Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mali doprinos temi o aknama
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 12, 2005 12:30 am
Postovi: 3
Ja se vec godinama mucim sa aknama i s obzirom da mi je koza jos i osetljiva a imam 27 god pa to dakle i nisu klasicne mladalacke akne mislim da sam najzad otkrila nesto sto mi zaista pomaze pa sam eto htela da to podelim sa vama pa mozda neko i proba i mozda mu i pomogne. Radi se o masti Plantoderm koja nije ni skupa, oko 150 din, a sastav joj je skoro 100 posto od prirodnih sastojaka. Evo sta pise na upustvu koji se nalazi u kutiji:
PLANTODERM
mast,tinktura,losion za obolelu kožu


SASTAV

100 g masti sadrži:
Glikolni ekstrakt nevena 7,5 g
(Calendulae extractum fluidum)
Glikolni ekstrakt gaveza 5,0 g
(Symphyti extractum fluidum)
Glikolni ekstrakt hajdučke trave 7,5 g
(Millefolii extractum fluidum)
Etarsko ulje žalfije 0,3 g
(Salviae aetheroleum)
Cink oksid 15,0 g
(Zynci oxydum)

100 g losiona sadrži:
Propilenglikolni ekstrakt nevena 10,0 g
(Calendulae extractum PG)
Propilenglikolni ekstrakt hajdučke trave 10,0 g
(Millefolii extractum PG)
Tečni etanolni ekstrakt gaveza 5,0 g
(Symphyti extractum fluidum aetheroleum)
Etarsko ulje žalfije 0,3 g
(Salviae aetheroleum)

100 g tinkture sadrži:
Tečni etanolni ekstrakt nevena 32,23 g
(Calendulae extractum fluidum aetheroleum)
Tečni etanolni ekstrakt gaveza 32,23 g
(Symphyti extractum fluidum aetheroleum)
Tečni etanolni ekstrakt hajdučke trave 32,23 g
(Millefolii extractum fluidum aetheroleum)
Etarsko ulje žalfije 0,31 g
(Salviae aetheroleum)

DEJSTVO
Ekstrakt nevena zbog sadržaja etarskih ulja,ksantofila,saponinskih i flavonoidnih komponenti pomaže u lečenju čireva i rana,jer ubrzava proces epitelizacije i sprečava razvoj mikroorganizama.
Alantoin iz ekstrakta gaveza podstiče regeneraciju i granulaciju tkiva.
Cineol,tanin i proazulen iz ekstrakta hajdučke trave smiruju upalne procese kože i pomažu njeno obnavljanje.
Ulje žalfije ima antibiotsko delovanje i takođe veliku ulogu u zarastanju rana.

INDIKACIJE
-ulcus cruris
-ekcemi
-mladalačke akne i drugi dermatitisi
-upaljena,seboreična koža
-začepljeni odvodni kanali žlezda

UPOTREBA
Obolela mesta oprati dečjim sapunom i na suvu površinu naneti mast ili losion do dva puta dnevno,a kod akutnih stanja i češće.
Losion pre upotrebe treba promućkati.
Tinkturu uz blago utrljavanje nanositi na oboleli kosmati deo tela, dva puta dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 23, 2006 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
ja koristim plantoderm i mogu reci da nije los ,ali nije nista posebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 23, 2006 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
chokoladica je napisao:
ja koristim plantoderm i mogu reci da nije los ,ali nije nista posebno


slazem se.ja ga trenutno koristim,dobar je za zasusivanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 23, 2006 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 2:39 am
Postovi: 13
A cekaj..u koje svrhe tacno koristite taj losion...za sta je to?Jel za akne ili samo za ciscenje problematicne koze?

p.s...I ja imam mesoviti tip koze+akne:)Nemam ih puno ali se zato nekada desi kada mi bas bas bas bukne lice...Inace koristim Skinoren krem za akne..kazu da je to jedna od najboljih krema za resavanje ovog problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 24, 2006 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Ja sam koristila izmedju ostalih i skinoren :roll: nije los... mada mislim da za vidljive rezultate treba ispostovati terapiju 2 puta dnevno na problematicne zone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 25, 2006 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 2:39 am
Postovi: 13
Iksa je napisao:
Ja sam koristila izmedju ostalih i skinoren :roll: nije los... mada mislim da za vidljive rezultate treba ispostovati terapiju 2 puta dnevno na problematicne zone.


Iksa,evo tebe i mene i na ovoj temi:)
koliko si dugo koristila skinoren...posto ga ja koristim 5 meseci konstantno,a nisam jos isla na kontrolu...Na uputstvu pise da se koristi max 6 meseci:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 12:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
kratko, manje od 2 meseca. Tj. dok je nisam potrosila :) . Ja nekako ocekujem da se poboljsanje vidi odmah... sto naravno nije moguce. Ali, da kucnem... ovo poslednje deluje... (za divno cudo). Pa jel ti bolje od skinorena? Mislim da sam ti rekla vec meni ga preporucili u kombinaciji sa sebamed sapunom i tonikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 1:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 2:41 am
Postovi: 105
Znas kako...meni ovaj SKINOREN pomaze...
Ispricacu ti u stvari sta se meni desavalo....
Kod mene ti je ovakva situacija...pred menstruaciju i kada jedem slatkise uvek se probudim sa nekom potkoznom bubuljicom i par manjih...Ali jedna je tooooooooliko velika i boli da se leci skoro mesec dana:)UZAS!!!
Medjutim letos,kada sam raskinula sa deckom...od silnog stresa i nerviranja je meni celi levi obraz tako buknuo da to nisu bile obicne bubuljice vec ne znam stvarno kako to da opisem...Kao da se 20 bubuljica stopilo u jednu...Ceo obraz mi je bio crven,i sto je najgore to sve je izgledalo kao reljef:):)Dok na drugom obrazu nista...glatko skroz:)
Medjutim od kada koristim skinoren to mi se vise nikada nije vratilo,da kucnem u drvo:)
Sada jedino imam problem sto mi se pojavi po koji mitiser koji se upali i pretvori u potkoznu bubuljicu:(I da...jos samo kada bi mogle da mi nestanu flekice od starih bubuljica:(
Eto to ti je kratka istorija moje "bolesti":)
P.S...promenila sam nick pa da znas...bio mi je smaily
P.S.S...Jel znas ti mozda da li zbog tih mitisera ici negde da se iscede i koza ocisti..ili da to ne diram,vec da pustim da to skinoren sredi (ako moze):)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Idi obavezno da ti ociste lice, da ti mitiseri ne naprave lom :wink:
Ne znam dal si probala sebamed tonik, nije skup (350) a resice ti problem sa tim potkoznim bubuljicama. A da ti one ne bi stajale na licu celu vecnost, namazi flogocid i stavljaj tople obloge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 29, 2006 5:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 2:41 am
Postovi: 105
a kakva je ta mast flogocid..tacnije za sta je?
Ti nemas pojma kakvu ja fobiju imam od kozmeticara i koliko mene boli kada mi neko cacka po licu...zato se i ne usudjujem da odem...a i kada bih htela ne bih znala kod koga..
Jel znas ti nekog?:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 30, 2006 12:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Flogocid je mast ( prvenstveno je namenjena zivotinjama, ali eto i mi je koristimo :D ) za infekcije koze i ona ce da ti taj sadrzaj potkoznih bubuljica "istera" na povrsinu dakle, njen zivotni vek bice mnoooooogo kraci. :wink:
A sto se kozmeticara tice, moras da savladas taj strah i odes. Ako si iz Nisa, recicu ti gde da odes, a za BG vidim ima ovde nekoliko predloga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 30, 2006 6:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 2:41 am
Postovi: 105
Jaaaaaaaooo...znam za tu mast...Ona inace bas cudno "mirise":):)
Misam znala da se ona koristi i za bubuljice,niko mi to nikada nije preporucio:)
Nisam iz Nisa....iz Beograda sam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: poz
PostPoslato: Pon Jan 01, 2007 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
ja sam je isto koristio, samo mi se cini pod nekim drugim imenom i nije mi nesto pomogla a imao sam osjecaj kao da stavljam kremu za cipele na lice.
ANa, sto se tice skinorena ne bi da te obeshrabrujem ali samo dok ga budes mazala imaces nekog efkta. iz licnog iskustva ti kazem.
Inace ove godine, tj. vec prosle nema sta nisam isprobavao...
Lush, Vichy, Avene Diacn. i nista... cak i gore nego kad nista ne mazem.
Prosao sam i antibiotike jedno krace vrijeme, odustao sam od roacutana za sad... (bio sam kod prof. Karadaglica na pregledu i on mi je rekao da mi nista nece pomoci osim Roacutana) ali ne znam prosto me strah, toliko cujem losih stvari iako mi je dobar drug prosao terapiju uspjesno.
ne vjerujem ni u B5 citao sam na netu, a zadnja istrazivanja govore o tome da ni vitamini u velikim kolicinama mogu predstavljati potencijalnu opasnost. Covjek vise ne zna sta da radi, gdje da ide kad ispada da se samo vrtimo u krug, zar ne...
IMAM osjecaj ponekad da mi sama koza govori da je pustim na miru, da dise i ne experimentisem mnogo. DA je to istina uvjerio sam se....
u jednom periodu prosle jeseni bio sam u nekoj guzvi i jedno mjesec dana nisam nista poduzimao povodom svog visegodisnjeg problema akni.
ZNACI nisam nista mazao, cak nisam imao ni vremena da se ogledam i cackam. Jednom rjecju nisam bio opterecen svojom kozom iako imam poprilican problem po cijelom tijelu, barem ga ja tako dozivljavam... aliii VJERUJTE mi u zivotu nisam imao bolje lice. Nije mi bilo jasno sta me to snaslo i dok sam se ja izanalizirao i posao PONOVO ogledati sve vise one dosade su se ponovo vratile. :(
Ne znam mozda ovo izgleda i smijesno, ali posto je nova godina svi pravimo neke planove i zelimo da budemo sto ljepsi i bolji u 2007. preporucujem vam svima da malo manje budete optereceni svime tome, pokusajmo se pronaci u necemu lijepom, ne znam zaljubiti se... :oops:
uglavnom skrenuti misli i smiriti se malo inace cemo izlluditi...
iz licnog iskustva ove 2006 mislim da je bolje vise ne experimentisati toliko i letjeti odmah u apoteku... kupiti najnoviju kremu za koju cujemo da je nekome mozda pomogla.
eto to vam je moje misljenje, a vi vidite sta je najbolje za vas, na vama je da odlucite. ja vam zelim sve najbolje kao i sebi jer tu smo ovdje zbog zelje da budemo nesto ljepsi, ali barem je moje misljenje NE PO SVAKU CIJENU..
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 4:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2005 5:58 pm
Postovi: 191
Lokacija: Hrvatska
Tek krajem godine (dobro...9. mjesec) sam "otkrio" Roaccutan.
Kad zavrsim prvu terapiju koja ce trajati mozda i 9 mjeseci, ako ne pomogne idem na drugu!
Jednostavno sam odustao (ne bez razloga, sve probao) od kremica, lasera itd. i sad sam na 130. danu terapije i ne mazem nista osim hidratantne kreme prije spavanja.
Dosta mi je tog mazanja bez koristi...
Ovo jedino dobro radi, osim sto mi je koza jaaako osjetljiva.

Iskreno se nadam kad budem trebao diplomirati da cu doci cistog lica...ima vremena do toga ali sa aknama nikad se ne zna...tu se radi o mjesecima i godinama i ne mozemo ih se tako lako rijesiti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 3:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Santo isto je i kod mene,u 2006.sam isprobao i vichy,lush,avene,neutrogenu....i jesam postigao uspeh sa vichy,ali mi je avene posle pogorsao stvar :cry:
tako da sada ni sam ne znam gde sam.bubuljice mi slabije izlaze,skoro ih i nema,ali tu je prisutno neko crvenilo na koje nikako ne mogu da uticem.
nije to bas izrazeno crevenilo,kao sto sam vidjao slucajeve,ali mi ipak smeta.
trenutno pijem zink i mazem plantoderm,pijem zeleni caj i jedem voce u ogromnim kolicinama.situacija je mnogo bolja nego u trenutku dolaska na forum,ali ima jos tu da se radi.
nadam se da ce nam ova 2007.doneti konacno izlecenje lica,bio bi red.

slazem se da treba pustiti kozu da dise,i da ne treba biti opterecen mazanjem i kopanjem po licu.

ja cim zavrsim sa cinkom uzecu vitamin b5.
citao sam o flogocidu i ne bih ga stavljao na lice.
o roaccutanu vise ne razmisljam.
trebala bi mi neka krema,ovaj plantoderm je za zasusivanje,a meni treba nesto za crvanilo,ali ne znam sta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 143 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: