Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pomeranje ciklusa zbog letovanja
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2005 8:37 pm
Postovi: 3
raspitivala sam se kod kucnog prijatelja koji je ginekolog i on mi je rekao da slobodno mogu da koristim primolut nor za pomeranje ciklusa. kaze da bi trebalo da pocnem da ga pijem najmanje 3 dana pred menstruaciju i da to traje max 10-12 dana, jer mi se ciklus i nadanje moze poremetiti. inace mi mens traje 7 dana, i bilo bi tuzno da je imam na moru. sta vi mislite o tome? da li bih mogla to da pijem bez ikakvih prethodnih analiza? inace, imam 27 godina, redovne seksualne odnose, pre 2 meseca bila na kompletnom ginekoloskom pregledu i sve je redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomeranje ciklusa zbog letovanja
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
E pa ovako, ako ces to piti samo sad iiiii moze, ali vidi prvo da li neko u porodici imao bilo kakav rak ili losu cirkulaciju, kazu bilo kakva hormonska terapija (sto mislim da jeste) moze da utice nekada a nisi ni relativno mlada pa ti se hormoni ustale ( nisam nista lose mislila samo hormonski, mislim 20 godina), a veruj mi da mozes da se kupas svih tih dana samo ne bas kad ti obilna. Recimo prva 3 dana ako ti je tad obilna. Samo koristis tampon dok se kupas i odmah ga kao i kupaci promenis.
Jedina stvar sto moze da bude je da ti promena klime produzi mensis ali ne nesto katastrofalno nego da imas 2 ili 3 dana duze i to cisto da vidis na donjem vesu. I da se ne zadrzavas dugo bas u vodi.
Ne znam razmisli i ovo sto sam napisala nije sad odma katastrofalno ali bas ako te nervira to popi sad ali gledaj da izbegavas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2005 8:37 pm
Postovi: 3
naravno da bih to koristila samo sada. nikada nisam pila hormone niti nameravam bez nekog narocitog razloga. u porodici nema takvih bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 26, 2005 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2004 2:00 am
Postovi: 16
Draga mikice,evo dda ti napisem svoj primer.
Ja sam trebala da dobije mengu na dan mojega vencanja,i otisla sam kod doktorice da se posavetujem kako da odlozim mengu s obzirom da sam 10-ak dana nakon vencanja trebala da putujem na medeni mesec.
Preporucila mi je kontraceptivne tablete koje sam pocela da pijem za vreme prethonog ciklusa.
Ja sam odlozila svoj ciklus na MESEC I PO dana.Pila sam tablete sve dok se nisam vratila sa m. meseca i nakon par dana sam dobila ciklus.Vec sledeci mesec se sve ustalilo.
Ako si se vec konsultovala sa ginekologom i on ti je dao zeleno svetlo,mislim da ne treba nicega da se bojis!
Lep provod na odmoru ti zelim. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 167 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: