Nobelovu nagradu iz ovih oblasti. :roll:


35 dana.... sacekaj jos makar 2 meseca pa idi na test.

procitaj ovo - http://www.jazas.rs/pages/article.php?id=504

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:58 pm
Postovi: 10
Lekar na poliklinici u KBC mi je dobar drugar i to mi je rekao,a i ja sam negdje citao na net. Tacnije da zanemarimo procente kazao mi je da je HIV uglavnom bolest homoseksualaca i lako se prenosi sa muskarca na zenu , dok obrnuto zaista u malim slucajevima 10-15% (pricam za jednu noc) .
Dok sam negdje citao, nazalost ne mogu da nadjem a uprono trazim ,kao da bi sigurno muskarac dobio HIV virus sa zene,potrebno je da ne nosi kondom i nekih 4-6 nedelja zajednickog zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 6:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 3:25 pm
Postovi: 120
Lokacija: Kruševac
Ja cu ti samo reci da je speed droga koja se najcesce konzumira usmrkavanjem na nos, a najjace dejstvo se postize ubrizgavanjem direktno u venu preko igle, ali je vrlo rizicno jer lako moze dovesti do overdoza ako se pretera u kolicini. Ako onda primenjuje tu metodu onda mora da je iskusna narkomanka (lol?).
Bilo kako bilo, testiraj se pa vidi na cemu si. Ovako da nagadjamo sta/kako... nema smisla.

_________________
"there is no knowledge that is not power"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 12, 2009 12:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
da je HIV uglavnom bolest homoseksualaca


ova zabluda je mnoge kostala! u srbiji, u populaciji zarazenih, homoseksualci nikada nisu bili na prvom mestu!!! 1. su narkomani, a 2. heteroseksualci.

muskarac moze dobiti HIV infekciju nakon jednog odnosa sa zenom, a procenti o kojima govorite su od akademskog znacaja i za rasprave u strucnim krugovima. svaki procenat veci od 5% se u medicini smatra statisticki znacajnim!

kroz 2 meseca uradite test na HIV, a sustina je da PROMENITE PONASANJE!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: