Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim pomoc....
PostPoslato: Sub Dec 14, 2013 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 13, 2013 1:25 pm
Postovi: 2
Postovani,
molim Vas da mi pomognete i date Vase vidjenje moje situacije Redovito sam radila PAPA testove svake godine i prvi put u martu ove godine dobijem nalaz HSIL - ASCH. Uradim konizaciju skalpelom i dobijem nalaz CA planocellularae microinvasivum bez LVI ( manje od 1 mm) ,elementi CIS manje od 0,5 mm od ruba resekcije. Endometrium in proliferatione.U mojoj bolnici gdje i radim kao anesteticar a inace sam iz manjeg grada u BIH mi predloze op Werthajm sto me je uplasilo i potaknulo da promjenim ginekologa( ne znam da li bas treba tolika radikalnost ?! ) Odem u Bg kod Profesorice ginekologa- onkologa Argirovic i ona mi kaze da je to u redu i da radim redovne kolposkopske i PAPA kontrole. Uradila sam do sada 3 na tri mjeseca i sve je u redu.9 mjeseci nakon zahvata sam radila test HPV sa tipizacijom i negativno je na
sve nabrojane tipove iz sve tri grupe.U medjuvremenu uradim ekpertizu plocica imunohistohemijska bojanja ,takodje u Bg i novi rezultat je HSIL CIN 3(nema proboja membrane niti mikroinvazije) ,resekcioni rubovi cisti. Imam 34 godine i jedno dijete. Sta VI mislite o svemu ovome? Kolike su sanse da je sta promaklo i da u necemu zakasnim .Nadam se da cete mi odgovoriti . Da li je moguce da postoje neke metastaze? Da li treba da uradim hysterectomiu?
Unaprijed zahvalna ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc....
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 13, 2013 1:25 pm
Postovi: 2
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc....
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:24 pm
Postovi: 112
Pozdrav gospodjo, ovde tesko ko da je aktivan a i sposoban za neki dobar savet ili slicno.. Tako da bih vam ja toplo preporucio da se posavetujete sa svojim ginekologom, da ipak budete sigurni ... :)

Pozdrav sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc....
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 16, 2013 1:31 am
Postovi: 1
Cao..imam neka pitanja i mislim da mi mozete pomoci..Dok sam imala odnos sa mojim deckom odjednom je penetrirao duboko i osjetila sam kao da nesto puce,nemogu vam opisati tocno sta sam cuja,ali sam imala veliku bol u predjelu trbuha,ispod papoka..Zelim pitati dali se nekom drugome ovo isto desilo..plasim se dali cu moci imat djecu jedan dan,nemogu ici kod ginekologa sad.. i plasim se jel to bilo ozbiljno..imam 17 godina i pre ovo nisam imala odnos sa mojim deckom odprilike mesec dana...molim vas za savjet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc....
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 7:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:24 pm
Postovi: 112
aleksandra655 je napisao:
Cao..imam neka pitanja i mislim da mi mozete pomoci..Dok sam imala odnos sa mojim deckom odjednom je penetrirao duboko i osjetila sam kao da nesto puce,nemogu vam opisati tocno sta sam cuja,ali sam imala veliku bol u predjelu trbuha,ispod papoka..Zelim pitati dali se nekom drugome ovo isto desilo..plasim se dali cu moci imat djecu jedan dan,nemogu ici kod ginekologa sad.. i plasim se jel to bilo ozbiljno..imam 17 godina i pre ovo nisam imala odnos sa mojim deckom odprilike mesec dana...molim vas za savjet...


Iz te recenice mogu da ti kazem da ne moras da se plasis nicega.
Ako su budu javljali opet slicni problemi, pa cak i bolovi tokom odnosa, onda ti tu ginekolog moze pomoci , sve najbolje. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 186 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: