Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tegobe pocetkom trudnoce
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 16, 2011 8:21 pm
Postovi: 9
Nova sam ovde i nemam iskustva sa ovim porukama te mi ne zamerite ako pogresim.Imam 27 godina i po drugi put sam trudna. Tek sam u 5.nedelji trudnoce ali imam ceste aritmije i nelagodan osecaj kao da ne mogu da udahnem dovoljno vazduha,kao da ne uspevam da se dovoljno nadisem. Moze li mi neko strucan reci da li je ovo uobicajena pojava i kada bi trebalo da prestane...Ako je potrebno da se obratim lekaru specijalisti,recite mi da li da posetim ginekologa ili internistu.. Plasim se vise nego prvi put :o ..Unapred hvala na odgovoru !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tegobe pocetkom trudnoce
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
:) Cao, glida!.....nisam strucnjak ali sam iznela dvije trudnoce pa te jedino mogu posavetovati :) Naravno da trebas kod lekara, ginekologa on ce te po po potrebi uputiti dalje. :) Naravno da se drugi put vise plasis...prvi put u stvari ne znas sta te ceka :wink: drugi but vec nije tako, plasis se kako ces izneti trudnocu....plasis se hoce li sve biti u redu, ja sam se plasila poroda vise nego prvi put....... :D Sve to ipak prodje potpuno u redu...nekad te prati mucnina, boli tamo amo... :lol: hormoni divljaju i to je to! U petoj nedeljimoze pregled, uradit ce ti UZ i dobit ces prvu slicicu svoje bebice... :) izmerit ce ti tezinu, visinu, pritisak....i pomoci ti resti resiti sve tvoje strahove.... :D Jer kad se plasis :o eto ti ubrzanog rada srca koje prati sve one simptome koji te muce.....SRECNO!!! Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tegobe pocetkom trudnoce
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 7:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 16, 2011 8:21 pm
Postovi: 9
Hvala na odgovoru angelika! Pozdrav! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tegobe pocetkom trudnoce
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Gilda....dobro si ti i tvoja mrvicica? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tegobe pocetkom trudnoce
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 16, 2011 8:21 pm
Postovi: 9
Hvala na pitanju,bolje smo :) Aritmije su prisutne ali u manjoj meri dok je cesto uzdisanje gotovo iscezlo. Izgleda da je sve bilo na nervnoj bazi..bas sam se u pocetku prestravila od trudnoce :o pa mi je telo tako reagovalo.. sada sam malo opustenija pa su i tegobe manje :wink: Veliki pozdrav Angelika!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tegobe pocetkom trudnoce
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 4:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
U strahu su :o velike oci, znas koliko te razumem......Pretpostavljam da je prvi porod bio bas tezak.....pa je reakcija takva.
Probaj se smiriti s cajem od valerijane i kamilica.....
Probaj ovaj "stos" za prekidanje neugodne epizode lupanja srca, preskakanja, ubrzanog rada. Dakle kad osetis da srce "luda" udahni bas duboko vazduh (kao da ces da zaronis) zadrzi ga u plucima na tren....zapsi nos pa pa taj vazduh duvaj na njega.....kao kad ti se recimo zapuse usi...da malcice pucka......ponovi par puta........ja tako prekidam "napad sasavljenja srca"....
Ovaj "recp." odnosno stos pokazao jedan dobar stari kardiolog..... :D Zvuci sasavo, ali meni pomoglo.....Pokusaj nije stetno za bebicu, a ni za tebe! I vama veeeliki pozdrav i sve nalepse! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 186 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: