Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dihidrozni ekcem u trudnoci
PostPoslato: Pon Avg 27, 2007 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 1:18 am
Postovi: 19
U devetom sam mesecu trudnoće i pre desetak dana mi se pojavio osip(koji jako svrbi) po stopalama i po prstima ruku. Dijagnoza je dihidrozni ekcem. Doktor mi je prepisao Triderm kremu i kremu koja sadrži olei AD,aquae destillatae i emollieus (pravi se u apotekama). Pošto je uputstvo za korišćenje Triderm kreme na ruskom jeziku (koji slabo razumem) zanima me da li upotreba iste može prouzrokovati neke štetne posledice o plod?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 28, 2007 10:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Ja sam skoro imala probleme sa kozom i preporucili su mi tu kremu,ali mislim da je prevedena na srepski jezik,kada budem videla javicu ti sta pise da li ima neke nezeljene efekte i kontraindikacije na plod.
Sto se tice same kreme meni nije znacajno pomogla,vise mi je pomogao neki losion DIDERMAL,on je dosta blazi,smanjije svrab i mozes da ga mazes po celom telu i licu,posebno kada su ovakve vrucine,prilicno je dobar.
Javnem ti kada saznam nesto vise o toj kremi.
Pozdrav!

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Izvini sto malo kasnim sa odgovorom.Evo prenosim ti doslovno sta pise za tu kremu"TRIDERM".
trudnoca i dojenje:"Nije utvrdjeno jeli sigurno upotrebljavati topicke kortikosteroide u trudnoci,pa se preporucuje upotreba za vreme trudnoce samo ako je moguca korist veca od moguceg rizika za fetus.Ljijekove te skupine trudnicama ne treba davati u velikim kolicinama ili dugotrajno.Buduci da nije poznato moze li primjana topickih kortikosteroida rezultirati dovoljonom sistemaskom apsorpcijom da se utvrde mjerljive kolicine leka u majcino mljeku,potrebno je doneti odluku ili o prekidu dojenja ili uzimanja leka,uzimajuci u obzir vaznost leka za majku."
Znaci mozes da koristis tu kremu samo oprezno,ne dugo i ne u velikim kolicinama.Ali ipak konsultuj doktora.
Nadam sam da sam ti bar malo pomogla.Sve najbolje ti zelim!
Pozzz.....

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 1:18 am
Postovi: 19
Puno ti hvala. Ekcem već prolazi a da li će se povratiti videćemo.
Pozdrav!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: