Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: prevremeni porodjaj, serklaz
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 3:39 pm
Postovi: 1
Lokacija: ns
Pozdrav svim clanovima, iako je ovome dosta napisano, volela bih da cujem misljenje doktora o mom komplikovanom slucaju. Posle 3 misseda (svi su se desili izmedju 7 i 10 nedelje trudnoce, u proslih 5 godina) i nakon uradjenih analiza utvrdjeno je da imam hashimoto tiroiditis (pijem eutirox 100) Uradjene su i sve moguce imunoloske pretrage, ispitivanja na trombofiliju, kariotip, .. i nisu pronadjene smetnje). Na svu srecu moj dr me poslao i na TVL i histeroskopiju da se utvrdi dali su eventualno postojale i fizicke prpreke..gde utvrdjeno da imam kompletan septum materice koji je ( iz dva puta) uspesno i otklonjen u decembru 2010. U junu 2011 sam ostala trudna, isla redovno na sve kontrole i sve je bilo u redu (svi markeri, dabl test, posteljica,...sve savrseno) do 20 nedelje kad me je nakon UZ pregleda dr hitno poslao u betaniju na hitan serklaz uz napomenu da se matericno usce otvorilo i grlic skratio-bila je tzv silent dilatacija, bez ikakvih znakova-bolova, krvarenja i sl.. (kako su kasnije napisali za grlic "mek i uloziv za jedan prst, matericno usce otvoreno 2cm, viri vodenjak). Nazalost na prethodnom UZ pregledu u 16-oj nedelji kada je moj dr bio na putu, druga dr je uradila pregled bebe i konstatovala da je sve u savrsenom redu zaboravivsi da pogleda grlic-ucinivsi po meni fatalnu gresku koju nazalost nisam tada skapirala....Serklaz je uradjen nakon 2 dana uz prethodne potrebne analize. Napominjem i da je uradjen bris cerviksa dan pre serklaza-rezultat dobijen nakon par dana-negativan. Nakon uradjenog serklaza i pustanja kuci dobila sam terapiju vaginalete-1x dnevno nistatin-eritromicin. Oralne antibiotike ukljucio mi je naknadno moj dr nakon nedelju dana-''za svaki slucaj''...nakon 5 dana od postavljanja serklaza dobila sam kontrakcije i istog dana partusisten iv u betaniji ponovo 1 dan i otpustena kuci- dalje partusisten na 4 sata+diazepam+inekcije progesteron na 4 dana+2x dnevno utrogestan 200...nakon 3 nedelje apsolutnog mirovanja dobila sam bolove i "prave'' kontrakcije, hitno odvezena u betaniju, prikacena na tokolizu ponovo, nazalost bezuspesno..nakon sat vremena, zivorodjeno zensko dete, tesko 510gr, zivelo 25min...doktori u porodjajnom boksu su mi rekli da plodova voda bila zelene boje sto ukazuje da je doslo do infekcije. Na moje pitanje ''kako kada je bris cerviksa bio negativan i da li je do infekcije doslo prilikom postavljanja serklaza?'' samo je slegao ramenima i rekao ''cerviks je jedini put kuda infekcija moze da prodre''....i ''zasto su vam radili serklaz, nije trebalo''...
Da li je moguce da ako uspem da zatrudnim (imam 40 godina, hormone odlicne, redovan mc na 28 dana) sledecu trudnocu izvucem do kraja bez serklaza (spremna sam na apsolutno mirovanje) i da li je verovatno da je do pobacaja doslo zbog infekcije prilikom postavljanja serklaza (dobila sam rezultate obdukcije ali nazalost bez odgovora..)??Da li i koje pretrage treba da uradim pre nove trudnoce? Izvinjavam se na opsirnosti, puno pozdrava :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 199 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: