Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Gde uraditi HSG? (sva iskustva dobrodosla)
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 8:04 pm
Postovi: 31
Zivim u manjem mestu tako da mi je potrebna pomoc u izboru privatne klinike gde bih mogla uraditi HSG?
Zanima me sta je sve od analiza potrebno,koliko iste vaze,da li je potreban pregled pre zakazivanja ili je moguce zakazati telefonom bez pregleda( ovo mi je vazno zato sto sam udaljena oko 250km)?
Svi saveti i iskustva su dobrodosli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 8:04 pm
Postovi: 31
Podizem temu u nadi da ce neko odgovoriti :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 6:59 pm
Postovi: 7
Dear Andjela, ja utorak imam zakazanu HSG. Mozes mi se javiti preko PP, pa cu ti dati broj telefona ordinacije a oni ce ti sve lepo objasniti. Inace, mozes zakazati telefonom, moraju ti vaginalni i cervikalni bris biti uredni kao i sedimentacija i leukociti. Pogledaj teme od pre mesec-dva. pa ces i tu naci jos ponesto o ovome. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde uraditi HSG? (sva iskustva dobrodosla)
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 1:35 pm
Postovi: 48
andjela32 je napisao:
Zivim u manjem mestu tako da mi je potrebna pomoc u izboru privatne klinike gde bih mogla uraditi HSG?
Zanima me sta je sve od analiza potrebno,koliko iste vaze,da li je potreban pregled pre zakazivanja ili je moguce zakazati telefonom bez pregleda( ovo mi je vazno zato sto sam udaljena oko 250km)?
Svi saveti i iskustva su dobrodosli.

pogledaj ovde
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... g&start=45

_________________
veliki sin
stigla nam je seka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 8:04 pm
Postovi: 31
Hvala vam puno.
A da li je neka radila HSSG i sta mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 11:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Preskoci hsg i odmah laparoskopija! pogledaj pp!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 11:34 pm
Postovi: 3
Meni je doktorka na Klinickom sa odeljena Endokrinologije dala uput da radim HSG,medjutim ja imam problema sa ciklusom jer mi konstantno izostaje i po nekoliko meseci.Tako da imam vremena da se malo podrobnije raspitam o HSG-eu.Upravo sam kontaktirala Ultramedicu gde sam cula da rade ultrazvucni pregled u istom cilju kao i hsg.Dakle postoji metoda za proveru prohodnosti jajnika ultrazvukom,gde se verovatno znas ne zrace jajnici i nije bolno.Jedini problem(za nekoga)je taj sto to kosta 300 eura.Ako si u finansiskoj mogucnosti da platis toliko moj ti je savet da uradis ultrazvuk,jer sam cula da je mnogo precizniji i totalno bezbolan.I STO JE NAJVAZNIJE NEMA ZRACENJA JAJNIKA

_________________
Vreme je za bebu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Boneba ,UZ ne moze nikako da daje informacije o prohodnosti jajovoda, a hsg moze da se radi ultrazvukom ili rendgenom.Verovatno su tebi rekli da ce da ti rade hsg uz,a ne rendgenski.Znaci prosedura je ista. Neka me neko ispravi ako sam ja pogresno skapirala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde uraditi HSG? (sva iskustva dobrodosla)
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 3:46 pm
Postovi: 21
Ja sam uradila HSG i bolelo je,to mi je bilo dobro,ali me sada salju na celioskopiju,zato sto imam priraslice.Moram i to da uradim,pa cemo videti dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 12:07 pm
Postovi: 40
ja sam radila hsg i jezivo je bolelo, ali kazu da je bolelo toliko zato sto su mi tokom ubrizgavanja skinuli priraslice koje sam imala. kasnije sam cula da samo u visegradskoh rade bez anestezije, na svim drugim mestima se to radi sa anestezijom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 3:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Jankovic,nije mi jasno kako su ti otklonoli priraslice HSGom??? :o :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 6:59 pm
Postovi: 7
Zelela bih svima da opisem moje iskustvo sa HSG-om, pa se i nadam da ce vam biti od koristi :D
Ja sam radila pre dva dana u jednoj beogradskoj klinici. Zakazala sam sve telefonom, oni su mi rekli koji su mi testovi pre toga potrebni (vaginalni i cervikalni bris, kao i sedimentacija i leukociti). Ti rezultati su bili ok i odmah sam zakazala za 9. dan ciklusa. Pre HSG-a nisam jela niti pila 6 sati, otisla u ordinaciju sasvim opusteno (inace nisam panicarka niti hipohondra), sacekala par minuta i usla u salu. Svukla sam se do pola i legla na sto za rendgen. Posle razgovora sa doktorom anesteziologom i medicinskom sestrom, koji su jako ljubazni i prijatni, dosao je doktor i on malo popricao samnom. Dali su mi anesteziju i pricali, salili se i samo su mi jednog trenutka rekli da polako ustanem i da je gotovo. Znaci, ja nisam ni skontala da sam spavala i da su mi sve zavrsili :D ! Pogledala sam na sat i videla da sam spavkala od prilike 10-ak minuta.
Posle toga sam se obukla, stavila jednu ulosku jer sam malo krvarila...malo mi se vrtelo u glavi i otisla da popricam sa doktorom. Rezultat je super, sto je najvaznije! :D
Celog dana sam bila pospana, ali to je sve...
Cena je 12.000 dinara i jeftinije je od ostalih.
Stvaro mi nije jasno zasto se pravi toliki 'bauk' i frka oko HSG-a, jer je sasvim jednostavna procedura, pogotovo ako su oko tebe prijatni ljudi...
Bitno je da se sto pre dodje do rezultata da bi se nastavilo sa daljim lecenjem i pravile bebice :D
Tako, drage moje, samo opusteno i odlucno!
p.s. nadam se da vas nisam smorila pricom, ali pored svih pitanja, valjda sam pomogla bar nekom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 8:04 pm
Postovi: 31
Zvala sam danas Soldo I dobila sledece informacije. HSG rade sa kratkotrajnom anestezijom i cena je 15.000 dinara.Pre same intervencije neophodno je uraditi cervikalni i vaginalni bris kao I testove na hlamidiju,ureaplazmu , mikoplazmu i krvnu sliku sa leukocitima i sedimentacijom.Pre intervencije 6 sati se ne sme nista jesti ni piti.
Dovoljno je zakazati telefonom par dana ranije.Pitali su me da li bih kod nekog doktora na preporuku posebno ali ja sam ovde cula samo za drPedjuDJ tako da cu verovatno i zakazati kod njega.
E tek sad vidim da sam zaboravila da pitam koliko dugo vaze ovi rezultati ako su sterilni kao i da li rade i vikendom.
Gledam u kalendar i kombinujem.Treba da dobijem do 30.( desava se da bude i po par dana ranije) sto znaci da bi HSG mogla da radim od 6 do 10.5.To nije problem vec analize koje radim ovde( rezultati se cekaju do nedelju dana) a tu su i praznici tako da cu pokusati da nekako sve to uklopim.Prvo mi je bitno da svi nalazi budu sterilni a onda cemo videti,ako su sterilni lako cu ih ponoviti sledeci mesec i tad uraditi HSG.
E to je prokletstvo malog mesta, u velikoj meri si upucen na DZ i ogranicen u zavrsavanju nekih na izgled banalnih i rutinskih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Anđela
Vidim da ste pronašli put do Soldo Poliklinike, srećno.
Ako se predstavite kao moj pacijent i ja vam uradim HSG, (pošto idem na manji profit a radim sa mojim timom) možemo vam omogućiti za 3000 din. manju cenu, dakle 12.000. I to se događa.
Takođe nema potrebe da radite bris na hlamidiju, dovoljno je da uradite cervikalni bris tj.bakteriološki bris grlića materice, SE-sedimentaciju krvi i Le-bela krvna zrnca tj. leukocite, isti nalazi ne smeju biti stariji od mesec dana na dan rađenja HSG-a.
Stvarno ne znam ko je smislio i dodao te analize od uvek su sasvim dovoljne ove koje sam naveo, popričaću sa personalom Solda.

Opis koji navodi Fragola je opis HSG u Soldu. Voleo bi da mi odgovori da li sam u pravu.

Pozdrav i srećno DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Ne mogu, a da se ne umesam!!!! :roll: kako to da u istoj klinici, istu intervenciju naplacuju po razlicitim cenama??? Sta je to u stvari sto odluku donese koliko ce se kome naplatiti??? :-? I samo jos jedan komentar ,moram... :wink: Dr.Pedja je super foru pronasao,avanzuje pacijente preko neta<a dobro je poznato da reklama u med. struci je zakonom zabranjena!!!Nego naravno kod nas, nasi dr-i ,uvek ce da se snadju i da pronadju ovaj mucni narod kome ce da se uzmu pare.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 170 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: