Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ranica
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2011 9:31 am
Postovi: 1
Ovako pocinje prica: partner i ja smo pre dve ipo godine ustanovili da imamo kondilome izazvane infekcijom hpv virusa i isli smo na uklanjanje kondiloma svako po dva puta i od tada se ne desavaju promene tog tipa pa me zanima kako da znam da li infekcija jos postoji i ako postoji kako se susbija? Kondilomi su se nalazili oko analnog otvora, izmednju vagine i analnog otvora(predelu genitalija) kao i unutar vagine(manji broj) ali ne i na grlicu materice.Pre godinu ipo dana imala sam esherihiju koli, nalazi sekreta su uglavnom III,III-a i II grupa... Bris sekreta mi je uziman i slat na analizu a rezultati bili negativni na neke bakterije(ne secam se tacno koje, bile su neke tri vrste bakterija).A pre mesec dana imala sam jak svrab,peckanje i bolove u donjem delu stomaka sa desne strane i nalaz sekreta je bio III-a grupa.
E sada doktorica me je letos pregledala kalgoskopskim pregledom i rekla mi je da se ranica smanjila ali meni je sekret sve intezivniji a moje pitanje je zasto tada doktorica posle pregleda nije preporucila tipizaciju hpv virusa?Zasto uopste kada su se pojavili kondilomi a ujedno i ranica mi nisu radili tipizaciju? Medjutim na pregledu je ustanovljeno da uz pojavu kondiloma postoji i "ranica" tj. eritroplakija. Redovno idem kod ginekologa na preglede i radila sam dva puta papa test i rezultati su bili uredni ali ja konstantno imam problem sa pojacanim sekretom i ponekad problem sa infekcijama (svrab,peckanje,bolove u donjem delu stomaka ) na sta mi je doktorica prepisivala antibiotike koji bi to resavali sve do sledeceg puta.Nikada nisam imala pojacan sekret niti sam znala sta je to, doktorica mi govori da je to normalno kod nekih devojaka(zena) ali ja se sa time ne slazem i mislim da to ima neke veze sa hpv infekcijom koja je mozda jos uvek prisutna u mojoj ranici.Citala sam da treba da se radi tipizacija hpv virusa ali mi to niko nije preporucio. Par puta sam se konsultovala sa doktoricom i receno mi je da ranicu nema potrebe odstranjivati jer jos nisam radjala, medjutim to meni predstavlja veliko opterecenje i strah... Jer ipak imam 21god. i svesna sam rizika tako da vas molim da me posavetujete i kazete mi svoje misljenje.A sto se tice partnera on je bio kod doktora opste prakse i trazio uput za urologa da bih isao na pregled ali mu je doktor rekao da nema potrebe da ga salje kod urologa posto nema nikakve tegobe a na ponovno insistiranje poslat je u higjenski zavod na testiranje urina i nalazi su bili negativni, da li on sada treba i gde treba da se obrati posto znam da ne vredi da se leci samo jedan partner? Vreme prolazi a ja ne mogu da se pomirim sa tim i zivim u neizvesnosti svaki dan, jako mi je tesko neznam kako da si pomognem i sta je najpametnije da radim stoga vas molim da mi date neko misljenje, savet.
Uz duzno postovanje i unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ranica
PostPoslato: Ned Maj 29, 2011 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:09 pm
Postovi: 13
To sto vam je papa treca grupa a lekar vam ni ne spaljuje grlic tj ranicu niti vam savetuje hpv tipizaciju znak je da pod hitno treba da menjate lekara..idite kod drugog neka vas kolposkopom pregleda sto pre...cim je treca grupa to je znak da treba da se nesto radi po pitanju ranice,plus imate sekret verovatno zbog toga,normalan doktor bi v am radio biopsiju da se vidi da li neka upala i td...nista nije strasno ako na vreme sad odete i zahtevajte kolposkopiju,a partneru pregled kolposkopom i sa rastvorima za kozu...imate 21 godinu i nemojte se zezati,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ranica
PostPoslato: Sub Jun 04, 2011 12:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Sanja bi prvo trebala da precizno kaze da li je PAP test III grupa, ili samo sekret. To su dve razlicite stvari. Meni je skoro radjena konizacija, PAp III grupa, ranicu sam imala koja se videla na kolposkopiji i jod negativno polje. Sada je sve u najboljem redu. I meni je doktorka rekla da je uzrok virus jer je tako i PAP pokazao ali mi je isto tako rekla i da je tipizacija bacanje para jer kad jednom zaradis virus on je tu dok si ziv...tipizacija ti samo pokaze koji je tacno tip HPV infekcije i na kraju krajeva to tebi nista ne znaci jer sve to moze a i ne mora da bude nesto... Rekla mi je da u trenutku kada sam dobila virus on je nasao tu ranicu i napao me, da nije bilo nje otisao bi negde drugo i svakako bi opet bio tu negde... Ja vise ne mislim o tome zaista...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ranica
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:09 pm
Postovi: 13
Apsolutno je netacno da je virus tu dok ste zivi,ta doktorka ne zna ocigledno i nije dobro informisana,pravilnim lecenjem jacanjem imuniteta virus se povuce...bitno je odrediti koji tip virusa je u pitanju jer kada se npr kondilomi vracaju dakle kod recidiva to je bitno da doktor zna da bi znao kako da dalje leci osobu,takodje je bitno i da se vidi da li je rizican tip koji izaziva ozbiljne promene na grlicu ili niskorizicni tip,zbog daljeg pracenja stanja...kada su sve promene otklonjene na vreme i u korenu da tako kazem izlecenje je potpuno i sam virus nestane kroz neko kratko vreme...mnogi lekari obicno zbog nestrucnosti neiskustva samo prate ranicu i ne diraju je,onda se desava da to prerasta u cin1 cin2 cin3 e tada je lecenje i teze i duze,nekad je i kasno da se vise ista leci.Dakle,na kolposkopiju,da se ispitaju promene,tj strucan lekar odma ugleda ima li promena ili ne,prepozna ih.Ja sam laserom spaljivala ranicu,sada je sve u besprekornom stanju,na hpv tipizaciji je sve negativno,tako da to vam je primer i lepa vest.Pametno i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ranica
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:09 pm
Postovi: 13
I jos nesto jako vazno,meni je papa uvek bio 2,znaci dobar a ranica na grlicu je bila puna promena,na biopsiji je to bila kako je utvrdjeno jaka upala i doktor koji je radio biopsiju a i onaj koji je pregledao isecak je savetovao intervenciju tj da se spali laserom,sad na tom mestu imam novo zdravo mlado tkivo,dakle nista strasno nije da se to uradi,a ovako bi imala promene koje se mnoze,..kada je papa 3 to je pokazatelj da je to poodmaklo,,dakle to treba spreciti,ne treba dozvoliti da bude papa3


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 204 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: