Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
Postovani,
imam 32 god. i u poslednje vreme sam testirao samog sebe i primetio sledece: kad rucam bilo koliko ili veceram, a posebno kad pojedem malo vise i legnem odmah posle toga (popodnevni odmor) poveca mi se puls, nisam merio koliki je ali je definitivno ubrzan, a pored toga primecujem da mi srce jako kuca u smislu da imam osecaj da se ceo drmam, osecaj nije bas prijatan, tako da od spavanja nema nista. Ranije kada sam bio mladji i mrsaviji takodje sam imao ovaj osecaj ali je nekako mnogo krace trajalo, nekako se srce brze umirivalo, a sada to ume i da potraje pola sata pa i duze.
Konsultovao sam lekara specijalistu kardiologa poznanika, ali telefonom, a on mi je reko da verovatno imam kilu na dijafragmi, kao to mnogi imaju i da izbegavam da legnem posle jela odma i da uzimam manje obroke, kao nema tu posebne terapije...
Puls mi je ujutru najcesce oko 67 do 70, preko dana i do 80, zavisi kad ga izmerim i sta radim, ovako kad legnem bih ga procenio na 90 pa i 100, mada kazem nisam merio!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 7:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
Poslušajte savet prijatelja,inače sam sigurna da je to OK,,,u ovo ludo vreme svi imamo toliki puls.Zavisi šta u toku dana raditi,dali ste malo akivniji ili ne.Možda brže uzimate obroke,pa se potrudite da polako jedete.Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
pa vrlo sam slabo aktivan, tj. nikako, kilazu nekako i odrzavam, visok sam 190 i tezak 95 kg, u principu nisam previse debeo ali imam malo veci pivski stomak, heheh! :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 1:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
oristic je napisao:
pa vrlo sam slabo aktivan, tj. nikako, kilazu nekako i odrzavam, visok sam 190 i tezak 95 kg, u principu nisam previse debeo ali imam malo veci pivski stomak, heheh! :D .

Eto problem,manje piva,manje masnog,više povrća,eheheeeeeeee,32 godine,pa šta će biti za jedno samo pet godina.Kile dole,znam rećićeš kako.Pa lepo nema hleba,kolača .Pokušaj dok je vreme.Ja sam se malo i šalila jer imam ćerku tih godina i sina starijeg.Ali najozbiljnije javi se lekaru i sigurna sam da će svaki lekar reći da povedeš računa o ishrani.Naravno nemora da znači ali bolje sprečiti nego lečiti.
I rekreacija,dovoljno je svakodnevno jedan sat šetnje brzim hodom i videćeš da će biti bolje.Opet ponavljam,obavezno otići kod lekara neka se uradi EKG srca pa onda vidiš ima li brige za paniku.Sretno,sa brzim hodom i redukovanom ishranom. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
Ma radio sam EKG srca par puta, do duse pre 2 god mozda, ali je osim povisenog pulsa (verovatno od uzbudjenja, jer i sam primetim da se uznemirim kod lekara, takva sam osoba) sve je bilo u redu! Kad mi lekar izmeri pritisak ide i do 150-160 sa 90-95, a kuci nikad toliki nisma izmerio....tamo se uplasim, znam da ne boli ali tako je....to ne mogu da promenim!
Pijem redovno vec neko vreme beli luk u tabletama, da li dugotrajno uzimanje moze da dovede do nekih smetnji ili je samo korist u pitanju, mislim ovo nema veze sa tim problemom koji sam naveo kao primarni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Čet Jan 19, 2012 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
Nezna za beli luk mora pisati nešto u uputstvu za upotrebu.Lično neverujem u te preparate u tabl.kojih ima sve više i više.
Strah kada odeš kod lekara ajme pa ko to još ima.Šalim se,poznat mi je taj osećaj.Ipak redovno kontroliši pritisak a nebi bilo na odmet i svremena na vreme uraditi EKG.
Naravno rekreacija,pa neka je sretno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Pet Jan 20, 2012 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
kontrolisem kuci, poprilicno je normalan, max je oko 135 sa 85, ali je cesto oko 120 sa 80 bas kakav i treba da bude! Da napomenem i kao jako mlad imao sma pritisak do 140 sa 80, dakle nikad ispod 120 sa 80, mozda malo na gornjoj granici ali nista strasno.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Sre Jan 25, 2012 7:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
Sve dok je tako je OK.Možda samo nepreterivati sa kontrolom,jer je poznato da više nismo sigurni šta je normalno a šta nije.Ipak budi malo opušteniji ako možeš.Nađi neku lepu zanimaciju,to najčešće opušta.Pozdravljam te.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Uto Feb 21, 2012 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
Eto mene sa novim iskustvom.
Bili neki gosti na veceri, jeli smo bas dosta do oko 22 h, pili dosta piva, oko 5 kom. plus malo rakije uz meze.....Oko 22h lego sam tako polupijan odma posle te vecere kao da gledam film ali naravno uspavah se odma. Ovo pricam iz razloga sto mi se oko 03-30 vise od 5h nakon sto sma lego desava sledece: budim se, vrucina mi je, oznojen (dobro sam se i pokrio), puls ubrzan dosta, ne mogu dalje da se uspavam, osecam kako mi srce kuca, pravilno ali brzo i nekako jako udara, nema sanse da zaspim jer imam osecaj da ubrzava, ustajem odlazim do toaleta, nakon 5 min sedenja na kaucu puls se smirio. Onako normalno. Lego sam ponovo i nakon duzeg prevrtanja (verovatno zbog straha) zaspao. Ujutru izmerim 120/80 puls 67. Da napomenem da sam u trenutku kad sam se probudio osecao jacu gorusicu sto obicno nemam.
Sve ovo ispricao sam prijateljici kardiologu, naravno predlozila je pregled, a posebno zeluca jer misli da sa srcem nije problem jer je sve relativno kratko trajalo, smirilo se bez lekova. Sumnja na kilu dijafragme, za sta u principu i ne postoji lek osim da se vodi racuna o ishrani, nikako kaze kasni obroci i leci sa punim stomakom...
Eto, nerviraju me ovakve pojave jer ih ranije nisam imao! Potpuno sam fizicki neaktivan, pa planiram da krenam malo sa plivanjem za pocetak. Da li neko jos ima ovakvog iskustva jer bi mi svaki savet dobro dosao...
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 9:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2008 9:15 am
Postovi: 38
Pa prijatelju ne možeš se nadati da sa zdravljem bude sve ok sa lošim navikama.. Sam si dao odogovor
na svoje pitanje ! Nije normalno u noćnim satima popiti toliku tečnost pogotovo pivu (punu šećera) i nadati
se da će san biti ko u bebe. Nemoj samo reći a kako drugi ? Postoje oni tkz "sretnici" koji puše, piju, nejedu ali zive preko 80. Puls i njegova brzina zavise od milijon stvari. Ali je uvijek odgovor na trenutnu
situaciju u organizmu (nervoza, umor, adrenalin itd) Pokušaj mjesec dana ne jesti iza 19:00 i vidjećeš
ogromne promjene već nakon 7 dana. Naravno ne ulazim u to dali imaš trenutnih zdravsvenih problema ,
tu su ljekari ali ne na netu..

pozdrav iz Sarajeva ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen puls posle jela
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 4:39 pm
Postovi: 19
Pa u pravu si skroz ELE, znam ja to sve, jednostavno ranije nisam imao takvih simptoma. Nije mi strano kunzumiranje alkohola niti prezderavanje i kafana....nisam alkos ,prodje i po mesec dana i vise kako zivim normalno u smislu da ne jedem kasno ne jedem masno, jednostavno sve normalno. Ne pusim, nikad nisam, ali volim povremeno biti u drustvu, sta cu, jos i to sebi da ukinem...hehe!
Forum mi se dopada sto mogu cuti misljenja, a i iskustav drugih, kad pricam sa nekim, a on ce "ja kad se najedem i napijem spavam ko beba", a kod mene kontra!
Definitivno kad rucam i odma se bacim u krevet puls mi se podigne na 90-100 otkucaja, nema spavanja, kad ustanem i prosetam postane normalan, padne bar na 80. Znam, treba to izbegavati, planiram i da se fizicki aktiviram, moracu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: