Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Temenjaca?
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Jesu li vase bebe imale perutanje koze glave, tzv. temenjacu i kako ste je se resili???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 8:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
ja sam im stavljala bebi ulje u debelom sloju, uvece posle kupanja, pa ujutro to operemo i dobro iscesljamo, pa ako ima jos ponovimo proceduru, evo sinoc smo zavrsili sa uljanjem

e da ja sam i primetila da kad im kosicu perem sa nivea baby (zuti)samponom nemamo taj problem, cim promenim sampon, odmah im se stvara temenjaca

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
I ja sam to primetila. Cim sam presla sa sapuna na sampon, pocela je da joj se peruta glavica.
I ja mazem to ulje, ali me mnogo nervira sto joj je kosica masna, pa sam mislila da li postoji neko drugo resenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 8:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
nazalost neznam za drugo resenje

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Moja Dunjica nema temenjacu, ali kao da primetim gde koju zrnicu sitne peruti. Peremo glavicu sa nivea baby samponom, ali bilo je vise peruti dok smo prali sapunom (isto nivea baby).

Valjda kako kojoj bebi odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 30, 2006 12:21 am
Postovi: 10
Ja preporucujem MUSTELA sampon protiv tjemenjace...
Moja cerka je imala tjemenjacu sve do duge godine,jer joj je kosica uvijek bila duga pa ni trljanje pri pranju ni mazanje uljem nije dopiralo do koze glave (samo se kosica umasti mnogo)...Neko mi je preporucio ovaj sampon i posle nekoliko koriscenjatjemenjaca se povukla...Bez trljanja,samo normalno pranje kose...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 8:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Tjemenjaca se javlja i vraca. Ne znam koliko je dobro da beba prenoci sa tim slojem na glavi. Ja sam mojima mazala ulje 2h prije kupanja pa cesljala kosicu. Nemojte se iznenaditi ako se ponovo pojavi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Bas razmisljam kako smo je vise puta ocistili, a opet se pojavila, pa sve iznova. I ja sam pocela par sati pre kupanja da je mazem, jer me strasno nervira kad joj je kosica masna i slepljena za glavicu.
Da li bi mozda bilo bolje da je mazem uljem i kad nema temenjacu, preventivno da joj se ne bi vracala?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2006 11:35 pm
Postovi: 1
Mojoj bebi se pocela javljati kad je imala dva meseca, i rekli su mi da se to desava ako se sampon ne ispere dobro, problem sam resila za dva dana samo boljim ispiranjem i iscesljavanjem sa suve kosice posto nije bilo mnogo peruti. Inace od rodjenja koristimo Nivea bebi sampon.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 5:30 pm
Postovi: 14
moj sincic uopste nije imao temenjacu, ne znam da li ima sa tim veze ali od rodjenja smo koristili Nivea baby sampon
Evo za koji dan ce napuniti devet meseci a glavica mu je cista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: temenjaca
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:18 am
Postovi: 39
Imam troje dece i svima sam radila isto - ni jedna nije dugo imala temenjacu iako im je kosa gusta.
Dakle: obican Merimin bebi sapun za kupanje, dobro ispiranje i posle toga masaza temena tako sto uzmete sterilne gazice natopljene bebi-uljem i blagim, ali energicnim, kruznim pokretima masirate teme sve dok to bebi prija. Posle " uljenja" glave, slobodno peskirom obrisite visak ulja sa kose. Sto cesce ovo ponavljate bolji je rezultat ( ne mora svaki put da se pere kosa). Za cesljanje koristite gusti cesalj.
mama3


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 11:56 am
Postovi: 65
iako je tema dosta davno pokrenuta, imam potrebu da iznesem svoje iskustvo, jer je i za mame i za bebe najednostavnije i najbezbolnije. Niksa se rodio sa gustom kosicom, ja sam pitala babicu, preventive radi, jer su mi neke iskusnije majke rekle da je jedini siguran lek sisanje do glave. Babica mi je preporucila da mu kosicu svako vece posle kupanja osusim pelenom (onom cetvrtastom), a ja sam sama pocela da mu i tokom kupanja malo protrnjam pelenom kosicu nakon sapunjanja. Temenjacu nikada nije imao, sada ima puna 4 meseca, ali na nasu veliku zalost kosica je pocela da mu se menja, pa postaje mali celavko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 9:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Isabel od rodjenja ima gustu kosu. Jedno vreme je zbog gipsa koji nosi nisam svakodnevno "kupala" (brisala i prala kosicu) i videla sam da se pojavljuje temenjaca. Od kada peremo svako vece kosicu tog problema vise nema. Mi koristimo Scwarzkopfov sampon za bebe (mirise divno na breskvicu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 3:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Anja ima puna 4 meseca i nema temenjacu niti bilo kakvih naznaka da ce je dobiti (pu, pu, daleko bilo :D ). Koristimo za pranje kose i tela SEBAMED sapun i to je to. Naravno nakon kupanja dobro susenje sa tetra pelenom i na kraju kapica pred spavanje (koju nakon sat-dva skinem kada zaspi). I to je to.
Posto vidim da mnogi muku muce sa temenjacom, strah me je da jos pocenem da koristim sampon za kosicu, mada je Anja skoro, pa celavica. Ali ko ima problem mozda neka proba da promeni decju kozmetiku, to kod starijih pali, pa sto ne bi i kod dece :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temenjaca?
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 10:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moje dete i sa 3,3 godine ima temanjacu, jel to normalno? Nema je na celoj glavi nego iza oba uveta i na potiljku. Sta god da radim ne povlaci se (ocistim pa se vrati). Temenjaca nije debela izgleda kao beli perut, ali ono sto meni smeta je sto vidim da je to svrbi pa je na potiljku sve napravila ranice. Inace ima fantasticnu kovrdzavu kosu do pola ledja (znam da je to cudno za malo dete, ali to tako dobro izgleda da je zaista zalosno sisati a i ona je jako ponosna na svoju kosicu) . Kosu peremo leti skoro svaki dan, ali zimi samo 1 do 2 puta nedeljno i onda odmah pocne problem.... Moram da koristim pravi deciji sampon(nista one kombinovane kupke+sampon) i pomalo balzama za lokne jer inace ne mogu da rascesljam. Dokle ce to da traje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: