Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Postinor-koliko je stetan?
PostPoslato: Uto Avg 03, 2004 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 03, 2004 1:44 pm
Postovi: 1
Imala sam nezasticen odnos sa deckom i popila sam postinor-2(pilulu za dan posle) 8.jula. Menstruaciju sam dobila sa kasnjenjem od 4 dana-19.jula. Kasnije smo opet imali nezasticen odnos(omaklo se) uzela sam postinor 30.jula. Sad osecam povremenu mucninu i bolucka me donji stomak. Zelim da znam da li sam jako ostetila organizam? i jos zelim da znam posle koliko vremena od odnosa mogu da osetim simptome trudnoce(ako sam trudna)? I jos me zanima da li roditelji moraju da znaju za abortus ako se odlucim za tako nesto u buducnosti jer sam maloletna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 07, 2004 8:42 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Postinor 2 je hormonalna terapija, i kao takva nije pozeljno da se koristi nekotrolisano. Njenim koriscenjem remetis svoj prirodni hormonalni status i to sigurno nije dobro za organizam. U svakom slucaju za sada, nisi napravila veci zdravstveni problem, ali ako nastavis svakog meseca da koristis Prostinor 2 nece biti dobro. Pre savetujem koriscenje antibebi pilula, nego Prostinor tbl.
Iz krvi se nakon par dana od trudnoce moze odrediti beta HCG( hormon), koji odmah pokazuje da li je trudnoca u pitanju, dok ultrazvucna dijagnostika tek nakon 7 do 10 dana od izostanka menstruacije. Subjektivni simptomi muke i gadjenja ne moraju biti udruzeni sa trudnocom. U slucaju prekida trudnoce, maloletne osobe moraju imati saglasnost jednog od roditelja. Prim. Dr Lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 2:12 pm
Postovi: 1
Da je je postinor 2 100% siguran??

_________________
Mozete me voleti,mozete me mrzeti.Ali me ne mozete ignorisati!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 2:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
SteLLa je napisao:
Da je je postinor 2 100% siguran??

Po nekim studijama ako se uzme u prvih 12 casova efikasnost je oko 99.4% dok ako se uzme izmedju 12-24h efikasnost je malo veca od 90%. Efikasnost opada do 50% na oko 72h od snosaja dok neki kazu oko 70%.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 28, 2008 6:35 pm
Postovi: 1
Uzela sam prvu tabletu postinora 48h nakon nezasticenog odnosa. Menstruaciju sam dobla 8 dana nakon uzimanja tablete, tj 7 dana ranije. Stomak mi je nadut kao da je pun vazduha. Da li je to posledica postinora? Da li postoji mogucnost da se ostane u drugom stanju iako je postinor izazvao krvarenje? Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Postinor2
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 9:11 pm
Postovi: 2
Moja devojka je uzela Postinor2 pre nekih 6 meseci. Da li sme sada opet da popije Postinor2? Da li moze biti stetnih efekata po zdravlje?

UNAPRED HVALA!!!

_________________
They can hate me but they can not ignore me!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Aman, kupite kondome. Mogu da shvatim jednu grešku, ali ređati ih ovako je neprihvatljivo.
Postinor nisu bombone, shvatite to već jednom. Ako ste dovoljno zreli za seksualne odnose, budite i za zaštitu. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 2:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 9:11 pm
Postovi: 2
AMan, niko te nije pitao nista... Takav odgovor nisam trazio... Nije mi jasno sto odgovaras? Ako nemas nista pametno da kazes ne moras ni da lupas... Ti ako si zrela za kondome ti uzmi pa ih koristi... Ovo nije tema kontracepscije vec "koliko je stetan postimor" tako da nisam trazio takav savet, najbolja kontracepcija je apstinencija, ali nista od toga...

Zato ako si nervozna zbog necega ili nekoga, siri nervozu na drugom mestu. Hvala!!!

_________________
They can hate me but they can not ignore me!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postinor2
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 11:55 pm
Postovi: 7
[quote="Dimitrije84"]Moja devojka je uzela Postinor2 pre nekih 6 meseci. Da li sme sada opet da popije Postinor2? Da li moze biti stetnih efekata po zdravlje?

UNAPRED HVALA!!!


Postinor moze da ostavi posledice ukoliko se koristi vise od dva puta godisnje.Izmedju dva uzimanja treba da prodje sets meseci.
Inace sam po profesiji farmaceut-cuvajte se cesce upotrebe!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 297 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: