Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gino-daktanol
PostPoslato: Sub Feb 11, 2012 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 10:38 pm
Postovi: 9
Imam 31 godinu, trenutno nisam zaposlena, nisam imala ni jednu trudnocu ni prekid trudnoce, mesecni ciklus imam u poslednjih godinu dana na 28-32 dana.

Pre cetri godine dobila sam cistitis, imala sam bakterije u mokraci i po lecenju te urinarne infekcije otisla sam i kod ginekologa. Tada mi je receno da imam blagu upalu levog jajnika i ranicu na grlicu materice i doktorka mi je prepisala gino-daktanol koji mi nije regulisao problem sa sekretom pa mi je posle njega prepisla povidin jod koji mi takodje nije resio problem. Da ne bih redjala sve terapije koje sam od tada imala reci cu samo da sam otprilike na svakoh 6 mesececi isla kod ginekologa (ali zbog menja gradova u kojima sam zivela bili su razlicuti lekari u pitanju) koji su mi prepisavila jako blage terapije tipa acidiborici vaginalete, vaginalete na bazi kantariona, za gljivice kanesten i u mom slucaju neizostavni gino-daktanol.

Pre mesec dana kada sam otisla na pregled u dispanzer za zene, u gradu u kome zivim, receno mi je da mi je ta upala levog janika presla u hronicnu upalu i doktorka mi je prepisala gino-daktanol zbog pojacanog sekreta, nisam imala candidu, trichomonas vaginalis nije nadjen, kulture vag. i cerv. brisa su sterilne, mikroskopski nalaz direktnog preparata-epitelne celije i gram+ bacili. Posle terapije otisla sam na kontrolu i uradila sam ultrazvuk janika, imam cistu od 33m na levom janiku, i cekam rezultate papa testa, ranije je papa test uvek bio uredan i I grupa. Medjutim, posto i dalje imam problem sa sekretom doktorka mi je opet prepisala gino- daktanol i antibiotik amoksicilin.

Ovo sve pisem jer zelim da mi date savet kako da zastitim svoje zravlje, sta trebam da uradim i kako da se postavim prema lekaru da mi ne daju vise gino-daktanol jer mislim da je previse blag i da ne resava probleme koje imam. Takodje da napomenem, da me levi jajnik boli samo na dodir pri ginekoloskom pregledu, nikada nisam imala ni jedan od klasicnik simptoma uale janika i da bar jednom godisnje imam upalu besike iako se jako cuvam prehlada i utopljavam stopala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gino-daktanol
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 10:38 pm
Postovi: 9
....promenila sam ginekologa.......
..i sad sam totalno zbunjena...

....lekar kod koga sam otisla vazi za najboljeg lekara u gradu u kome zivim..........i kaze da sme da potpise da nemam nikakvu upalu janika.......

.........njegov nalaz je:

P=0. Ab=0 (e sad........ove 0 su precrtane......nemam taj znak na tastaturi.... :D ...)
kolposkopski nalaz: na poziciji 12h mozaicno polje
Vt.:utrerus u AVF normalnih dimenzija. Adneksa slobodna, neosetljiva (e ovo bih volela da mi neko bjasni, sta znaci adneksa slobodna , neosetljiva)

Ultrazvucni nalaz: uterus u AVF normalnih dimenzija. Kavum uteri prazan. Adneksa sonografski b.o.

nadam se da me necete bojkotovati i da ce mi ovog puta neko odgovoriti........i pojasniti nalaz....onako laicki..........da bih ja to mogla da razumem :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 193 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: