Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Ned Dec 12, 2010 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 5:07 pm
Postovi: 2
Ovako, imam 29 godina i u zadnjih par meseci sam dosta smrsao tako da mi se koza lica naglo opustila. Izgledam uzasno, ko da sam 10 godina stariji... :cry: A necete mi verovati, bas sam pazio na zdravu ishranu i jeo sam dosta povrca i voca bogatih anti-oksidansima i gotovo svakodnevno sam upraznjavao umerenu fizicku aktivnost.

Moje pitanje je da li ima sanse da se ovo popravi nekako prirodnim putem (npr. unosenjem proteina itd.) dakle bez ikakvih fizickih intervencija (faceliftinga, masaza, upotrebe krema itd.), ili bih ipak morao da pocnem i sa nekim tretmanima?

Hvala unapred. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 2:52 pm
Postovi: 3
Dobar dan,Albert. 10 godina bavim se lijecenjem koze glave i kose.Medjutim,medju onjih lijekova, kojimi se leci kosa, ima jedna unikatna krema za kozu Skynderm. Koristi se u svim procedurima. Njegova funkcija je obnavljanje koze.ova krema duboko deluje na sve slojeve koze, uklanja toksini, ubrzava proces obnovljanja celija. Nezno uklonja toksine iz koze, krema stvara uslove za bolje i efekastnije upijanju hranljivih substanci i substance, koje vracaju kozi vlagu.U isto vrjeme umiruje, hrani i vlazi kosu.Vise puta sam bila svedok cudo efikasnosti svojstva kreme Skynderm, gledala sam rezultate na koze glave isto tako i lica i ruku. Ako budete zelili da probate, pisite. Ali u svakom slucaju, ne gubite nadu. Srjecom, koza ima svijstvo obnovljati se i biti elasticnija, Vama ce se sve opraviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Pozz Sjuzi!
Vrlo me zainteresirala ta krema o kojoj pisete!!! Imam isti slucaj s tom razlikom sto sam ja em zensko em 52g stara! Moja koza lica deluje bar 20g starije od mene (ne preterujem) a telo bar 20 mladje od mojih vrsnjakinja zato kad mi ljudi pridju bukvalno se sokiraju kolicinom bora i uvenule koze i da deluje mrsavo!!! Mada mi lice nije u puno boljam stanju ni kad nabacim vise kila jedino ne deluje ispijeno! Zbog kicme ne smem imati visak kilograma (operisala diskusherniju) dakle vezbam i secem redovno vodim racuna o ishrani.......ali moja koza lica je stradala, suva je i vecno je mackam.......probala sve i svasta od tih kremica do odredjene cene i ne padam bas mnogo na fore ...skupa do bola uklanja bore za 40%...60% bla..bla (kako samo to izracunaju) :lol: Uostalom vecina ih meni smeta ne za kozu vec mi peku oci suze, nateknu kapci!!!
Moram reci da sam samo jednom bila kod kozmeticara i dermatologa koji su konsultovali cisto lice, izrazito suvo, mimicne bore i vertikalne i okomite!!! :cry: Mozda najbolju dg. mi postavilo dete koje cuvam...." Lepa si Angi samo ti uvenulo lice!" :P Srecica!!!! Iskrena!!!!
Elem stres me prati ceo moj zivot od kolevke......i mislim najveci uzrok svemu tome!
Misite da bi mi ta kremica pomogla? ???? Postovanje! Bila bi zahvalna na vise informacija!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Pet Feb 18, 2011 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Dobre kreme mogu da vam pomognu u smislu povecanja cvrstine,ublazavanja blagih bora i linija,i usporavanju starenja.Ali kada su znaci vec prisutni,onda se ne moze mnogo racunati na poboljsanje primenom krema.
Daleko efikasnije metode su hemijski pilinzi(rade se u serijama)koji snazno stimulisu regeraciju,
hijaluron fileri(efekat se domah vidi i traje do godinu dana) kao i mnoge druge metode koje su danas pristupacne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 1:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Hvala Shomy!
Ma citala sam o tome, guglala, a ipak nisam videla "uzivo" nekog ko je to uradio ili bar taji samo vidim da prosto "strcim"......Sve te slike pre i posle otkud da znam da li je fotosop ili.......mozda sam paranoicna :roll: sta znam. Isto tako ne znam te cene, a u mom gradu i nema mnogo mogucnosti. :( samo jedan estetski hirurg za jedno takvo "osvezenje" trazi odprilike 1600 evra! :-? :cry: Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 8:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
uuu,bas je "povoljan".Jedino ako radi pravu operaciju,zatezanje.
Cena pilinga je od 3000 do 6000 din,zavisi od kiseline i od lekara.Hijaluron fileri su obicno od 100-250e.Metode su svarno efikasne.Obicno se radi nekoliko serija pilinga,koji imaju trajni efekat,a onda se ubace hijaluron fileri.Pilinzi se ne rade leti.Piling stimulise sintezu kolagena,zategne kozu i ublazi bore i sve to izgleda lepse.A fileri trenutno brsu bore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 6:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
:D jeste povoljan zato sam sve i poletela, mislim i da imam tu lovu!!!! :lol: Ne nije prava operacija u pitanju nego mi nabrojao nekih 6-10 tretmana X ovo i ono i opa bato...nakupilo se sitnica od avaaaj puno para, a ja :roll: crkveni mis..... :cry: bem li ga! Nama sitnoj boraniji nista nije dostupno! :( Mada ja zaista ne zelim da licim na Brandzelinu ili takvo sta!!! :lol: Samo da licim na nekog ko ima upravo godina koliko imam ja.....ajj mozda da se "ogrebem" za koju godinu manje. :wink:
Hvala ti na odgovoru i sto caskas sa mnom!!!! Lepo je kad razmenis misljenje s nekim i ovakvim temama jer kad bi je otvorila ovako javno svi bi se zgrozili o cemu to razmislja jedna 52g stara zena, mladima koleginicama si "bakutaner" a parovnjakine ili se zaista "dobro drze" sto zbog viska kg, sto zbog lagodnijeg zivota, gena....ko bi znao........uglavnom svi bi rekli sta tebe pati u ova krizna vremena.......??? Bem ih (mislim vremena, krizu, rat) Ja tek sad svesna kako mi zivot procurio..Kao tren! Ok opet se osecam srecno, moji sinovi odrasli, rade obojica....Dobri su ljudi i to me cini srecnom.......Eto rano sam rodila i vazda mi bio cilj da lepo izgledam kraj mojih odraslih sinova ali jbg! Kako kazu ne moze i ovce i novce! Smorila te! :oops: Sory!!!! Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Svi mi ,bez obzira na godine(kojih vi i nemate tako puno) zelimo da izgledamo sto je bolje moguce i tu nema razloga za stid:).Preporucujem vam bar,ako nista od invazivnijih tretmana,da se bar posavetujete sa dermatologom oko izbora nege.Naravno da je bitnije sto se ostvareni u porodici,sto ste zadovoljni sinovima,to vam je sigurno najveca sreca:).Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
:D Ma ne stidim se samo pokusavam da ispravim greske iz ne namerne proslosti.......Meni je stres i sunce najvise (bar tako ja mislim) nanelo stete lice! Naime "onaj" :evil: period 91,2, treca.....tad smo decu skolovali.....zaradjivala nadnicareci (kopajuci) od 6-18h bez mogucnosti da si nabavim bilo kakvu kremu a kamoli s zastitnim faktorom! :-? A to je period kad se najvise treba ulagati i cuvati lice! Posebno neko ko kao ja ima izuzetno suvo lice.To je to!
Kod dermatologa u drzavnoj ustanovi sam bila. Ne zelim se ni secati tog iskustva :o Kratko on leci samo one s vidljivim ekcemima i tezim poremecajem, a svo bolji dermatolozi su otisli iz mog grada za NS, BGD u privatne vode, a ja sam nezaposlena pa mi je to hm hm nedostupno!!!!
Ma nista cuvam sad ovo sto imam i cuvam svoje telo. I to je nesto! :wink: Nosim 36-38 u 52-oj, :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 7:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Nista,onda pokusacu da vam pomognem sa par saveta.Procitao sam da koristite avene hidratantnu kremu i termalnu vodu,sto je odlicno,ali mislim da taj novac mozete pametnije da ulozite:).Pomenuta nega moze samo hidrirati kozu.
Tokom dana obavezno koristite antisolarni krem.
Zimi povremeno kao nocnu kremu ne bi bilo lose neku kremu sa vocnim kiselinama,uz dobru dnevnu hidrataciju.Takodje kao nocna nega kreme sa hijaluronom i retinolom ce lepo hidrirati kozu,i malo stimulisati stvaranje kolagenih vlakana.Jednom nedeljno blag piling.Kada god osetite potrebu koristite pantenol kremu.
lipo kozmetika(ima na internetu,mislim da salju preparate postom) je prilicno povoljna po cenama,a po kvalitetu sasvim solidna.Naravno tu su provereni brendovi avene,vichy samo im je cena malo veca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opustanje koze zbog naglog mrsavljenja
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 12:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Sta da Vam kazem osim v e l i k o h v a l a! Poslusat cu Vas! Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 137 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: