Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vestibularna papilomatoza
PostPoslato: Ned Feb 04, 2007 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 04, 2007 2:00 am
Postovi: 26
Evo napisacu cijeli nalaz od prije pola godine, mada mi je doktorica mnogo toga objasnila, o nekim stvarima bih voljela vise da znam.

Nalaz/ cervix konican epiteliziran vestibularna papilomatoza oskudna sekrecija uterus normalne velicine pokretan neosjetljiv podrucje adnexa neosjetljiva
UZ/ uterus normalne velicine sa endometrijem 8mm prazan uredne ehostrukture podrucje adnexa uredne velicine i morfologije nema prikaza slobodne tecnosti po Douglasu
Dg/ Leucorrhea
Th/ Lactacyd sol

Zanima me sljedece:
1.Neko ko zna da mi napise vise o vestibularnoj papilomatozi i da li ona moze da izazove neke, da tako kazem, nuspojave, npr.smetnje pri seksualnom odnosu ili da utice na pojavu bijelog pranja ili nesto trece? Doktorica je rekla da je ova pojava normalana anatomija zene, tj.neke zene imaju v.p., a neke ne, i da nije nikakav razlog za brigu, ali zanima me da li ipak postoje neki nezeljene pojave.
2.Sta znaci da je uterus sa endrimetrijem 8mm, tj.sta je endometrij i sta je ehostruktura?(mozda je pogresno napisano, mozda je trebalo bisati egzostruktura?)
3.Dijagnoza je Leucorrhea - sta to znaci?

Zasad bi to bilo sve.
Unaprijed hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 04, 2007 12:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:D Draga Jelena,
Vestibular micropapillomatosis je izdvojen entitet u odnosu na HPV infekciju. Sva dosadašnja ispitivanja PCR i direktne hibridizacije virusa nisu utvrdila vezu sa HPV virusima. Jako se teško razlikuju od kondiloma!

Odprilike razlike su sledeće:
1.Vestibularna papilomatoza se rasprostire po vulvi simetrično dok su kondilomi nepravilno razbacani.
2. Pri dodirivanju sluzokoža sa papilomatozom je meka dok je kod kondiloma nešto tvrđa.
3. :) Acetic acid test v. papilomatoza ne beli, a kod kondiloma promene pobele i nabubre.

LEČENJE:

Nije potrebno. Po želji pacijentkinje iz kozmetičkih razloga mogu se ukloniti pomoću CO2 lasera, elektrokauterizacijom ili krioterapijom.

EVO KAKO IZGLEDA V.PAPILOMATOZA
Slika

Leucorrhea je sipmtom a ne bolest, a znači da imate pojačan beličast sekret (što me ipak asocira na propratni efekt kod kondiloma, kada nikakvim vaginaletama nemože da se izleči)!?
UZ nalaz je uredan, upotrebljeni izrazi nisu važni za vas!

Pozdrav Dr PeđaĐ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vestibularna papilomatoza
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2012 4:55 pm
Postovi: 1
Postovani,
imam naglasenu papilomatozu godinama, mislim cak oduvek, doktorka to prati vec dugo, kaze da je uvek ista i smatra da se to ne leci. Na pregledu sam bila i pre 2 dana, i nalaz je uredan. Danas sam slucajno videla da u zlebu gde se preklapaju velike i male usne, nalaze 2 prstolika mala papiloma simetricno postavljena koji izgledaju isto kao oni u vestibulumu, ali su prekriveni malim usnama i plasim se da ih doktorka nije spazila. Sad, mene zanima da li je to normalna lokacija za papilomatozu? Izvinjavam se ako sam panicna, ali zbog ove papilomatoze zivim u stalnom strahu jer niko ne ume da mi kaze sta nju izaziva, koje su lokacije normalne.

Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 214 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: