Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NISTA MI NIJE JASNO, please Help
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 2:16 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Zdravo,

Imam 30 godina i u protekle dve godine dva spontana pobacaja, prvi u osmoj nedelji a drugi u sestoj nedelji. Pre toga ( a ni sada?) nikakvih ginekoloskih problema nisam imala, menstruacije redovne na 28-30 dana.
Doktor mi je predlozio da uradim neke silne analize......... Naravno, nista mi nije jasno pa ako moze neko da mi objasni dole navedene skracenice ...Takodje, napominjem da sam isla u bolnice gde sam trebala da ih uradim gde nisu imali adekvatnu opremu ili sta vec (reagense) za to pa me interesuje dali se to negde privatno radi?

Reumatoloski institut - L A, o.CL(LpG I LpM), B2GPI
Zavod za tranfuziju krvi - L A, PC,PS,AT,APC-r

Molim Vas odgovorite mi jer ne znam ni kako da pitam bilo koga sta mi u stvari treba.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 1:53 pm
Postovi: 11
Moje postovanje. Moram Vam u startu reci da sam ja imala pricu poput vase ali sa tom razlikom da sam ja rodila prvo dete, nakon toga imala 11 (nisam pogresno napisala broj) spontanih pobacaja (niske trudnoce 4-6 nedelja, trudnoca dokazana iz krvi nalazom bHcg) i posle deset godina od prve trudnoce kad sam digla ruke rodila sam jos jednu bebu. Ono sto doktori od vas traze da uradite spada u da kazem normalnu proceduru koju sam i ja prosla nakon prva dva pobacaja. Doktori proveravaju putem njih da li postoje neke autoimune bolesti (tipa lupusa, poremecaja u zgrusavanju krvi-zaboravila sam kako se to zove - mnogo godina je proslo i sl. ) odnosno da u krvi ne postoje neka antitela koja izazivaju pobacaje. Na taj nacin zele da iskljuce bolesti tog tipa pre nego krenu da traze dalje.
U svakom slucaju obavezno ih uradite. Ja sam radila par puta te analize i to na VMA i u privatnoj laboratoriji Konzilijum (ja sam u BG - za druga mesta ne znam). Naravno to ne znaci da ih ne rade i drugi. Moram da vas upozorim da su prilicno skupe i da ako sada posle pobacaja ne nadju nista ne znaci da ih necete raditi - bar neke od njih kada ponovo ostanete trudni.
Ja sam imala srece da su moje trudnoce odlazile lako pa nisu zavrsavane kiretazom samo se proveravalo da nije nesto ostalo i pili nakon toga antibiotici i kapi za skupljanje materice pa je to i razlog tolikog broja trudnoca, sto da se razumemo, nikom NE PREPORUCUJEM takav rizik da ceka da se trudnoca zavrsi sama od sebe, obavezno se javite ginekologu.
Zelim Vam da istrajete u borbi za potomstvo i da budete jaki.
Morate biti spremni da vecinu nalaza koje Vam budu trazili necete moci da uradite u institucijama u koje su Vas poslali jer uglavnom nemaju reagense vec privatno i da sta god Vam kazu uzmete sa dozom rezerve ( po prvim nalazima receno mi je u mojoj 23-oj da ja nikad necu imati dece a ja sam prvo donela na svet bez ikakvih problema i to onda kad sam ga htela - u tamnom dzaku i doktori ne mogu potpuno znati sta se nalazi - a majka priroda je prepuna iznenadjenja).
Sve najbolje Vam zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 2:16 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Andjelika,

Hvala Vam puno na odgovoru mnogo ste mi pomogli.....Ja samo i dalje ne znam ko pored gore navedenih bolnica jos radi te analize jer oni to ne mogu zbog ,,nemogucnosti,, da pronadju reagense a niko od privatnih laboratorija ne radi takve stvari. Ostaje mi jos eventualno da proverim da li VMA radi to......
Jos jednom, hvala puno na odgovoru....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 1:53 pm
Postovi: 11
Ja Vam ipak savetujem da proverite po privatnim laboratorijama. I ja sam kada je trebalo dobila informaciju tipa niko nema reagense itd. Nazalost moracete da odete licno do laboratorija i pokazete sta je trazeno da se uradi jer se desavalo da preko telefona kazu da ne rade a kad pokazete papir kazu rade a da Vas nisu razumeli sta trazite kad ste zvali (meni se desilo- dakle pricam iz licnog iskustva).

Pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: